افتادگی دریچه میترال و مفصل همراه با استرس


نارسایی میترال و ارتباط با اضطراب

افتادگی دریچه میترال نوعی بیماری دریچه میکسوماتوز است. مواد اطراف دریچه میترال و سیم پیچ نامناسب هستند ، بنابراین دریچه میترال همزمان با ضربان قلب خم می شود.
افرادی که دریچه میترال را تخلیه می کنند ممکن است عود (عدم هم راستایی) نداشته باشند یا از پارگی ساده تا پارگی نهفته عوارضی را تجربه کنند. البته اکثر مردم متعصب یا نرم زبان نیستند.

تعداد کمی از افراد دارای ناهنجاری دریچه میترال دارای MVP شدید هستند که نیاز به درمان دارد. مرگ دریچه فانی شایع است و حدود سه تا پنج درصد از افراد را درگیر می کند. گزارش ها نشان می دهد زنان دو برابر مردان احتمال دارد. به خاطر داشته باشید که افتادگی دریچه میترال در کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان قابل مشاهده است ، بنابراین می تواند در هر گروه یا جنسیتی رخ دهد.

برداشتن دریچه میترال قلب

علائم نارسایی دریچه میترال

اگرچه انحطاط دریچه میترال معمولاً یک بیماری تهدید کننده زندگی است ، بسیاری از افراد مبتلا به این بیماری علائم بیماری را ندارند.

بنابراین وقتی افراد مبتلا به این بیماری تشخیص داده شوند ، ممکن است متعجب شوند. هنگامی که علائم مشاهده می شود ، ممکن است به این دلیل باشد که خون از دریچه باز می گردد. علائم انحطاط دریچه میترال می تواند در افراد مختلف بسیار متفاوت باشد. همانطور که گفته شد ، این علائم خفیف هستند ، اما بیشتر آنها عبارتند از:

نارسایی قلبی ریوی یا آریتمی
سرگیجه یا کمبود نور
تنگی نفس یا تنگی نفس ، معمولاً در هنگام ورزش یا دراز کشیدن
• خستگی

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر فکر می کنید علائم زیر را دارید ، باید به پزشک مراجعه کنید. به خاطر داشته باشید که بسیاری دیگر از بیماریهای قلبی باعث ایجاد علائم مشابه فتق دیسک میترال می شوند ، بنابراین فقط پزشک می تواند علت علائم را تشخیص دهد.

• اگر درد قفسه سینه دارید و مطمئن نیستید که ممکن است حمله قلبی باشد.

• اگر در گذشته رینیت میترال داشته اید ، در صورت بدتر شدن علائم به پزشک مراجعه کنید.

علت پارگی دریچه میترال

دریچه میترال جریان خون بین حفره های چپ بالا و پایین قلب را کنترل می کند.

هنگامی که قلب به درستی کار می کند ، دریچه میترال در هنگام ضربان قلب به طور کامل بسته می شود و مانع از جریان خون به بطن چپ بالا (دهلیز چپ) می شود.

اما در برخی از افراد با ضعف دریچه میترال ، یک یا هر دو دریچه میترال دارای بافت اضافی یا بافت اضافی هستند که باعث می شود قلب هر بار که منقبض می شود مانند چتر به دهلیز چپ نزدیک شود. یخ محکم بسته نمی شود.

در برخی موارد ، خون می تواند از دریچه به عقب برگردد (عدم وجود دریچه میترال) اگر مقدار کمی خون وارد دهلیز چپ شود ، ممکن است مشکلی ایجاد نشود. در بالا ذکر شد که کمبود دریچه میترال می تواند علائمی مانند تنگی نفس ، خستگی یا کمبود نور را ایجاد کند.

نام دیگر افتادگی دریچه میترال زخم فشاری است. هنگامی که پزشک با دستگاه تشخیصی به قلب گوش می دهد ، می تواند صداهایی مانند بازگشت حروف و سپس صدایی در نتیجه بازگشت خون به دهلیز را بشنود.

