آمارهای ضعیف اقتصادی از چین به کاهش قیمت نفت کمک کرد


آمارهای ضعیف اقتصادی از چین به کاهش قیمت نفت کمک کرد

قیمت نفت خام در بازار جهانی بیش از یک دلار کاهش یافت که دلیل آن آمار ضعیف اقتصادی از بخش‌های صنعتی و صنعتی چین است.


به گزارش ایلنا، رویترز گزارش داد، قیمت های جهانی این کالای استراتژیک در روز دوشنبه (۱۰ اوت) کاهش یافت، زیرا ارقام ضعیف تولید چین و ژاپن بر چشم انداز تقاضا برای نفت خام در ماه جولای تاثیر گذاشت، در حالی که سرمایه گذاران خود را آماده کردند. نتیجه نشست آتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (اوپک پلاس).


نفت خام برنت با ۱ دلار و ۱۹ سنت (۱.۱ درصد) کاهش به ۱۰۲ دلار و ۷۸ سنت در هر بشکه رسید.


هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدیت (نفت آمریکا) با ۴۳ سنت (۱.۵ درصد) کاهش به ازای هر بشکه، ۹۷.۱۹ سنت معامله شد.


دور جدیدی از قرنطینه‌های ناشی از احیای مجدد شیوع ویروس کووید-۱۹ (کرونا ویروس)، یک نوع دیگر، بازگشت کوتاهی را در فعالیت‌های صنعتی و تولیدی در چین، بزرگترین واردکننده نفت خام جهان، در ماه ژوئن از بین برد.


روز دوشنبه، فعالیت‌های تولیدی ژاپن در ماه جولای با ضعیف‌ترین سرعت ۱۰ ماه گذشته افزایش یافت.


تینا تانگ، تحلیلگر CMC Markets گفت: شاخص مدیران خرید (PMI) ناامیدکننده چین، عامل اصلی قیمت نفت امروز است.


وی افزود: داده‌های ضعیف اقتصادی ممکن است به اندازه بهبود دومین اقتصاد بزرگ جهان از قرنطینه کرونا آنطور که قبلاً انتظار می‌رفت مثبت نباشد که چشم‌انداز تقاضا برای بازار نفت خام را ضعیف کرده است.


قیمت نفت خام برنت و دبلیو تی آی دومین کاهش ماهانه خود را برای اولین بار از سال ۲۰۲۰ ثبت کردند. افزایش تورم و نرخ‌های بهره بالا نگرانی‌ها از رکود اقتصادی را افزایش داده است که تأثیر منفی بر تقاضای سوخت داشته است.


تحلیلگران بانک NZ می گویند فروش بنزین به رانندگان بریتانیایی در حال کاهش است، اما تقاضا برای بنزین در سال جاری کمتر از میانگین پنج ساله است.


با انعکاس این موضوع، تحلیلگران در نظرسنجی رویترز برای اولین بار از آوریل پیش بینی کردند که قیمت نفت خام برنت در سال ۲۰۲۲ به طور متوسط ​​۱۰۵.۷۵ سنت در هر بشکه و WTI 101.28 سنت در هر بشکه خواهد بود.


وزرای نفت و انرژی اوپک پلاس روز چهارشنبه (۱۲ اوت) برای تصمیم گیری در مورد تولید سپتامبر یک کنفرانس ویدئویی برگزار خواهند کرد.


دو منبع از هشت منبع اوپک پلاس در نظرسنجی رویترز گفتند که افزایش اندک در ماه سپتامبر در نشست ۳ اوت مورد بحث قرار خواهد گرفت، در حالی که بقیه گفتند تولید عادی باقی خواهد ماند.


انتهای پیام/