آیا افراد اینترنتی طلا می گیرند یا نه؟


آیا افراد اینترنتی طلا می گیرند یا نه؟

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر فروشان گفت: دارندگان مجوز از اتحادیه طلا و جواهر و صاحبان مجوز از کسب و کار مجازی مجاز به تجارت در فضای مجازی از جمله اینستاگرام هستند. اتحاد. اتصال.


محمد کشتی آرای در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایلانا وی در خصوص امکان فروش اینترنتی طلا و خرید و فروش زیورآلات طلا به صورت آنلاین گفت: همیشه به افراد توصیه می کنم به واحد فیزیکی که مجوز خرید طلا را دارد مراجعه کنند و البته مردم می توانند طلا را به صورت اینترنتی خریداری کنند.


وی خاطرنشان کرد: هرکسی که مجوزها و شرایط لازم را داشته باشد می تواند طلا را به صورت اینترنتی بفروشد و این مشکل جدیدی نیست.


نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: فروش و فروش طلا در فضای مجازی همچنان ممنوع است و تنها افرادی که مجوزهای لازم را دارند می توانند به صورت اینترنتی معامله کنند.


کشتی آرای با اشاره به تاییدیه های مورد نیاز برای فروش اینترنتی طلا گفت: متقاضیان می توانند با طی مراحل، تاییدیه های لازم را دریافت کنند. افراد ابتدا باید از اتحادیه طلا و جواهر مجوز بگیرند و برای دریافت این مجوز افراد باید دارای محل تجاری یا اداری مورد تایید بوده و توانسته اند این مجوز را از اتحادیه کسب و کار مجازی دریافت کنند. و در این صورت می توانند به صورت آنلاین بفروشند.


وی در خصوص تجارت در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام گفت: کسانی که از اتحادیه طلا و جواهر مجوز دارند و از اتحادیه کسب و کارهای مجازی مجاز هستند، مجاز به معامله در شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام هستند. .


کشتی آرای با اشاره به عواقب تجارت آنلاین از سایت ها و شبکه های اجتماعی غیرمجاز، تاکید کرد: در چنین شرایطی امکان فروش طلای تقلبی و بی کیفیت وجود دارد و از همه مهمتر در صورت وجود مشکل، پیگیری آن غیرممکن است. و به همین دلیل برای حفظ منافع فقط فیزیکی داریم اعلام شده است که واحدهای دارای مجوزهای خاص به صورت اینترنتی قابل فروش هستند.


نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر فروشان خاطرنشان کرد: مردم در خرید اینترنتی به این سایت اعتماد کرده و برای اطلاع از اصل بودن آن روی آن کلیک کنند. این ماده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت برای متقاضیان مربوطه صادر و بررسی می شود.


وی همچنین با اشاره به تخلفات احتمالی در تجارت الکترونیک خاطرنشان کرد: توجه داشته باشید که مراکز فروش اینترنتی طلا باید فاکتور فروش صادر کنند و این فاکتورها باید شامل شماره تماس، شماره سریال و آدرس باشد، در غیر این صورت طلاهای خریداری شده معامله غیرقانونی تلقی می شود. .


انتهای پیام/