ایران انرژی و امنیت غذایی جهانی را در اولویت قرار داده است


ایران انرژی و امنیت غذایی جهانی را در اولویت قرار داده است

رئیس دستگاه دیپلماسی در گفت و گوی تلفنی با وزیر امور خارجه سلطنت عمان در خصوص مسائل دوجانبه و برخی مسائل منطقه ای و بین المللی تبادل نظر کرد.


به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان با ابلاغ سلام سیدابراهیم رئیسی به سلطان هیثم بن طارق عمان، از نگرش مثبت این کشور در راستای توسعه همکاری های دوجانبه و منطقه ای قدردانی و قدردانی کرد.


وزیر امور خارجه درباره ابتکار ایران برای بستن پنجره دیپلماتیک به اتفاقات اخیر مذاکرات وین اشاره و خاطرنشان کرد: مرحله نهایی مذاکرات به دو مولفه واقعیت و انعطاف طرف آمریکایی بستگی دارد. جمهوری اسلامی ایران برای دستیابی به یک توافق پایدار و قوی بسیار جدی است.


وی در ادامه گفت: جمهوری اسلامی ایران برای امنیت جهانی انرژی و امنیت غذایی، درک مسائل و چالش های کنونی انرژی جهانی اهمیت قائل است و تاکنون ابتکارات مختلفی را انجام داده است.


بدر البوسعیدی، وزیر امور خارجه عمان نیز در تماس تلفنی با اشاره به ارزیابی طرف های درگیر در مذاکرات وین، بر موضع کشورش در خصوص لزوم اجماع در مذاکرات هسته ای تاکید کرد: ما از همه طرف ها می خواهیم به توافق نهایی دست یابند و فرصت طلایی برای دستیابی به توافق داده شده است.


وزیر امور خارجه عمان افزود: عمان همواره از خواسته های مشروع ایران برای توافق نهایی در مذاکرات وین حمایت می کند.


انتهای پیام/