آلودگی پلاستیکی در دریا در حال افزایش است – در اینجا کاری است که می توانید انجام دهید


ثبات برای مفهوم نام تجاری HUM ضروری است. این ارزشی است که ما متعهد به پیشبرد آن با ابتکارات و استراتژی های جدید با شرکای همفکر هستیم.

همانطور که در روز جهانی 2021 اعلام کردیم ، HUM بسته بندی خود را به کیسه های پلاستیکی 100 بیتی در دریا تبدیل می کند تا آلودگی پلاستیکی و تأثیر ما بر محیط زیست را کاهش دهد.

در حال حاضر ، ما خوشحالیم که همکاری جدید خود را با بنیاد Surfrider ، یک سازمان غیر انتفاعی که به حفاظت از اقیانوس ها ، امواج و دریاهای همه مردم از طریق یک شبکه مبارزه قدرتمند اختصاص داده شده است ، اعلام کنیم. با هم ، ما آگاهی از آسیب های ناشی از آلودگی پلاستیکی و راه هایی که می توانید برای ایجاد تغییرات مثبت انجام دهید را افزایش می دهیم.

در مورد خطرات مختلف پلاستیک و نحوه مشارکت در حفاظت از اقیانوس ها و به طور کلی محیط زیست بیشتر بدانید.

آلودگی میکروپلاستیک در پالایشگاه دریایی Surfrider

آلودگی پلاستیکی چیست؟

آلودگی پلاستیکی شامل تجمع زباله های پلاستیکی در محیط است که می تواند بر منابع طبیعی ، حیات وحش و سلامت انسان تأثیر منفی بگذارد. پلاستیک ها برای باکتری ها نفوذ ناپذیر هستند ، بدین معنا که تقریباً تمام پلاستیک هایی که تا به حال تولید شده اند امروزه نیز به نوعی – بیشتر در حالت آلودگی هستند.

ادامه تولید پلاستیک بکر همراه با مجموعه رو به رشدی از این اقلام پیامدهای زمان بری دارد – به همین دلیل مهم است که درباره این موضوع بیشتر بدانید و از آنجا اقدام کنید.

چرا آلودگی پلاستیکی در اقیانوس

این یک چیز است که بدانیم آلودگی پلاستیکی در دریا یک موضوع جدی است – اما پرداختن به اعداد واقعی که باعث این مشکل شده است یک موضوع دیگر است.

در اینجا چند واقعیت و ارقام وجود دارد که ممکن است شما را شوکه کند:

 • آب دریا 71 درصد زمین را در بر می گیرد و بیش از 96 درصد آب را در خود جای داده است. با این وجود سالانه 8 میلیون تن پلاستیک وارد اقیانوس ها می شود که منجر به کاهش 80 درصدی خطرات دریایی می شود که حیات و بقای گونه های دریایی را به خطر می اندازد.
 • هنگامی که پلاستیک به محیط وارد می شود ، به جای تجزیه زیستی عکاسی ، یا تجزیه به قطعات کوچکتر و کوچکتر – حتی کوچکتر از آنچه که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است. این میکروپلاستیک ها سپس در هوا ، زمین و تامین آب ، غذا و بدن خاتمه می یابند.
 • هنگامی که میکروپلاستیک ها در بدن تجمع می یابند ، دانشمندان معتقدند که ممکن است خطرات سلامتی مانند اختلالات غدد درون ریز و عدم تعادل هورمونی ، خطرات مربوط به اندام های حیاتی و سیستم عصبی ، فعالیت بدنی آسیب زا ، مسائل مربوط به باروری و موارد دیگر را در پی داشته باشد.

همانطور که می بینیم ، حرکت آلودگی پلاستیکی به گونه ای که امروزه وجود دارد نمی تواند حفظ شود زیرا پتانسیلی برای به خطر انداختن محیط زیست ، غذا و آب در جهان و سلامتی ما ایجاد می کند. بر اساس گزارش سال 2020 ، در صورت عدم اقدام شدید ، میزان آلودگی پلاستیکی در دریا تا سال 2040 سه برابر می شود.

خبر خوب این است که نجات اقیانوس ها و کاهش مشکل آلودگی پلاستیکی نه تنها ممکن است ، بلکه اگر در حال حاضر اقدامی انجام دهیم مقرون به صرفه است. سازمانها و افراد به طور یکسان این قدرت را دارند که با ایجاد تغییرات اساسی که می تواند به طور جمعی نتایج ایجاد کند ، تغییر ایجاد کنند.

