ایالات متحده در آستانه جنگ داخلی است


    ایالات متحده در آستانه جنگ داخلی است

گاردین گزارش داد که ممکن است یک جنگ داخلی در آمریکا رخ دهد.


به گزارش روزنامه گاردین، بی اعتمادی فزاینده به نهادهای سیاسی در ایالات متحده نشان می دهد که این کشور ممکن است در آستانه یک درگیری جدید در داخل باشد.


بر اساس این گزارش، گارن ونتموث، موسس مرکز مطالعات خشونت با اسلحه در کالیفرنیا، هشدارها درباره وقوع جنگ داخلی قریب الوقوع در آمریکا را شایعاتی بی اساس خواند، اما از نظرسنجی ماه جولای این مرکز شگفت زده شد. به نظر می رسد نیمی از آمریکایی ها انتظار جنگ داخلی در چند سال آینده را دارند و از هر پنج آمریکایی یک نفر معتقد است که خشونت سیاسی در برخی شرایط موجه است.


او گفت تا ۴۰ درصد از آمریکایی ها معتقدند که داشتن یک رهبر قوی برای کشور مهمتر از بقای دموکراسی است.


به گفته این محقق، افزایش تهدید به خشونت به دلیل افزایش فروش سلاح است. وی گفت: اگر جامعه اسلحه را در دست بگیرد و هر روز با خودش افراطی و عصبانی تر شود، از آینده بیشتر از گذشته بترسد، چه می شود؟


راشل کلاینفلد، کارشناس منازعات مدنی، خاطرنشان می کند که نظام سیاسی آمریکا تضمین نمی کند که این کشور درگیری های خشونت آمیز را تجربه نکند: “اگر نهادهای ما ضعیف شوند، ممکن است داستان متفاوتی را ببینیم.” نتایج مطالعه فوق نگران کننده است.


فاکس نیوز هفته گذشته گزارش داد که سه چهارم آمریکایی ها از وضعیت این کشور ناراضی هستند. این رقم در اردیبهشت ۶۷ درصد و در فروردین ۵۳ درصد بوده است.

انتهای پیام/