از کانون بازنشستگان برای دیدار با رئیس جمهور دعوت نشد / به مطالبات بازنشستگان توجهی نشد


از کانون بازنشستگان برای دیدار با رئیس جمهور دعوت نشد / به مطالبات بازنشستگان توجهی نشد

رئیس هیات مدیره بازنشستگان و بازنشستگان استان اصفهان گفت: برای بررسی حقوق بازنشستگان و بازنشستگان تامین اجتماعی درخواست جلسه ای با رئیس جمهور داده ایم که این درخواست ما محقق نشد.


سیدحسن هاشمی در گفت و گو با ایلنا نوشت: ۹ خردادماه نامه ای رسمی به شهردار و استاندار اصفهان می نویسیم و آن را نزد دبیر کاخ ثبت می کنیم تا نماینده مستمری بگیران تامین اجتماعی به عنوان نماینده باشند.


وی ادامه داد: هیچ پاسخ و دعوتی برای شنیدن حقانیت بازنشستگان و بازنشستگان و رسیدگی به این موضوعات در سفر رئیس جمهور صورت نگرفته است. ما بزرگترین اتحادیه کارگری با حدود ۱۷۰ هزار عضو هستیم که برای رفع چالش های حوزه بهداشت و درمان و معیشت بازنشستگان و بازنشستگان تامین اجتماعی نیاز به دیدار با رئیس جمهور و وزرای وی داریم.


رئیس هیات مدیره بازنشستگان و بازنشستگان اصفهان گفت: از ما برای حضور در مقابل رئیس جمهور دعوت نشده بودیم، میز خدمت را نمی شناختیم، اما استانداری امیدوار بود در جلسه ای با رئیس جمهور شرکت کنیم. اوریه


وی یادآور شد: امیدواریم مطالبات این قشر از جامعه در قالب نامه ای سرگشاده در راستای رساندن صدای مردم و حفظ منافع مستمری بگیران و بازنشستگان منتشر شود.


هاشمی استعفای حجت الله عبدالملکی وزیر کار را دلیل عملکرد ضعیف وی دانست و گفت: دیدگاه های عبدالملکی مطابق قانون نبود. همین امر باعث شده است که بازنشستگان علی رغم میل باطنی خود برخلاف میل خود به خیابان ها بیایند.


وی تاکید کرد: دیدگاه و ذهنیت وزیر مستعفی کار و رفاه اجتماعی و رفاه اجتماعی این است که تامین اجتماعی خیریه ای است که نیازمند مزایایی برای بازنشستگان و بازنشستگان است. این دسته از افراد باید در حین کار وجوه و حق بیمه خود را در اختیار صندوق بگذارند و نیازهای اقتصادی و درمانی خود را طبق قانون تامین کنند.


رئیس شورای بازنشستگان و مستمری بگیران پایتخت تاکید کرد: این نظر اشتباه، غیرقانونی، بی اساس است و در صورت تداوم باعث ایجاد تنش در جامعه می شود و امیدواریم سرپرست جدید وزارت کار این موضوع را انجام دهد. چنین نگرشی نداشته باشد تامین اجتماعی و اعضای آن


وی گفت: هزینه های خوراک، پوشاک، درمان، ایاب و ذهاب و برج ها از سال گذشته چندین برابر شده است و طبق آمار بانک مرکزی نرخ تورم اسفند ۱۴۰۰ بالای ۴۳ درصد بوده اما تنها ۱۰ درصد است.


رئیس هیئت بازنشستگان و بازنشستگان اولان‌باتور گفت: ما نامه‌ای به رئیس‌جمهور ارسال می‌کنیم و از او می‌خواهیم به طیف وسیعی از مسائل مربوط به بازنشستگان و بازنشستگان رسیدگی کند.


وی همچنین خواستار اجرای صحیح ماده ۹۶ قانون رفاه اجتماعی، اجرای مصوبه شورای عالی کار در خصوص افزایش حقوق در سال جاری، استفاده از ۲۵ درصد باقیمانده مستمری ها و مزایا و مصوبه شورای عالی کار شد. شورای عالی کار در مورد حقوق بازنشستگی و مزایا. در حال پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی و تصویب لایحه قانون هستیم.» حقوق و مزایا در حال تنظیم است.انتهای پیام/