اهمیت غذاهای سرد و گرم


اهمیت غذاهای سرد و گرم

به هر حال ، این چهار ترکیب شامل سودا ، بلغم ، خون و سنگ کیسه صفرا است و خواص آنها احساساتی را در افراد ایجاد می کند. ما چهار مجتمع داریم که دو ویژگی گرما و سرما در آن برجسته است و دو ویژگی دیگر آن خشک و مرطوب است ، اما نه نوع گرما داریم (4 نوع ساده شامل گرما ، سرما ، خشک ، مرطوب و 4 ساختار فلزی که در بالا ذکر شد. به اشتراک بگذارید) به اگر چهار ترکیب تعادلی در بدن وجود داشته باشد و هیچ یک از آنها بر یکی غلبه نکند ، دمای نه ، یعنی دمای خشم به دست می آید. اهمیت گرما و سرما در غذا در اینجا نشان داده می شود که با تنظیم دما و رطوبت غذا بر خلاف هوای انسان ، می توان برای رسیدن به دمای متوسط ​​تعادل ایجاد کرد.

سعدی این را کمی بهتر بیان کرد:

چهار مخالف سرکش در عرض چند روز خوشحال شدند

چون یکی از این چهار نفر قدرت گرفت شیرین جان از قالب کنار رفت

این دو خلط اصلی ، یعنی بلغم و سودا ، اسیدی هستند و افرادی که تحت کنترل این دو بلغم هستند هوای سرد دارند. اما دو مورد دیگر ، خون و صفرا ، قلیایی و گرم هستند.

سرما خنک:

اکثر مردم دچار خشم و عصبانیت هستند. بیشتر آنها سفید هستند و در هوای سرد به راحتی گرم نمی شوند و سرما به مدت طولانی در بدن باقی می ماند. آنها تمایل زیادی به خواب دارند و به طور کلی ضعیف هستند. مردم خونسرد هستند و همیشه نترس هستند. آنها تسلیم هستند و به ندرت احساسات خود را بیان می کنند. موهای آنها اغلب می ریزد و به زودی سفید می شود. از آنجا که سیستم سرماخوردگی آنها کار می کند ، اسیدیته خون بالا است و آنها را قادر می سازد تا به بیماریهای خود ایمنی مانند ام اس و پارکینسون مبتلا شوند. ضعف ، ناتوانی ، عدم قدرت و ضعف در این افراد مشترک است. ضربان قلب کند می شود و عروق باریک می شوند.

غلاف گرم:

افرادی که دمای آنها گرم است جذاب و دوست داشتنی هستند ، اما زود عصبانی می شوند. آنها همیشه بلافاصله احساس گرما و گرما می کنند. خوردن شیرینی زیاد باعث آکنه و خارش می شود و تمایل به مصرف آب دارند. تعداد این افراد کمتر از گروه اول است. بدن آنها در هوای سرد به راحتی گرم می شود ، اما خنک کردن آنها در هوای گرم آسان نیست. این افراد قوی ، آرام و فعال هستند و احساسات خود را سریع بیان می کنند. امروزه ثابت شده است که غذای گرم بر سیستم عصبی سمپاتیک تأثیر می گذارد و غذای سرد سیستم پاراسمپاتیک را فعال کرده است. همانطور که می دانید ، فرآیند سمپاتیک با افزایش ضربان قلب و پرخونی مفاصل همراه است و خواص را در بسیاری از اندام ها تحریک و فعال می کند.

غذای متوسط:

غذا نیز در این دو حالت (نرم) قرار می گیرد. به عنوان مثال ، در برخی از متون ، شیر ، ماست گوسفندی و نان گندم کامل به عنوان غذاهای واسطه ذکر شده است.

اهمیت غذای گرم و سرد تغذیه اصفهان

غذای گرم:

نان گندم ، عسل ، گوسفند ، بوقلمون ، مرغ ، گوشت اردک و اردک ، گوشت شتر ، گوشت کبوتر ، آب سبزیجات ، آبگوشت ، انجیر ، انگور ، بادام ، تخم خربزه ، انواع توت ها ، هندوانه ، چای سیاه ، خرما خردل ، خرمالو ، ریحان ، اغلب ادویه جات ، نخود فرنگی ، عدس ، لوبیا و تخم مرغ.

غذاهای سرد:

نان جو ، ماش ، لوبیا ، مرغ ، ماهی ، محصولات لبنی (شیر ، پنیر ، کره و ماست) ، گوشت گاو ، برنج ، کدو ، اسفناج ، ریواس ، قارچ ، بیشتر میوه ها ، خرفه ، تخمه کدو ، ذرت ، کشک ، سینه مرغ ، تمر هندی و زرشک.

برخی از ویژگی های طبیعی مختلف:

الف) دمای پوست: گرما و سرماي پوست نشانه گرما و سرماي عصبانيت است. رطوبت و پوست خشن نشان دهنده خشکی و رطوبت است.

ب) رشد مو: رشد سریع و سیاهی نشانه گرما و نور کوتاه و سفید نشانه سرما است. کرل نماد خشکی و صاف بودن نشانه رطوبت است.

ج) رنگ بدن: بیشتر افراد مبتلا به زخم های سفید رنگ سفید هستند و پوست گرم و قرمز نشانه گرما است.

د) رویا: خواب بیش از حد نشانه سرما و رطوبت است و کم خوابی نشانه گرما یا تشنگی است.

ه) انجام کارها: افراد گرم کارها را سریعتر انجام می دهند ، اما افرادی که مزاج سرد دارند کندتر کار می کنند.


دکتر رضا اطمینانانی

تعمیر و نگهداری اصفهان


دکتر رضا اطمینانانی با ارائه راهکارهای اساسی تغذیه و تغذیه می تواند نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه و تغذیه اصفهان کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

روغن مناسب برای حفظ سلامت شما

محصولات تراریخته و تغذیه

آسیب های موجود در قند را بررسی کنید

سیگار کشیدن غذاPosted on

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *