آیا متفورمین یک داروی کاهش وزن است؟


همچنین مصرف دارو بدون رعایت سایر عادات سالم منجر به کاهش وزن نمی شود. افرادی که از رژیم غذایی سالم و ورزش در حین مصرف متفورمین پیروی می کنند بیشترین شکل از دست رفته را دارند.

علاوه بر این ، هرگونه کاهش وزن تنها در صورت مصرف دارو می تواند دوام داشته باشد. این بدان معناست که اگر مصرف متفورمین را متوقف کنید ، به احتمال زیاد به وزن اولیه خود باز می گردید. حتی با درمان ، ممکن است به تدریج مقداری از وزن خود را به دست آورید.

علاوه بر این ، هیچ نتیجه دقیق و سازگاری در مورد متفورمین وجود ندارد. نشان داده شده است که در برخی از افراد وزن را کاهش می دهد اما در برخی دیگر اینطور نیست. یکی از مزایای متفورمین این است که نه باعث افزایش وزن می شود و نه باعث کاهش وزن می شود.

آیا پزشک متفورمین را برای کاهش وزن تجویز می کند؟

اگر مبتلا به دیابت نوع 2 یا قبلی هستید و اضافه وزن یا چاقی دارید ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کنترل دیابت یا کاهش خطر ابتلا به دیابت تجویز کند ، اگرچه متفورمین ممکن است به کاهش وزن شما کمک کند. گاهی اوقات ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کاهش وزن تجویز کند ، حتی اگر دیابت یا پیش دیابت ندارید.

اگر فردی مبتلا به دیابت یا دیابت نیست ، این نوع متفورمین توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید نمی شود. این یعنی FDA متفورمین به عنوان مکمل کاهش وزن تایید نشده است. این به این دلیل است که اطلاعات کافی در مورد اثربخشی آن در کاهش وزن وجود ندارد.

بنابراین ، از مصرف بی رحمانه متفورمین خودداری کنید زیرا عوارض جانبی یا مزایای آن هنوز به طور کامل شناخته نشده است و یک داروی جزئی نیست.

مژده رحمانیان ، عضو سازمان تغذیه ایران

کلینیک زیبایی و لاغری آرمونی

Posted on

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *