آخرین جزئیات انفجار بابل عراق


آخرین جزئیات انفجار بابل عراق

معاون مرکز بهداشت سازمان حج و زیارت از آخرین اطلاعات در خصوص انفجار یک مینی بوس و یک دستگاه ون در استان بابل عراق خبر داد.


به گزارش خبرنگار ایلنا، طاهر درودی معاون مرکز بهداشت سازمان حج و زیارت درباره وقوع انفجار در استان بابل عراق گفت: در این حادثه یک مینی بوس با یک مینی بوس برخورد کرد. باک بنزین داخل وانت منفجر شد و با کامیون برخورد کرد و باعث انفجار کامیون شد.


وی ادامه داد: تعداد زیادی از زائران داخل وانت و مینی بوس حضور داشتند که متاسفانه در این حادثه ۱۱ نفر کشته شدند. همچنین در این حادثه ۳۰ نفر مجروح شدند.


معاون مرکز پزشکی هلال احمر گفت: آمبولانس های ما با اعلام این حادثه به حالت آماده باش درآمدند و آمبولانس های عراقی طبق پروتکل خود مجروحان را به بیمارستان دیوانیه منتقل می کنند.


وی ادامه داد: دو دستگاه آمبولانس را در دیوانیه مستقر کرده و به دلیل تعداد زیاد مجروحان در حالت آماده باش قرار داده ایم. اتوبوس های آمبولانس نیز اعزام شده اند و منتظریم تا شرایط پایدار برای انتقال این مصدومان به دیارشان فراهم شود.


معاون مرکز بهداشت حج و زیارت هلال احمر در پاسخ به این سوال که چند نفر از این افراد ایرانی هستند، گفت: متأسفانه تا زمانی که هویت فوت شدگان مشخص نشود، نمی توانیم اطلاعاتی در مورد فوت شدگان ارائه کنیم. متأسفانه برخی از مجروحان آنقدر سوخته بودند که نتوانستیم آنها را تعیین کنیم، اما افرادی بودند که وضعیت بهتری داشتند و می توانستند صحبت کنند. بنابراین هنوز نمی توانیم تعداد مصدومان ایرانی را اعلام کنیم و منتظر شناسایی بیماران هستیم.


درودی گفت: عامل اصلی انفجار در این مورد مخزن بنزین داخل وانت بوده است. بر اساس قوانین عراق، بیماران ابتدا باید در بیمارستان بستری و وضعیت عمومی آنها بررسی شود و افرادی که امکان انتقال را داشته باشند با آمبولانس به گذرگاه مرزی منتقل و به سیستم درمانی کشور تحویل داده می شوند.انتهای پیام/