آیا کربوهیدرات ها به خوبی با چربی های حیوانی یا هر چیز دیگری ترکیب نمی شوند؟ : نگهداری


به نظر می رسد که در مطالعه تغذیه ای من ، دو مکتب فکری اصلی وجود دارد که هر دو باعث کاهش خوردن غذاهای کامل یا کامل می شوند.

  1. یک مکتب فکری گیاهی ، که بسیاری از بیماریها در اثر خوردن زیاد محصولات حیوانی ایجاد می شوند. و وقتی مردم محصولات حیوانی را به طور کامل قطع می کنند ، بیماری آنها برعکس می شود. (یک مثال برجسته کار کمپنر است که در آن دیابت ، بیماری های کلیوی ، فشار خون بالا و نارسایی قلبی را فقط با خوردن برنج سفید و میوه و شکر توانبخشی کرد)

  2. کتوز یا مکتب فکری پالئو که در مورد مزایای غذای خالص زیاد در محصولات حیوانی هنگام چرا و شک در مورد خوردن غلات یا در برخی موارد همه کربوهیدرات ها بحث می کند. و من در مورد افراد زیادی شنیده ام که از رژیم های کتو استفاده می کنند وقتی کربوهیدرات ها را تا حد ممکن کاهش می دهند و به اندازه چربی کره ، تخم مرغ و گوشت از کالری استفاده می کنند (به نظر می رسد مطالعات دیگری برای معالجه کمبود قلب و دیابت وجود دارد) به

س Myال من این است که از آنجا که به نظر می رسد کاهش کربوهیدرات ها یا کاهش کامل چربی های حیوانی مزایایی دارد ، آیا چیزی در مورد این دو مورد وجود دارد که در بدن ما مناسب نیست؟ یا مازاد آن است که آنها را ناسالم می کند (مانند غلات / شیر ، همبرگر و پیتزا)؟

Posted on

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *