ایران از قهرمانی بازماند/ جام به ژاپن رسید


ایران از قهرمانی بازماند/ جام به ژاپن رسید

تیم فوتسال ایران در فینال بازی های آسیایی موفق به شکست ژاپن نشد.


به گزارش ایلنا، تیم های ملی فوتسال ایران و ژاپن از ساعت ۲۰:۳۰ امروز در دیدار نهایی شانزدهمین دوره جام ملت های آسیا که در سالن سعدالعبدالله شهر کویت برگزار شد به مصاف هم رفتند که تیم ملی ژاپن با نتیجه ۳ بر ۲ به برتری رسید.


در نیمه اول این دیدار برخلاف دیدارهای گذشته تیم کشورمان موقعیت های زیادی خلق نکرد اما سعید احمد عباسی در دقیقه ۱۵ به گل رسید. کازویا شیمیزو در دقیقه ۱۶ پس از خطای محمدحسین درخشانی که کمی بیش از یک دقیقه بعد از گل ایران به گل رسید، گل تساوی را برای سامورایی آبی به ثمر رساند. در این نیمه دروازه شاگردان وحید شمسایی بارها توسط سعید مومنی مدافع ایرانی دفع شد.


ایران در نیمه دوم نیز نتوانست از دیگر موقعیت های گلزنی استفاده کند. در دقیقه ۲۷ بازی آرتور اولیویرا با ضربه ایستگاهی گل دوم ژاپن را به ثمر رساند و بازیکنان ایران را در دروازه تیم کشورمان غافلگیر کرد. در ادامه بازی حمله گرگ های ایران حتی با استفاده از بازی ۵ نفره هم جواب نداد.


در دقیقه ۴۰ احمد عباسی روی دروازه ایران خطا کرد و علیرضا جوان در همان دقیقه موفق به گلزنی شد اما ژاپن برنده بازی شد و برای چهارمین بار قهرمان جام ملت های آسیا شد.


وحید شمسایی که سال گذشته هدایت تیم ملی ایران را برعهده گرفت، تغییر نسل بزرگی را در این تیم ایجاد کرد و بازیکنان جدیدی مانند علیرضا جوان، محمدحسین درخشانی و حمزه کدخدایی را به خدمت گرفت. ملی پوشان ایران در دیدارهای گذشته بردهای قدرتمندی مقابل تیم های اندونزی، چین تایپه، لبنان و ویتنام کسب کرده بودند، اما برای ملی پوشان کشورمان برای قهرمانی سیزدهم کافی نبود.


انتهای پیام/