ایستگاه پمپاژ آب کرمانشاه دوباره به بهره برداری رسید


ایستگاه پمپاژ آب کرمانشاه دوباره به بهره برداری رسید

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از بازگشایی ایستگاه پمپاژ آب الفتی نیا کرمانشاه پس از ۱۲ ساعت خبر داد.


به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، رضا داودی گفت: ساعت ۱۸:۰۰ روز شنبه ۲۴ مردادماه در سیستم برق ایستگاه پمپاژ الفتی نیا کرمانشاه و همچنین آب شرب جنوب غربی شهر دچار نقص فنی شد. و «گرمای بیش از حد و نوسانات برق باعث سوختن آب الفتی نیا به دلیل نصب ایستگاه پمپاژ، پمپ ها و کابل های ایستگاه و همچنین تابلوی کنترل ایستگاه که آب را به مخزن ذخیره آب جنوب غرب شهر پمپاژ می کند، سوخت.


به گفته داودی، تیم‌های امدادی شرکت آب، فاضلاب و توزیع برق استان در واکنش به این حادثه تا ساعت پنج صبح امروز یکشنبه توانستند چهار پمپ از پنج پمپ این ایستگاه را به بهره برداری برسانند. ، ۱۶ آگوست.


وی با بیان اینکه تخلیه مخازن و بازگشایی شبکه برق از ساعت ۹ صبح روز یکشنبه انجام شد، افزود: پس از اقدامات انجام شده، آب به اکثر قطعی ها رسیده است، اما زمان تعمیر به دلیل مصرف زیاد آب به تاخیر افتاده است. افت فشار در برخی از ارتفاعات و در برخی مواقع قطعی آب را تجربه کرد.


وی گفت: پنجمین پمپ ایستگاه پمپاژ آب «الفتی نیا» ظهر امروز به بهره برداری رسید و آبرسانی ایستگاه با تمام ظرفیت در حال انجام است.


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه درباره حل مشکل آب شرب جنوب غرب کرمانشاه در دهه های گذشته گفت: شرکت آب و فاضلاب استان در تیرماه سال جاری اقدام به تقویت و تثبیت آب شرب جنوب غرب کشور می کند. بخشی از شهر به همین منظور عملیات احداث ایستگاه پمپاژ آب جدید و احداث ایستگاه پمپاژ آب جدید از مخازن چمن تا مخزن جمهوری آغاز شده است و با اجرای پروژه مشکلات آب شرب آنها برطرف می شود. ظرف دو ماه آینده حل خواهد شد.


انتهای پیام/