ایران با تکیه بر خلق اسلام ضربه محکمی به گروه های تروریستی و تجزیه طلب خواهد زد.


    ایران با تکیه بر خلق اسلام ضربه محکمی به گروه های تروریستی و تجزیه طلب خواهد زد.

رئیس شورای امنیت کشور گفت: ایران اسلامی با تکیه بر مردم خود، روزافزون خوش بینی و امید به آینده، همه نقشه های دشمنان را از بین می برد و همچون گذشته ضربه محکمی به دهان مظلومان خواهد زد. مزدوران گروه های تروریستی و تجزیه طلب.


به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور ایلنا، احمد وحیدی در مراسم گرامیداشت روز آتش نشان این موضوع را مطرح کرد و گفت: مردم در چهل سال گذشته همواره در میدان حضور پررنگ بوده اند و عظمتی وجود دارد. تصویر در این زمینه مردم، جوانان، حضور همه جانبه در این مرز و بوم در کنار خانواده ها، نشانه اعتماد به آینده ای با سربلندی، افتخار و شکوه است.


وزیر کشور همچنین با تجلیل از آتش نشانان زن در ادامه گفت: زنان و دختران سرافراز و عفیف ما ضمن ارتباط با خدا و پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) در همه ابعاد نیز سهیم هستند. جامعه فعالانه در این زمینه مشارکت دارد. همه دانشمندان باید بدانند که زنان ایرانی به فعالیت در آتش نشانی و سایر رشته ها افتخار می کنند.


وزیر کشور با قدردانی از رشادت، رشادت، فداکاری و از خودگذشتگی آتش نشانان شریف کشورش، گفت: به خوبی از جانفشانی های آتش نشانان در بلایای مختلف در سال گذشته مطلع بودم.


وحیدی افزود: اگر بخواهیم از قهرمانانی نام ببریم یکی از نزدیک ترین میدان های قهرمانی، آتش نشانان عزیز کشورمان هستند، کسانی که برای رفاه، آسایش و سلامت مردم ما جان خود را به خطر می اندازند.


آتش نشانان در هنگام وقوع حوادث مختلف در آماده باش عمومی هستند


وی آتش نشانان را قهرمانانی گمنام توصیف کرد و گفت: در تبیین فعالیت های آتش نشانان باید گفت که در شرایط سخت و با فشار و مشکلات کار می کنند و در عین حال با در اختیار داشتن روح و روان خود به دیگران آرامش می دهند. و عمیقاً فکر می کنند و مشکلاتی را حل می کنند که می تواند بر زندگی یک فرد غلبه کند.


وزیر کشور با تاکید بر اینکه آتش نشانان دارای آبرو و اعتبار هستند، تاکید کرد: وی در ادامه گفت: همه باید بدانند که قهرمان کسانی نیستند که به جای وام و خدمت به مردم به دنبال منافع خود باشند، بلکه کسانی هستند که حاضرند در مواقع ضروری به مردم خدمت کنند.


وحیدی گفت: قهرمانان کسانی هستند که به صورت عملی خدمت می کنند و جان خود را فدا می کنند که این مهم ترین سرمایه است و به همین دلیل باید به آتش نشانانی که مایه افتخار کشور هستند افتخار کنیم.


وی با اشاره به وقوع سیل در منطقه امامزاده داوود تهران در تابستان امسال یادآور شد: در این حادثه آتش نشانان تهران با تمام توان و توان خود تلاش کردند و امروز آتش نشانان تهران به قدری قوی هستند که خارج از تهران آماده هستند. این ماموریت را در سایر نقاط کشور انجام می دهند


وزیر کشور ادامه داد: در حال حاضر در ۱۸۵ ایستگاه در ۱۱۰ شهر کشور با بیش از ۲۳ هزار نفر جمعیت آماده کار و خدمت هستند و سالانه ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار عملیات انجام می دهند که نشان دهنده عملیات است. از ۲۰ ژانویه ۲۰۰۰-۲۰۰۶. وقت و تلاش جهادی این عزیزان.


وحیدی با اشاره به رشادت های آتش نشانان کشور گفت: در هنگام خواب مردم چشمان عزیزان بیدار است تا مردم را از حوادث مختلف در امان نگه دارند و آماده کمک و امداد رسانی هستند.


وزیر کشور به مطالبات آتش نشانان از سوی مدیرعامل سازمان اشاره کرد و گفت: بحث افزایش حقوق و رفاه آتش نشانان را به طور جدی بررسی می کنیم و بحث اعطای عنوان افتخاری را به طور جدی در دستور کار داریم. در دستور کار فعالان این حوزه قرار دارد.


خرید ۱۰۰ دستگاه خودرو نردبان بلند آتش نشانی از محورهایی بود که وزیر کشور به آن اشاره کرد و گفت: کار تقویت تجهیزات و تجهیزات آتش نشانان با جدیت در حال انجام است.


انتهای پیام/