آیا نوشیدن آب شیر بی خطر است؟ در اینجا چیزی است که باید بدانید


آیا نوشیدن آب لوله کشی شما بی خطر است؟ آیا استفاده از دستگاه تصفیه آب مناسب است؟ Gaby Vaca-Flores ، RDN ، CLE ، در حال تحقیق است.

دسترسی به آب آشامیدنی تمیز برای سلامتی ضروری است. اکثر مردم برای تامین نیازهای آب خود به آب لوله کشی وابسته هستند – و به دلایل زیست محیطی ، این بهترین راه برای مقابله با بطری های پلاستیکی است که از مواد یکسانی استفاده می کنند. اما به راستی آب لوله کشی شما چقدر ایمن است؟

قبل از اینکه حقیقت آب شیر را فاش کنیم ، مهم است که برخی موارد را در نظر داشته باشیم. در حالی که اکثر آمریکایی ها به آب آشامیدنی سالم دسترسی دارند ، بیش از 2 میلیون آمریکایی بدون دسترسی به آب آشامیدنی تمیز و بهداشت زندگی می کنند. علاوه بر این ، 44 میلیون آمریکایی دارای سیستم های آبی هستند که قانون آب آشامیدنی ایمن را نقض می کند. در حالی که کار بیشتری برای اطمینان از حق همه افراد برای تمیز کردن آب آشامیدنی مورد نیاز است ، مراکز کنترل بیماری (CDC) معتقدند که ایالات متحده هنوز امن ترین سیستم آب آشامیدنی را ارائه می دهد.

متاسفانه بسیاری از جهان ثروتمند نیستند. بیش از 884 میلیون نفر تا سال 2019 به آب آشامیدنی سالم دسترسی نداشتند. و در حالی که مهم است بدانیم چگونه آب تصفیه می شود ، بسیاری از آمریکایی ها به اندازه کافی خوش شانس هستند که آب لوله بازگردانده شود.

با این حساب ، اجازه دهید به بحث برگردیم: آیا آب لوله کشی شما سالم است؟

آب از کجا می آید؟

آب لوله کشی (معروف به آب شهری) از یک پمپ تامین آب به نام شیر استفاده می شود. این آب همیشه از سیستم های آب عمومی شامل چشمه ها ، حوضچه ها ، جریانات آب و دریاچه ها تامین می شود.

منبع آن تا حد زیادی به موقعیت مکانی شما بستگی دارد. به عنوان مثال ، شهرهایی مانند شیکاگو منابع آب را در دریاچه میشیگان جمع آوری می کنند. از سوی دیگر ، مکان هایی مانند سان فرانسیسکو 100 درصد آب آشامیدنی خود را از سدها تأمین می کنند.

تیراندازی بر روی چاه هایی که مانند آب لوله کشی در خانه ها تمام می شود

آیا نوشیدن آب شیر بی خطر است؟

قبل از اینکه آب شیر باعث شود شیر آب خود را بخورید ، از منبع خود به مرکز درمان و سرویس بهداشتی می رود.

تصفیه آب یک فرایند چهار مرحله ای است:

 1. ازدحام و تحرک: مواد شیمیایی مانند نمک های آلومینیوم و کربن های مصنوعی به آب اضافه می شوند تا باعث تشکیل ذرات ناخواسته شوند.
 2. لجن: رسوب زمانی رخ می دهد که ذرات ناخواسته ، به نام floc ، در نهایت ترک خورده و در نهایت در ته مخزن ته نشین می شوند.
 3. تمیز کردن پس از حل شدن ، فلوک بدون منبع آب فیلتر می شود. Floc به طور کلی حاوی مواد نامطلوب مانند باکتری ، گرد و غبار ، مواد شیمیایی و میکروارگانیسم ها است.
 4. بهداشت: سرانجام ، تأمین آب بدون فلوک میکروب ها را با مواد شیمیایی مانند کلر از بین می برد. این فرآیند به جلوگیری از گسترش عفونت های منتقله از راه آب کمک می کند. در این مرحله ، برخی از شهرها فلوراید ، ماده معدنی مورد استفاده برای جلوگیری از پوسیدگی دندان را اضافه می کنند.

کل فرآیند تصفیه آب توسط آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) مدیریت می شود. قانون آب آشامیدنی ایمن (SDWA) EPA را ملزم به شناسایی و کاهش آلودگی آب آشامیدنی می کند. بیش از 90 ناخالصی از جمله سرب و سایر فلزات سنگین در آب آشامیدنی عمومی اندازه گیری می شود.

