استفاده از نظر نخبگان اصل فرصت/خصوصی سازی نظام حاکمیتی کشور است اما باید به درستی انجام شود تا به تولید و اشتغال منجر شود.


استفاده از نظر نخبگان اصل فرصت/خصوصی سازی نظام حاکمیتی کشور است اما باید به درستی انجام شود تا به تولید و اشتغال منجر شود.

رئیس جمهور از آلودگی برخی کارخانه های اراک ابراز نگرانی کرد و گفت: توسعه ضروری است اما باید تابع حفاظت از محیط زیست باشد. از آنجایی که بحث محیط زیست و آلودگی از دیرباز در این شهر مطرح بوده، طرح جامع کاهش آلودگی هوا یکی از مهم ترین و اولویت دارترین برنامه های دولت مردمی استان مرکزی و شهر اراک است.


به گزارش ایلنا، سید ابراهیم رئیسی روز جمعه در دیدار با خانواده های جانباختگان، ایثارگران و نخبگان استان مرکزی بر لزوم ارتباط موثر و مستمر دولت و نخبگان تاکید کرد: نخبگان فرصتی برای سیستم حکومتی کشور و دولت مصر از آن استفاده خواهند کرد این یک فرصت است.


رئیس جمهور با تاکید بر لزوم استفاده از تجارب ۴۳ ساله پس از پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: برای کاهش شکاف بین وضعیت موجود و مطلوب، لازم است تغییرات جدی در ساختار اداری کشور ایجاد شود. مرحله فعلی .


رئیس جمهور با اشاره به اینکه تغییر در روند امری ضروری و یکی از ابزارهای تغییر وضعیت موجود است، گفت: تا زمانی که روند و سازوکار تغییر نکند، تغییری حاصل نخواهد شد.


رئیسی در ادامه سخنان خود بر ضرورت استفاده از نیروهای بومی در استان تاکید کرد و گفت: استفاده از نیروهای کارآمد، وفادار، نخبه، حزب اللهی و تحول آفرین یکی از ضروریات ایجاد تحول واقعی است.


رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت های بزرگ توسعه استان مرکزی خاطرنشان کرد: استان مرکزی یک استان صنعتی است و باید زیرساخت های موجود برای افزایش تولید و ایجاد اشتغال فعال شود. برای دستیابی به این هدف، تغییر نوع مدیریت واحدهای تولیدی غیرفعال و یا با حداقل ظرفیت ضروری است.


راسی در خصوص مشکلات واحدهای تولیدی پس از خصوصی سازی نامناسب در سال های گذشته گفت: در جریان این خصوصی سازی نامناسب، کارگاه ها و کارخانه ها به افراد ضعیف، بی انگیزه و غیر ماهر واگذار شد و متاسفانه این واحدها دچار وقفه شدند. پس از مدتی آسیب جدی دیدند و بسته شدند.


رئیس جمهور در تشریح عملکرد خود در دوران ریاست اداره کل دادگستری گفت: پس از بررسی این موارد مشخص شد که این نوع خصوصی سازی اشتباه است. خصوصی سازی اجتناب ناپذیر است، اما نه به قیمت غارت اموال عمومی و کاهش تولید و مشاغل. ما این خصوصی سازی را متوقف کرده ایم.


رئیسی افزود: اصل خصوصی سازی قانون است اما باید به درستی انجام شود تا به تولید و اشتغال منجر شود. فعال‌سازی صنایع نیمه‌فعال و بسته و وارد کردن آن‌ها به چرخه تولید به‌عنوان اولویت در استان مرکزی انجام می‌شود.


رئیس جمهور در سال های گذشته از واگذاری حق استفاده از برخی معادن به افراد غیرحرفه ای ابراز ناراحتی کرده بود. با تجربه و فعال در این زمینه


رئیسی تاکید کرد: نباید اجازه داد روابط ناسالم جای روابط سالم را بگیرد. روابط ناسالم اداری در همه دولت ها ناخوشایند است و حتی بیشتر از آن در این دولت.


رئیس جمهور از آلودگی برخی کارخانه های اراک ابراز نگرانی کرد و گفت: توسعه ضروری است اما باید تابع حفاظت از محیط زیست باشد. از آنجایی که بحث محیط زیست و آلودگی از دیرباز در این شهر مطرح بوده، طرح جامع کاهش آلودگی هوا یکی از مهم ترین و اولویت دارترین برنامه های دولت مردمی استان مرکزی و شهر اراک است. همانطور که یکی از نخبگان گفت، من معتقدم که هزینه کردن برای محیط زیست یک سرمایه گذاری است.


رئیسی با تاکید بر اهمیت مسائل خانواده تصریح کرد: امروز خانواده در دنیا در معرض تهدید است. کشوری که زشت ترین و بدترین ها را به عنوان شاخص تمدن وارد کند و به این زشتی ها تن بدهد، کشور متمدن و کشوری که جلوی اینها را بگیرد و به انحرافات فضا ندهد، کشور عقب مانده می گویند. این بدترین نگاه به اخلاق، معنویت و زندگی انسان است.


رئیس جمهور افزود: این نگاه کثیف عامل نابودی بشریت است اما پیش از ما تحت ظلم نظام حاکمی هستیم که معطوف به خانواده ماست. مسئله اصلی این است که باید از نظام خانواده حمایت کرد.


رئیسی با اشاره به نقش و جایگاه زنان در جامعه تاکید کرد: امروز زنان در عرصه های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی نقش آفرینی می کنند و این نقش یکی از برکات انقلاب اسلامی است.


رئیس جمهور در خصوص حمایت از بازنشستگان و برنامه ریزی های دولت در این حوزه گفت: در حمایت از بازنشستگان شاغل در دولت دریغ نخواهیم کرد و خود را موظف به توجه به بازنشستگان می دانیم.


رئیسی در خصوص اقدامات دولت برای اصلاح شیوه تخصیص ارز به کالاهای وارداتی بر لزوم مهار و کنترل تورم تاکید کرد. برای افزایش بانک مرکزی و پایه پولی، برای اینکه آثار تورمی ایجاد نشود، از مجلس خواسته شد تا در کاهش حقوق بازرگانی تلاش کند و در این زمینه کاری که تبعات تورمی داشته باشد، اجرا نشود.


رئیس جمهور در پایان با ابراز خرسندی از تشکیل فراکسیون های شورای عالی جهاد گفت: تشکیل فراکسیون های شورای عالی جهاد کاری مبارک و درست است که برای هماهنگی فراکسیون های جهاد در کشور ایجاد شد.


انتهای پیام/