ایران در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جوانان آسیا ۳ مدال طلا و یک مدال نقره کسب کرد


ایران در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جوانان آسیا 3 مدال طلا و یک مدال نقره کسب کرد

نمایندگان ایران در پنج وزن نخست مسابقات قهرمانی آسیا ۳ مدال طلا و یک نقره کسب کردند.


به گزارش ایلنا، نخستین مبارزه پنج وزن کشتی آزاد قهرمانی جوانان آسیا امروز در منامه بحرین برگزار شد. در پایان حسین محمد آقایی در ۷۰ کیلوگرم طلا، سبحان یاری در ۷۹ کیلوگرم، امیرعلی آذرپیرا در ۹۷ کیلوگرم و رضا مومنی در ۵۷ کیلوگرم نقره شدند.


نتیجه رای نمایندگان کشورمان به شرح زیر است.


در وزن ۵۷ کیلوگرم، رضا مومنی که در دور اول خسته و استراحت کرده بود، در دور دوم ۱۲ بر ۲ خطیب آلانی از عراق و در دور سوم و نیمه نهایی ولادیسلاو نکندروف را شکست داد. تیم قرقیزستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید و به فینال راه یافت و مومنی مقابل مری بزاربایف ورزشکار قزاقستانی شکست خورد و به مدال نقره رسید.


در وزن ۶۵ کیلوگرم پس از خداحافظی در دور اول، محمدعلی عموزاد در دور دوم با نتیجه ۷ بر یک مغلوب امیدجان جلالوف از ازبکستان شد و عموزاد با شکست از دور نیمه نهایی کنار رفت.


در وزن ۷۰ کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، حسین باخلتانوف از قزاقستان در دور دوم با نتیجه ۱۴ بر ۶ به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. وی در این دور ظفربک اوتاخانوف از ازبکستان را با نتیجه ۱۰ بر ۸ شکست داد و جواز حضور در فینال مسابقات را به دست آورد. محمد آقایی در فینال با نتیجه ۱۵ بر ۷ مولیم یداو از هند را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.


در وزن ۷۹ کیلوگرم سبحان یاری در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر جان اوک کیم کشتی گیر کره ای را شکست داد. او در دور دوم و نیمه نهایی ۱۲ بر ۲ از یلنور شیلدبای قزاقستان گذشت و راهی فینال شد. یاری در این دیدار ۴ بر ۱ سوبارو تاکاهارا از ژاپن را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.


امیرعلی آذرپیرا در وزن ۹۷ کیلوگرم در دور نخست که ۷ کشتی گیر در قالب ۴ و ۳ تیم حضور داشتند به پیروزی رسید و با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل نوربولات عادل اولو از قرقیزستان به برتری رسید. او در دور دوم مقابل آشیش از هند با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید و راهی نیمه نهایی شد. آذرپیرا در این مرحله ۱۲ بر ۲ زلیم خان موسیخانوف از قزاقستان را شکست داد و راهی فینال شد. نماینده کشورمان در فینال ۱۰ بر صفر آشیش از هند را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.


اوزان فوق و فینال امروز ساعت ۱۸:۳۰ برگزار می شود.


انتهای پیام/