قدرت آلودگی

بدون درمان ، آب لوله کشی به طور کامل آلوده است. راههای زیادی برای آلوده شدن نسبت به آب آشامیدنی وجود دارد ، از جمله:

 • نشت فاضلاب
 • مواد شیمیایی طبیعی و رواناب
 • سیستم های کشاورزی (دام ، آفت کش ، کود)
 • روشهای تولید (فلزات سنگین ، سیانید)
 • ناکارآمدی فاضلاب (فرآیندهای سپتیک)
 • دفع زباله داروها (زباله های پزشکی ، داروها)

قرار گرفتن در معرض فاضلاب می تواند منجر به مسائل مختلف بهداشتی شود ، از جمله:

خبر خوب؟ بیش از 92 درصد آمریکایی ها به آب عمومی دسترسی دارند و از تمام استانداردهای بهداشتی که توسط SDWA تعیین شده است ، برخوردارند. و برای بسیاری از آمریکایی ها نمی توان انتظار داشت که آب لوله کشی آنها تحت تأثیر سطوح خطرناک آلودگی قرار گیرد.

با این حال ، ممکن است از اقدامات اضافی برای تمیز کردن آب آشامیدنی خود سود ببرید.

ریختن آب لوله کشی در یک لیوان

آیا به پاک کننده نوک آب احتیاج دارید؟

فیلترهای تصفیه آب خانگی می توانند بیمه بیشتری در برابر آلودگی ها ایجاد کنند. در حالی که فیلترینگ آب برای اکثر مردم ضروری نیست ، ایمنی بیشتر می تواند مزایای بزرگ و آرامش خاطر را ایجاد کند.

هنگام تعیین نیاز به فیلتر آب لوله کشی ، عوامل زیر را در نظر داشته باشید.

موقعیت مکانی

برخی از مناطق جغرافیایی – مانند جوامعی که به آبهای زیرزمینی متکی هستند – به ویژه در معرض آلودگی هستند.

آبهای زیرزمینی به راحتی توسط آلودگی های محیطی و ساخته دست بشر آلوده می شوند. شورای امنیت ملی (NRDC) گزارش می دهد که وقتی آبخوان آلوده شود ، می تواند برای یک دهه از آن استفاده شود و حتی ممکن است به سایر منابع آب مجاور مانند رودخانه ها ، دریاچه ها و دریاها سرایت کند. متأسفانه ، بسیاری از مناطق روستایی فقط برای آب آشامیدنی به آبهای زیرزمینی متکی هستند.

همچنین ، SDWA فقط سیستم های آب عمومی را اداره می کند که بیش از 10 هزار نفر کار می کنند. سیستم های آب کم کارآمد فقط یک بار در پنج سال مدیریت می شوند – با هم ، آنها فقط برای 30 آلاینده آزمایش می شوند. در نتیجه ، سیستم های آب در مناطق کوچک روستایی می تواند در معرض خطر بالای آلودگی باشد.

البته ، این بدان معنا نیست که همه جوامع کوچکی که به آب های زیرزمینی تکیه می کنند ، آب لوله کشی را آلوده کرده اند. اگر در مورد کیفیت آب شک دارید ، باید با بخش بهداشت محلی خود تماس بگیرید تا بتواند به شما کمک کند تا آب لوله کشی خود را برای رایج ترین آب آزمایش کنید. روش دیگر ، می توانید با این شماره آب آشامیدنی گرم تماس بگیرید.

لوله های قدیمی

سیستم لوله کشی در خانه یا اتاق نشیمن شما می تواند بر کیفیت آب لوله کشی شما تأثیر بگذارد.

لوله ها فضای وسیعی را برای رشد خوب باکتری های موجود در آب در اثر رطوبت ایجاد می کنند. رایج ترین ترکیب ، ترکیبی به نام بیوفیلم ، ترکیبی از باکتری ها ، قارچ ها و آمیب ها است. بیوفیلم با ایجاد یک سد در اطراف لوله ، مانع از انجام وظایف تیمارهای شیمیایی می شود. علاوه بر این ، به ویروس امکان تکثیر و تماس مستقیم با آب آشامیدنی را می دهد. در مقادیر زیاد ، عوامل بیماری زا از طریق آب می توانند منجر به بسیاری از بیماری ها شوند.

بدون سیستم آب عمومی ، میکروب های آب می توانند در داخل لوله ها ایجاد شوند. آنها اغلب در خانه هایی اتفاق می افتند که شیرها به مدت طولانی باز نمی شوند یا معیوب هستند و باعث می شود آب در جای خود بماند.

علاوه بر این ، در حالی که لوله های سربی در سال 1986 در سراسر کشور متوقف شد ، اگر در خانه ای قدیمی زندگی می کنید و لوله های آب قابل تعمیر هستند ، خطر سرب به آب آلوده وجود دارد.

