آموزش عشایری در جنوب کرمان ایجاد شود/وضعیت دامداری استان در خطر است


آموزش عشایری در جنوب کرمان ایجاد شود/وضعیت دامداری استان در خطر است

هرایی گفت: با توجه به وفور زمین های عشایری در جنوب کرمان و استعدادهای فراوان در بین روستاها و عشایر باید آموزش عشایر در جنوب کرمان توسعه یابد.


به گزارش ایلنا، خداداد خرای گفت: به فرموده امام راحل عشایر ذخیره کشور هستند و حاج قاسم سلیمانی نیز از عشایر بود و مقام معظم رهبری همواره بر مسئله روستاییان و عشایر تاکید داشته اند.


وی در ادامه گفت: دولت باید اعتبارات ویژه ای را برای زیباسازی و مقاوم سازی روستاها هزینه کند تا از مهاجرت از روستا به شهر، محرومیت و بیکاری جلوگیری شود.

نماینده کرمان در شورای عالی دولت ها تاکید کرد: در بحث دام باید اعتبار کافی برای تشکل های دامی در جهاد کشاورزی صرف شود چرا که دام با این وضعیت مواجه است.

هرایی در ادامه گفت: با توجه به تعدد مناطق عشایری جنوب کرمان و استعدادهای فراوان در بین روستاها و عشایر، نیاز به توسعه آموزش عشایری در جنوب کرمان احساس می شود.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان دامپزشکی باید فعالتر فعالیت کند، خاطرنشان کرد: برای کاهش تلفات دام های سنگین می توان هر چند ماه یک بار اطلاعاتی به دامداران داده و آنها در این خصوص تبلیغ کنند.

نماینده شورای استان همچنین از جهاد کشاورزی خواست تا با نزدیک شدن به فصل سرما، بذر ذرت علوفه ای را در اختیار کشاورزان قرار دهد.

خرائی در پایان از وزارت بهداشت و بهزیستی خواست به موضوع ورزش روستایی و عشایری توجه کند.


انتهای پیام/