ایران باید هر چه سریعتر تصمیم نهایی خود را درباره توافقنامه همکاری اعلام کند


ایران باید هر چه سریعتر تصمیم نهایی خود را درباره توافقنامه همکاری اعلام کند

سه کشور اروپایی عضو برجام در بیانیه‌ای مشترک از ایران خواستند بدون اشاره به دیدگاه‌های ضدآمریکایی و موضع منفعلانه خود، تصمیم نهایی خود برای بازگشت به توافق هسته‌ای را در اسرع وقت اعلام کند.


ایلنا گفت: سه کشور اروپایی عضو برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در بیانیه‌ای مشترک از ایران خواستند که تصمیم نهایی خود برای بازگشت به توافق هسته‌ای را در اسرع وقت بدون اشاره به مخالفان آمریکایی و آنها اعلام کند. نگرش منفعلانه نسبت به قرارداد همکاری .


در این بیانیه با وجود عدم استناد به اغراق غرب، از ایران خواسته شده است که از “خواسته های غیر واقعی و بیش از حد توافق شده، از جمله در مورد بازرسی های آژانس بین المللی انرژی اتمی” صرف نظر کند.


در این بیانیه که مصادف با دومین روز بازگشت مذاکره‌کنندگان به وین بود، آمده است که این مذاکرات دور جدیدی از مذاکرات را تشکیل نمی‌دهد، بلکه تنها بحث‌های فنی درباره نحوه پاسخگویی به متن ایران است. تهیه شده توسط جوزف بورل، هماهنگ کننده ارشد گفتگوی ترمیمی. برجام به عنوان تصمیم نهایی مطرح می شود و موضوع اصلی بین ایران و آمریکاست.


سه کشور اروپایی که قصد داشتند توپ را در زمین ایران بیاندازند، اعلام کردند که «متن توافق روی میز است» و ایران اعلام کرد که هدف دستیابی به اجماع باید وجود داشته باشد و همچنان امکان‌پذیر باشد.انتهای پیام/