اولین پروژه طرح ملی ارتقای روشنایی معابر شهرها و شهرستان ها اجرا شد


اولین پروژه طرح ملی ارتقای روشنایی معابر شهرها و شهرستان ها اجرا شد

اولین قرارداد بهینه سازی انرژی با مشکل نوسازی سیستم روشنایی معابر با جایگزینی چراغ های ال ای دی فوق کم مصرف با حضور معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ستبا در یزد منعقد و اجرا شد.


به گزارش ایلنا از وزارت نیرو، با حضور محمود کمانی معاون وزیر نیرو، اولین توافقنامه بهینه سازی انرژی مربوط به نوسازی سیستم روشنایی معابر در قالب هماهنگی برای ایجاد بازار بهینه سازی و زیست محیطی انجام شد. همچنین رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و صرفه جویی در برق، مسئولان استانی و معاونان و مسئولان استان یزد شرکت کردند.


رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی در افتتاحیه اجرای اولین پروژه طرح ملی بهسازی روشنایی معابر تاکید کرد: با بهسازی تمامی روشنایی راه های کشور حدود ۸۰۰ مگاوات در مصرف انرژی صرفه جویی می شود. در کاربردهای الکتریکی


کمانی افزود: با اجرای این توافقنامه، حدود ۲۰۰ هزار چراغ ال ای دی پربازده و فوق کم مصرف جایگزین چراغ های خیابانی در استان یزد می شود و ۱۱۷ میلیون کیلووات ساعت در مصرف برق و ۳۰ مگاوات انرژی صرفه جویی می شود.


علاوه بر این گزارش، طرح اصلاح روشنایی راه های استان یزد یک سال است که اجرا شده و مبلغ سرمایه گذاری آن ۳۴۸ میلیارد تومان است.


انتهای پیام/