پروبیوتیک HUM Gut Instinct در یک بطری پلاستیکی مهر و موم شده با آب دریا

تعهد HUM به کاهش آلودگی پلاستیک

با تغییر مسیر ما از استفاده از پلاستیک فقط به دریا ، هدف کوتاه مدت ما حفظ 6 میلیون بطری در آلودگی پایان سال است. تا آگوست 2021 ، خوشحال می شویم گزارش دهیم که 3،810،773 بطری ذخیره کرده ایم و در مسیر رسیدن به این نقطه هستیم.

بنابراین ما تا سال 2025 قصد داریم:

 • تعادل بیش از 50 میلیون بطری آب را در دریا محدود می کند
 • استفاده از پلاستیک خالص را حذف کرده و استفاده از پلاستیک را در استفاده از یک محصول کامل حذف کنید

پلاستیک متصل به دریا در 30 کیلومتری خط ساحلی بدون زیرساخت های بازیافت رسمی یافت می شود ، بنابراین آنها در معرض خطر آلودگی دریا هستند. به زبان ساده ، ساکنان محلی برای جمع آوری زباله ها استخدام شده اند ، که به نوبه خود یک چرخه محکم دوچرخه سواری ایجاد می کند. نتیجه: بطری های پلاستیکی چندبار مصرف که نیاز به تولید پلاستیک خالص را کاهش می دهد.

از آنجا که می دانیم اکثر پلاستیک های ساخته شده در طبیعت باقی می مانند ، تغییر ما از استفاده از پلاستیک محدود به دریا باعث می شود که آج ما با استفاده از مواد قابل بازیافت به جای پلاستیک جدید در بسته ما کاهش یابد.

در عین حال ، ما خوشحالیم که با بنیاد Surfrider همکاری می کنیم تا اهداف تعهد و پایداری را به سطح بعدی برسانیم.

چرا ما با Surfrider کار می کنیم

به دلیل علاقه متقابل ما در محافظت از اقیانوس در برابر آلودگی پلاستیکی ، طبیعی بود که برای پیشبرد این اهداف مشترک با بنیاد Surfrider متحد شویم.

شبکه ملی Surfrider ، که شامل داوطلبان از جوامع سراسر کشور برای پاکسازی دریا ، آزمایش آب و سایر برنامه ها و رویدادها برای کمک به آموزش جامعه و در نهایت ایجاد تغییرات در سیاست برای حفاظت از منابع طبیعی در سالهای آینده است.

مری هربرانسون ، مدیر تعاون Surfrider ، می گوید: “تأثیر اضافی شبکه مبارزه Surfrider نشان دهنده توانایی افراد برای ایجاد تغییرات در جهت بهبود است.” فلسفه HUM مبنی بر توانمندسازی مردم برای “شروع از درون” یک ابزار م effectiveثر است که به همه ما کمک می کند تا مسیر حرکت خود را در محیط و راه هایی که می توانیم در نور راه برویم در نظر بگیریم و درک کنیم. بنیاد Surfrider مفتخر است که این همکاری جدید را با HUM Nutrition آغاز می کند تا مردم را در مورد تهدیدات اقیانوس ها ، امواج و اقیانوس ها آگاه کند و ما مشتاقانه منتظر مشارکت جامعه خود در به اشتراک گذاری آن و فعالیت های حفاظتی هستیم.

زنی که کلاه بطری حمل می کند و در نهایت به آلودگی پلاستیکی در دریا می رسد

چگونه می توان آلودگی پلاستیکی با تاثیر ماندگار را کاهش داد

در اینجا چند نکته نهایی در مورد چگونگی مقابله با آلودگی پلاستیکی برای محافظت از اقیانوس ها ، سیاره و یکدیگر وجود دارد:

این توصیه به اندازه کافی ساده است ؛ پس از همه ، شما قبلاً اولین قدم را با خواندن این پست برداشته اید!

1. درباره بلایای آلودگی پلاستیکی بیشتر بدانید

هرچه بیشتر بفهمید آلودگی پلاستیک چگونه بر محیط زیست ، زندگی دریایی و سلامتی شما تأثیر می گذارد ، بیشتر قادر خواهید بود برای تثبیت آن اقدام کنید. پس از همه ، شما می توانید الهام بگیرید که نتایج خود را با دیگران به اشتراک بگذارید تا تأثیر منفی درک و عملکرد ایجاد شود.

البته نمی توان اندازه این متن را در یک جا پوشش داد. با این حال ، ما شما را تشویق می کنیم تا اطلاعات و آمار آلوده کننده را بیشتر بخوانید و برای پیگیری توسعه و کسب اطلاعات بیشتر به دنبال منابع معتبر مانند Surfrider باشید.

2. استفاده از پلاستیک استفاده شخصی را محدود کنید

راه های زیادی برای گنجاندن این توصیه در زندگی روزمره وجود دارد. اگرچه ممکن است ساده باشند ، اما توجه داشته باشید که این عادات می توانند تأثیر عمیقی بر زمان داشته باشند.

در اینجا چند راهکار برای محدود کردن استفاده از پلاستیک آورده شده است:

 • سعی کنید کیسه های خرید چندبار مصرف خود را به رستوران و سایر سفرها بیاورید.
 • در صورت امکان ، محصولات و بسته بندی های غیر بسته بندی شده را در بسته های شیشه ای یا آلومینیومی برعکس پلاستیک ها بفروشید. همچنین می توانید کیسه هایی را خریداری کنید که می توانند مجدداً برای تولید در انبار برای میوه ها و سبزیجات تازه استفاده شوند. همین امر در مورد جمع آوری اقلام خشک شده در بسیاری از سطل ها نیز صادق است. (پاداش: در برنامه پول خود را پس انداز خواهید کرد!)
 • برای کاهش مصرف پلاستیک و کربن در بازارهای محلی خرید کنید.
 • برای شستشوی روزانه یک بطری آب قابل استفاده مجدد انتخاب کنید. در خرید شیر آب آشامیدنی تمیز بدون خرید بطری برای یک کار صرفه جویی کنید.
 • در صورت امکان ، نی های پلاستیکی را کنار بگذارید یا آنهایی را که قابل استفاده مجدد هستند بخرید.
 • لیستی از کیسه های پلاستیکی در خانه خود مانند کیسه های یک بار مصرف ، کیسه پلاستیکی و موارد دیگر تهیه کنید. در صورت امکان مواد قابل بازیافت ، مواد شوینده و سایر قطعات غیر پلاستیکی را جایگزین کنید.
 • پشتیبانی از ویژگی هایی که گام های سرگرم کننده ای بر می دارد و صدایی برای حمایت شما در اقدامات آنها است. به همین ترتیب ، با شخصیت های مورد علاقه خود تماس بگیرید تا آنها را تشویق به اولویت بندی ثبات کنند.

3. درگیر مقیاس بزرگ باشید

آخرین و مهمترین نکته این است که در اینجا می توانید فعالیت خود را به سطح بعدی برسانید تا با هم یک تغییر بزرگ را تجربه کنید:

 • با پیوستن به یک پاک کننده با بخش Surfrider آلودگی پلاستیکی را در اقیانوس یا کانال خانه خود کاهش دهید. با دنبال کردن حساب اینستاگرام ما در مورد HUM x Surfrider آینده مطلع شوید ، و دوستان خود را بیاورید یا در نزدیکترین جشنواره خود دوستان جدیدی ایجاد کنید! اگر هیچ قسمت Surfrider یا دریایی در نزدیکی شما وجود ندارد ، می توانید با پاکسازی محیط دریایی خود و گزارش نتایج خود به پایگاه داده Surfrider ، نقش خود را بازی کنید.
 • از سیاست ها و مقرراتی که به کاهش آلودگی پلاستیک کمک می کند با برقراری ارتباط با مقامات تعیین شده خود در مورد موضوعاتی که بر آلودگی دریا و ضایعات پلاستیکی در منطقه شما تأثیر می گذارد ، حمایت کنید. Surfrider این کار را از رایانه به مرکز اطلاعات آنها آسان می کند.
 • با مثال راهنمایی کنید. همچنان در مورد مشکل آلودگی پلاستیک بیاموزید و آنچه را که یاد می گیرید با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارید!

همانطور که می بینید ، راه های زیادی وجود دارد که همه ما می توانیم در کاهش آلودگی پلاستیک نقش داشته باشیم. به همراه Surfrider ، ما مشتاق آموزش و ایجاد انگیزه در جامعه مشترک خود هستیم و از شما دعوت می کنیم تا به یک سازمان بپیوندید.Posted on

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *