اهمیت افزایش وزن مناسب برای زنان باردار و دارای اضافه وزن


زنان باردار و چاق در دوران بارداری و زایمان با مشکلات زیادی مانند دیابت ، فشار خون بالا و زایمان زودرس روبرو می شوند. چاقی در دوران بارداری یکی از دغدغه های اصلی زنان باردار است. اگرچه چاقی در زنان باردار که دارای اضافه وزن هستند ، خطری برای مادر و جنین ایجاد می کند. اما بارداری زمان مناسبی برای کاهش وزن نیست و این زنان نیاز به افزایش وزن دارند. توصیه می شود از غذاهای مناسب برای زنان چاق استفاده شود. زیرا در این زمان آنها نباید وزن خود را کاهش دهند. بنابراین ، انتخاب غذاهای با کیفیت و ارزش غذایی مطلوب و جلوگیری از غذاهای پرکالری مورد تأکید است. به منظور ارائه توصیه هایی در مورد تغذیه زنان باردار که دارای اضافه وزن و چاقی هستند ، باید به منابع غذایی خانواده ، رژیم غذایی و رفتار آنها و شیوه زندگی آنها توجه شود.

زنان باردار در هر شرایطی (لاغر ، معمولی ، چاق یا چاق) باید طبق استاندارد خود چاق باشند. بنابراین ، استفاده از محدودیت های غذایی برای کاهش وزن در زنان باردار چاق توصیه نمی شود و باید با تغذیه مناسب ، میزان کالری و در نهایت کاهش وزن آنها تنظیم شود. زنان باردار چاق باید وزن دلخواه را تجربه کنند.

برخی از دلایل اصلی اضافه وزن عبارتند از:

  • عادات و رفتارهای بد غذایی شامل مصرف زیاد غذاهای نشاسته ای (نان ، برنج ، ماکارونی) ، غذاهای چرب و سرخ شده ، چیپس ، سیب زمینی سرخ شده ، فست فودها ، نوشیدنی های شیرین (مانند لاها ، آب میوه های تجاری) با قند زیاد) ، شیرینی و شکلات است.
  • نشستن و نداشتن فعالیت بدنی
  • ادم و احتباس مایعات یا در موارد پره اکلامپسی
Posted on

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *