ازدواج و بچه دار شدن باید دغدغه همه مسئولان باشد


ازدواج و بچه دار شدن باید دغدغه همه مسئولان باشد

وزیر ورزش و جوانان گفت: مسؤولان قطعاً آنچه را که رهبر معظم انقلاب در سال های اخیر تاکید و تذکر داده اند مورد توجه قرار داده اند و اقدامات متعددی در این زمینه انجام می دهند، اما باید عزم ملی و توجه ویژه به آن شود. . همه نهادها نشان داده اند که دولت، دولت، مردم و جامعه باید به مشکلات جوانان جامعه رسیدگی کند و توجه همه مسئولان به مشکل خانواده سازی جوانان باشد. و بچه دار شدن


به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، پیوند الهی سید حمید سجادی علی (ع) و حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) و آغاز صلح سالروز مبارک باد. آیت الله رئیسی در این مراسم با اشاره به فرامین هفته ازدواج گفت: ما به احکام رئیس جمهور عمل کرده و تا رسیدن به نتیجه به این احکام پایبند خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه نظارت بر امور جوانان تنها بر عهده وزارت جوانان نیست، بلکه چند دستگاهی است، گفت: یکی از بخش های مهم کار معاونت امور جوانان برنامه ریزی، نظارت است. ، نظارت و بازرسی فعالیت های جوانان. مطالبه حقوقی که در مسائل جوانان تعریف شده است.

وی به جایگاه ویژه بانوان در عرصه ورزش و جوانان در دوره جدید وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد. از همکاری و همراهی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده سرکار خانم دکتر خزعلی به خاطر توجه و همراهی شما در تمامی برنامه ها، تصمیم گیری ها و مسائل مهم این معاونت سپاسگزاریم.

وی در ادامه گفت: بر اساس سند مذکور و سند تغییر دولت مردمی، وزارت ورزش و جوانان اقدامات خوب و مثبتی را در زمینه ازدواج جوانان در یک بازه زمانی معقول ۱۰ ماهه برای خدمت به ملت شریف ایران انجام خواهد داد. انشاالله به یاری خدا به امید دو انقلاب بر اساس بیانیه قدم به سمت تمدن اسلامی حرکت کنیم.

وزیر ورزش و جوانان به بیانات مقام معظم رهبری در تیرماه ۱۳۹۸ اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی تیرماه ۱۳۹۸ در ارتباط تصویری با نمایندگان شورای اسلامی در خصوص مسائل اجتماعی شرکت کردند و تاکید کردند. وی با بیان اینکه موضوع ازدواج جوانان بسیار مهم است و یکی از موضوعاتی است که نباید از آن غافل شد، گفت: باید راهکارهایی را برای تسهیل ازدواج و امکان ازدواج جوانان پیش بینی کنیم که برخی از این روش ها هزینه مادی ندارد و باید از این موضوع گذشت. فقط نیاز به تصمیم و توجه دارد بچه دار شدن نسل آینده مسئله خیلی مهم است، موضوعی است که در این چند سال اخیر بارها به آن امیدوار و تاکید کرده ام، نیاز به قانون دارد، نیاز به کنترل جدی اجرایی دارد، نیاز دارد. برای تمرکز بر فرزندآوری، و باید از جمعیت سالخورده بترسد. یکی از مفیدترین دارایی های یک کشور، جوان است، این یک دهان است.”

سجادی ادامه داد: مسئولان به طور قطع آنچه را که رهبر معظم انقلاب در سال های اخیر تاکید و تذکر داده اند مورد توجه قرار دادند و اقدامات متعددی در این زمینه انجام دادند. از سوی دیگر، مشکل جوانان جمعیت باید با عزم ملی، دولتی، حاکمیتی و همه سازمان‌ها و جامعه دولتی مورد توجه ویژه قرار گیرد و توجه همه مسئولان به موضوع ازدواج و فرزندآوری جوانان معطوف شود. مردم. وظیفه طبیعی علاوه بر مسئولیت اجتماعی، در رفع مشکلات جوانان و حمایت از نهاد خانواده تلاش می کنند.

وزیر بهداشت و رفاه گفت: برای پاسخگویی مناسب و کامل به نیازهای زندگی باید از ابعاد مختلف یاد بگیریم و کار کنیم. یکی از حوزه های فرآیند یادگیری، یادگیری عاطفی است، در این زمینه، پس از آگاهی، به نقطه ای می رسیم که باید واکنش ها و رفتارهای مخاطبان خود را پیش بینی کنیم و به آنها کمک کنیم تا برای مخاطبان خود ارزش ایجاد کنند.

وی با ذکر اینکه در زندگی زن و مرد باید به یکدیگر کمک کنند و ارزش خود را به دست آورند، پرسید: آیا خانه و جهیزیه و مادیات ارزش دارد؟ باید دید کمال انسانی در کجای زندگی ما قرار دارد.

سجادی می گوید: باید در زندگی مان به هم کمک کنیم تا بتوانیم پس از ارزیابی ارزش ها به یک نظام ارزشی برسیم و در نهایت اگر این ارزش ها با شخصیت آمیخته شود و زوج ما با ویژگی هایی مشخص شود، این ویژگی ها باعث می شود. آنها را زیبا کنید نظام مقدس جمهوری اسلامی.


انتهای پیام/