ایران و روسیه به طور مشترک در حال تولید خودرو هستند


ایران و روسیه به طور مشترک در حال تولید خودرو هستند

در جریان سفر معاون وزیر امور خارجه صمت به روسیه، مذاکرات دو طرف در خصوص به صفر رساندن تعرفه تجارت گندم و تولید ماشین آلات مشترک نهایی شد.


به گزارش ایلنا، علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت با فیزولین، وزیر مسکن فدراسیون روسیه، اسلیپنف، وزیر بازرگانی اتحادیه اقتصادی اوراسیا و ماکسیم سوکولوف، مدیرعامل و سابق دیدار و گفتگو کرد. وزیر اوتابس. حمل و نقل روسیه.


در این جلسات مذاکراتی برای کاهش عوارض واردات گندم و روغن انجام شد و قرار شد به صورت مشترک خودرو در ایران تولید شود.


دو طرف همچنین در مورد ایجاد شهرک های مشترک و مناطق صنعتی و استفاده از شهرک های موجود برای تجارت آزاد و تولید مشترک گفتگو کردند.


وزیر مسکن روسیه در این دیدارها نسبت به خرید مصالح ساختمانی و توربین از ایران ابراز علاقه کرد.


به گفته این سازمان، پیمان پاک در نشستی با معاون نخست وزیر روسیه نیز شرکت کرد. در این دیدار اورچوک معاون نخست وزیر روسیه ضمن خوش آمدگویی به طرف ایرانی، از تشدید کریدور شمال-جنوب قدردانی کرد و از برنامه های ایران برای رسیدگی به تدارکات این کریدور پرسید و اعلام کرد که رئیس جمهور روسیه با احداث خط آهن به ایران موافقت کرده است. .


وی گفت: روسیه آماده ساخت خط آهن آستارا – رشت به طول ۱۶۲ کیلومتر و تحویل آن به ایران است.


در این نشست موضوعات پولی و تشکیل کارگروه مشترک تولید، تامین واحدهای صنعتی روسیه به کارخانه های ایرانی و ایجاد منطقه آزاد مشترک در شمال و جنوب ایران مورد بررسی قرار گرفت.


در این قرارداد همچنین بر اهمیت نقش روسیه در نوسازی ناوگان ریلی ایران، نوسازی ناوگان دریایی این کشور در دریای خزر و نوسازی ناوگان جاده ای ایران تاکید شده است.


معاون نخست‌وزیر روسیه همچنین با بیان اینکه روسیه می‌داند که تحریم‌ها در چشم دشمنان طمع منابع عظیم دو کشور لغو نخواهد شد، بر لزوم توسعه روش جدید مبادلات پولی و بانکی تاکید کرد. .


وی همچنین گفت که روسیه به عضویت ایران در برجام متعهد است و به ایران پیشنهاد پیوستن به اتحادیه اوراسیا به عنوان عضو ناظر را داده است.


انتهای پیام/