انجمن فیلم جوانان یکی از ارکان اصلی آموزش سینماگران است


انجمن فیلم جوانان یکی از ارکان اصلی آموزش سینماگران است


به گزارش مرکز خبر سی و نهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه ایلنا، انجمن فیلمسازان جوان سینماگران را در مسیر رشد و آموزش در صنعت حرفه ای سینما قرار داده است و بسیاری از فیلمسازان از این گروه شروع کرده و به فیلمسازان بلند سینمایی تبدیل شده اند. فیلمسازان و چهره سینمای امروز ایران شد. تقویت این گونه مجموعه ها برای وزارت اداری و نهادهای فرهنگی کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بسیار مهم است که دفاتر انجمن فیلم جوانان در شهرستان ها به عنوان مرزی برای رویارویی با فیلمسازان شهرستان عمل کنند.


وی افزود: در سال گذشته که آقای مهدی آذرپندار و تیمش به انجمن فیلم جوانان ایران آمدند، انجمن از نظر هنری و آموزشی احیا شده است و در برخی شهرها دفاتر جدیدی افتتاح کرده ایم و به خوبی پیش می رود. . اتفاقی که در این منطقه افتاد. امیدواریم انجمن فیلم جوانان ایران اولین ایستگاه فیلمسازی در سینمای ایران باشد و با دستان پر و با دستان ماهرانه تر برای اعتلای سینمای ایران تلاش کنیم.


هاشمی با اشاره به اهمیت برگزاری و تداوم جشنواره فیلم کوتاه تهران افزود: این جشنواره به عنوان یکی از حرفه ای ترین جشنواره ها در قله بینش جامعه قرار دارد و از یک سو نشست و قرارداد فیلمسازان کشور است. . در این جشنواره جوانان علاقه مند به فیلم کوتاه آثار و حاصل کار تمام سال خود را ارسال می کنند و امسال در بخش های زیادی از جمله مهارت آموزی و اجرا با استقبال گرمی مواجه می شوند. جشنواره نسبت به جشنواره های قبلی موفقیت نسبی داشت و امیدوارم هر روز شاهد موفقیت این بچه ها باشم.


سی و نهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری مهدی آذرپندار تا ۱۱ آبان ماه در سینما ملت در حال برگزاری است.


انتهای پیام/