اعضای جایگزین جناح صدر نیز کناره گیری خواهند کرد


اعضای جایگزین جناح صدر نیز کناره گیری خواهند کرد

به گفته منابع نزدیک به محل سکونت رئیس فراکسیون صدر در عراق، سایر اعضای فراکسیون صدر نیز از پارلمان کناره گیری خواهند کرد.


ایلنا به نقل از شفق نیوز نوشت: یک منبع نزدیک به رهبر فراکسیون صدر عراق گفت که اعضای جایگزین فراکسیون صدر نیز از پارلمان استعفا خواهند داد.


وی افزود: این تصمیم به این دلیل اتخاذ شد که رئیس فراکسیون صدر تصمیم گرفت هیچ یک از اعضای وی در پارلمان حضور فعال نداشته باشند.


یک منبع نزدیک به محل سکونت مقتدی صدر، رهبر فراکسیون صدر در عراق گفت: «بیش از ۲۰ نماینده فراکسیون صدر با دستور انصراف از روند سیاسی اجازه ورود به پارلمان را نخواهند داشت». “


یک منبع گفت: «دفتر ریاست جمهوری هنوز نامه رسمی در مورد اسامی و برنامه توزیع نمایندگان به کمیته انتخابات ارسال نکرده است. جلسه ای برای تعیین اینکه چه کسی جایگزین حکیم الزمیلی، نماینده اول مجلس می شود، هنوز قطعی نشده است، زیرا استعفا و جایگزینی وی باید در مجلس بررسی شود. فراکسیون ها در مجلس.


او افزود: «این به معنای یک بحران جدید است زیرا بیشتر گروه‌ها بر سر موقعیت‌ها رقابت می‌کنند.


این منبع گفت: «توزیع کرسی‌های فراکسیون صدر بین احزاب سیاسی، اختیارات سدار در سطوح سیاسی و پارلمانی و احتمالاً قواعد مذاکرات را تغییر می‌دهد».انتهای پیام/