اسامی دیگر برای توصیف پارگی دریچه میترال عبارتند از:
• سندرم بارلو
شیر فلاپی
سندرم دریچه میترال
بیماری دریچه میترال میکسوماتوز

خطر افتادگی دریچه میترال

خطرات پارگی دریچه میترال

نارسایی میترال قلب می تواند در هر فرد و در هر سنی رخ دهد. علائم پارگی دریچه میترال در مردان بالای 50 سال شایع تر است. پارگی دریچه میترال می تواند با بسیاری از بیماری های دیگر همراه باشد ، مانند:

درد مارفان
اِلرز-دانلوس آسیب دید
• سرطان دهانه رحم
• دیستروفی عضلانی
بیماری گور
• اسکولیوز

افتادگی دریچه میترال را تشخیص دهید

از آنجا که اکثر بیماران مبتلا به MVP علائم بیماری را ندارند ، شکایات را می توان در حین معاینه فیزیکی هنگام گوش دادن به قلب با گوشی پزشکی تشخیص داد. علائم شایع شامل تپش قلب (تپش قلب) ، ناراحتی در قفسه سینه و خستگی است.

پزشک ممکن است پس از گوش دادن به قلب شخص با دستگاه تشخیص ، دچار پارگی دریچه میترال شود. حرکت نامناسب دریچه میترال می تواند باعث ایجاد صدایی به نام “پرس” شود. اگر نارسایی میترال نیز وجود داشته باشد ، پزشک ممکن است سوفل قلبی را بشنود که منجر به عود بیماری شده است.

تشخیص پارگی دریچه میترال ضروری است اکوکاردیوگرام یی این نوعی سونوگرافی قلب است.

نحوه تشخیص افتادگی دریچه میترال

در صورت شکایت باید چکار کنم؟

حتی برای کسانی که علائم بیماری را ندارند ، اکوکاردیوگرام (اکو) در صورت تشخیص شکایت از شوک میترال توصیه می شود. اکو از سونوگرافی برای تعیین وضعیت دریچه و میزان خونریزی (برگشت) از دریچه در طول ضربان قلب استفاده می کند.

آزمایش دیگر ممکن است تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (CMR) باشد که MRI قلبی نیز نامیده می شود.

درمان افتادگی دریچه میترال

سیستم میترال برای اکثر افراد مشکلی ایجاد نمی کند ، بنابراین معمولاً نیازی به درمان نیست.

افرادی که از فشار بیش از حد میترال به دلیل پارگی دریچه میترال رنج می برند ، اغلب می توانند از جراحی برای ترمیم یا تعویض دریچه نشتی بهره مند شوند. برای افرادی که به دلیل انحطاط میترال و نارسایی میترال علائم نارسایی قلبی دارند ، جراحی بهترین روش درمانی است.
در صورت عدم وجود نارسایی میترال در اکوکاردیوگرام ، علائم نارسایی میترال جدی نیستند. بهترین درمان برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد ، اما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• بازی ها
• مسکن
استراتژی ها آرامش و استرس را کاهش می دهند
از مصرف کافئین و سایر محرک ها خودداری کنید

مسدود کننده های بتا ، که برای کاهش ضربان قلب هستند ، می توانند برای افرادی که دارای ضربان قلب سریع هستند ، معروف به تاکی کاردی ، با تنگ شدن دریچه میترال مفید باشد.

MVP به ندرت به یک درد عمده تبدیل می شود. با این حال ، در بدترین موارد ، می تواند باعث حمله قلبی (آریتمی) شود که در نهایت می تواند زندگی را تهدید کند.

هنگامی که پارگی دریچه میترال بسیار قوی باشد و نتواند یک نقص جدی ایجاد کند ، به نام “شکست در شکست” ، می تواند منجر به مشکلات عمده ای مانند حمله قلبی و سکته مغزی شود.

زیرا هنگامی که شیر نشت می کند ، می تواند باعث بزرگ شدن دهلیز شود. سرطان دهانه رحم می تواند منجر به مشکلات قلبی مانند “فیبریلاسیون دهلیزی” شود که می تواند منجر به تشکیل عروق خونی شود. وقتی رگ های خونی از قلب به رگ ها یا مغز منتقل می شوند ، می توانند باعث سکته یا سکته شوند.

برای مشاوره رایگان با پزشکان مجرب و قرار ملاقات با مرکز دیابت اکسیر الان تماس بگیر.️

آدرس شعبه اول: یوسف آباد ، خیابان 18 ، پ. افزودنی

۰۲۱- ۸۸۰۶۷۱۷۵

۰۲۱- ۸۸۵۵۷۶۰۱- ۳

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 5]
Posted on

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *