از رویا تا واقعیت؛ پیش بینی پیروزی آلمان در انیمیشن ژاپنی


از رویا تا واقعیت؛  پیش بینی پیروزی آلمان در انیمیشن ژاپنی


به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تیم ملی فوتبال ژاپن با غلبه بر رقیب آلمان در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به یکی از شگفتی های این مسابقات تبدیل شد.


عمودی-1443894216-612x612


نتیجه زمانی حاصل شد که کمتر کسی انتظار داشت ژاپن با آلمان قهرمان برابری کند، اما این تیم آرژانتین را بر خلاف انتظارات شکست داد و پس از غافلگیر کردن عربستان سعودی به دومین تیم آسیا تبدیل شد.


عمودی-1443897267-612x612


ژاپنی ها در این بازی از رقبای قدرتمند خود عقب افتادند و حتی در رختکن هم با نتیجه ۱-۰ پیش افتادند، اما نیمه دوم و دو گل سامورایی ها نتیجه هیجان انگیزی را برای فوتبال آسیا به ارمغان آورد و در نهایت به پیروزی رسید. ۲-۱ زمین را ترک کنید.


عمودی-1443894242-612x612


یکی از نکات جالب در مورد این بازی تکرار اتفاقاتی است که سال ها پیش در دنیای کارتون رخ داده است و این رویا امروز به حقیقت می پیوندد.


ساخته شده در ژاپن، ترجمه به زبان های مختلف و نمایش در کشورهای مختلف، کاپیتان سوباسا یکی از محبوب ترین انیمیشن های تاریخ جهان است و بر اساس یک داستان: بزرگانی مانند دل پیرو و زیدان جذب بازیکنان فوتبال شده اند. دنیای فوتبال با تماشای این انیمیشن


المپیک_ژاپن_در مقابل_المپیک_آلمان_(طلوع_خورشید)


این کارتون معروف و پرطرفدار در ایران نیز با نام فوتبالیست های کارتونی به نمایش درآمد و طرفداران زیادی داشت. اما خود ژاپن بیش از هر کشور دیگری از این انیمیشن الهام گرفت و هواداران زیادی به آکادمی فوتبال رفتند و سعی کردند جای قهرمانان داستان را بگیرند.


maxresdefault (1)


داستان این کارتون در مورد رقابت شدید چند فوتبالیست جوان با یکدیگر است و این رقابت در نهایت با رسیدن به تیم ملی ژاپن و قهرمانی در جام جهانی باعث پیشرفت و ایستادن آنها بر بام فوتبال جهان می شود.


نکته جالب پایان این سری انیمیشن هاست. قهرمانان تاریخ در قالب تیم ملی جوانان ژاپن به فینال جام جهانی رسیدند و در آنجا آلمانی ها را ۳ بر ۲ شکست دادند و قهرمانی را بالای سر بردند.


tumblr_dc26ee6c8c69053a3cbc1c24c74467ec_18424077_1280


این کارتون تاثیر بسزایی در پیشرفت فوتبال ژاپن داشت و این تیم را به قطب فوتبال آسیا تبدیل کرد و گاه نتایج خوبی در جهان کسب کرد اما حالا دیگر رویای سال ها پیش جوانان ژاپنی که آلمان را شکست داده اند امشب در انیمیشن نیست. اما در واقعیت اتفاق افتاد


باید دید ژاپنی ها با رسیدن به قله های فوتبال جهان و جام جهانی، کارتون ها را به واقعیت تبدیل خواهند کرد یا خیر.انتهای پیام/