EPA توصیه می کند قبل از تصمیم گیری برای انجام آزمایش آب ، چند عامل را در نظر بگیرید. سوالات مربوطه عبارتند از:

 • مجاورت منبع آب در نزدیکی سیستم سپتیک خانه شما کجاست؟
 • ساختمان لوله کشی شما برای خانه شما چگونه است؟
 • آیا تا به حال بعد از نوشیدن آب روی شیر آب مریض شده اید؟

همچنین اگر مشکوک هستید که آب لوله کشی شما در خطر است ، بخواهید توسط بخش بهداشت آزمایش شود. می توانید با خط تلفن گرم و سالم آب آشامیدنی تماس بگیرید. بسته به نتایج آزمایش ، ممکن است نیاز به سرمایه گذاری در نظافت منزل داشته باشید.

موارد اضافی

برخی از افراد ممکن است از سرمایه گذاری در تصفیه آب خارج از منطقه یا لوله ها استفاده کنند. این افراد همیشه در معرض عواقب منفی آلودگی هستند.

نمونه ها عبارتند از:

علاوه بر این ، افرادی که آب خود را از منبع آب خصوصی مانند چاه خانگی جمع آوری می کنند ، باید یک فیلتر آب را در نظر بگیرند. صاحبان خانه هایی که به آب خصوصی دسترسی دارند ، وظیفه دارند که منابع آب خود را تصفیه و ارزیابی کنند.

در نهایت ، افرادی که از طعم آب لوله کشی لذت نمی برند و / یا می خواهند محدودیت استفاده از بطری های پلاستیکی را که از آن استفاده می کنند کاهش دهند ، می توانند از فیلتر آب استفاده کنند. ابزارهای تمیز کردن می توانند به کاهش طعم کلر در آب لوله کشی کمک کنند.

فردی که آب سالم شیر می نوشد تا هیدراته و سالم بماند

در دستگاه تصفیه آب به دنبال چه چیزی باشید

طبق گزارش EPA ، بیش از 40 درصد آمریکایی ها از واحد تصفیه آب خانگی استفاده می کنند. با وجود گزینه های زیاد برای انتخاب در بازاریابی ، محدود کردن انتخاب های شما می تواند چالش برانگیز باشد.

هنگام خرید فیلتر آب چند نکته را باید در نظر داشت ، مانند عملکرد ، هزینه ، نگهداری و اعتبارسنجی. بسته به مدل ، فیلترهای آب از 20 دلار به صدها دلار کاهش می یابد. نصب حرفه ای و نگهداری سالانه نیز هزینه هایی هستند که باید در نظر گرفته شوند.

نوع و قیمت

وسایل ساده مانند شیلنگ آب را می توان مستقیماً به یک لوله وصل کرد ، زیر سینک ظرفشویی قرار داد یا در یک گلدان تعبیه کرد. آنها گزینه های خوبی برای کسانی هستند که به دنبال تصفیه آب مورد استفاده برای آشامیدن و آشپزی هستند. در مقایسه با فیلترهای اصلی آب ، هزینه کمتری دارند و هزینه آنها بین 20 تا 500 دلار است.

از سوی دیگر ، آب ورودی به ورودی می تواند بسیار گران باشد. این فیلترها با اتصال آن به اولین خط آب ، کل سیستم آب خانگی را تمیز می کنند. ایده آل برای خانه هایی که بیش از یک سیستم آبرسانی دارند. این فیلتر آب که یک مدل پیشرفته است ، بسیار ارزشمند است و بین 500 تا 3000 دلار متغیر است.

اثبات ها

اطمینان حاصل کنید که فیلتر آب شیر را که دارای استانداردهای آب آشامیدنی EPA یا فراتر از آن است ، بررسی کنید.

سه روش اعتباربخشی وجود دارد که توسط دفتر استاندارد ایالات متحده (ANSI) تأیید شده است. در برچسب فیلتر حتماً آنها را زیر نظر داشته باشید:

 1. فرآیند تأیید تجهیزات تصفیه آب
 2. نویسندگان آزمایشگاه
 3. انجمن کیفیت آب

خط پایین

سرانجام ، نوشیدن آب لوله کشی در بسیاری از مناطق ایالات متحده در نظر گرفته می شود ، اما کیفیت آن بسته به محل ممکن است متفاوت باشد.

سیستم های تصفیه آب در حالی که برای اکثر مردم مورد نیاز نیست ، مزایای زیادی را ارائه می دهند. حفاظت بیشتر در برابر آلودگی و طعم بهتر H2O نسبت به دلایل قانع کننده برای سرمایه گذاری در فیلترهای آب لوله کشی.

Posted on

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *