این احتمال وجود دارد که جمهوری خواهان بر ترامپ غلبه کنند/ هیچ نهادی در واشنگتن وجود ندارد که بر اساس احزاب به تهدیدات امنیت ملی بپردازد/ درگیری احزاب بخشی از سیاست داخلی آمریکاست.


این احتمال وجود دارد که جمهوری خواهان بر ترامپ غلبه کنند/ هیچ نهادی در واشنگتن وجود ندارد که بر اساس احزاب به تهدیدات امنیت ملی بپردازد/ درگیری احزاب بخشی از سیاست داخلی آمریکاست.

یک کارشناس مسائل آمریکا گفت: در بحث امنیت ملی، نهادهای امنیتی آمریکا با هیچ کس و هیچ چیز بازی نمی کنند و اگر اسنادی که در اختیار دارند در این موضوع گنجانده شود، آنها نیز در امان خواهند بود.


«امیرهوشنگ میرکوش» کارشناس مسائل آمریکا در گفت وگو با خبرنگار ایلانا درباره دامنه و پیامدهای کشف اسناد فوق محرمانه از اقامتگاه رئیس جمهور سابق آمریکا توضیح داد: شایان ذکر است. ترامپ در دوران ریاست جمهوری خود رفتار عادی نداشته است و گفتگوها در مورد روابط با پوتین، روسیه و راست افراطی تعمیق و گسترش یافته است. پیش از آن شاهد بودیم که درباره امور مالیاتی او صحبت می شود و در نهایت طرفدارانش به ساختمان کنگره آمریکا هجوم می آورند، اما پرونده حل این موضوع همچنان باز است. بر این اساس، این واقعیت که در جستجوی اخیر ویلای وی اسناد بسیار محرمانه فاش شد، موضوع جدیدی نیست، بلکه آنچه در آن ویلا رخ داده و اسناد کشف شده توسط FBI است.


وی ادامه داد: اگر این اسناد بیش از حد مهم و کاملا محرمانه باشد، می تواند ترامپ را از نامزدی در سال ۲۰۲۴ رد صلاحیت کند، اما باید فهمید که این تحقیقات و رسوایی مرحله ای از روند مبارزه با ترامپ … حوادث محسوب می شود. من معتقدم که او حتی زمانی که رئیس جمهور بود زیر ذره بین قرار گرفته بود، اما پس از حمله به کنگره، این موضوع تشدید شد و اکنون به ویلای او حمله می شود. در این میان، حتی در هفته های آینده، ممکن است اسنادی در مورد روابط خود با پوتین و روسیه دریافت کند که می تواند او را در حزب جمهوری خواه هدف قرار دهد. اگر دامنه این اتهامات و شواهد آنها گسترش یابد، ممکن است در نهایت ترامپ به خیانت متهم شود، اما در این بین باز هم می گویم باید منتظر ماند و دید که چه اسنادی و چگونه افشا می شود. می خواهد به این مسائل پاسخ دهد. .


این کارشناس مسائل سیاسی گفت: به نظر من عمر سیاسی دونالد ترامپ به پایان رسیده است اما باید ظرف دو سال یعنی تا سال ۲۰۲۴ به موازات انتخابات ریاست جمهوری، توزیع پرونده های ترامپ مشخص شود. اینکه چرا پلیس فدرال در شرایط کنونی به محل سکونت او رفته و این اسناد را پیدا می کند، موضوعی بحث برانگیز است، اما فکر نمی کنم این موضوع کاملاً به دموکرات ها مربوط باشد. توجه داشته باشید که در سیاست داخلی آمریکا، هم حزب دموکرات و هم حزب جمهوری خواه به دنبال منافع خود هستند و بر همین اساس، انتخابات پیش رو صحنه یک درگیری سیاسی بزرگ است. در این میان، محافظه کاران و شخص دونالد ترامپ بارها از جو بایدن به عنوان پیرمردی خواب آلود مبتلا به آلزایمر یاد کرده اند که برای سیاست داخلی و رقابت احزاب در ایالات متحده امری طبیعی است.


میرکوسس افزود: من معتقدم تحقیقات درباره اقدامات ترامپ با رسوایی مالیاتی زمانی که او در کاخ سفید بود آغاز شد و تا امروز ادامه دارد. توجه داشته باشید که FBI در درجه اول یک سازمان غیر حزبی و غیر مذهبی است و تحت تأثیر حزبی نیست. وقتی صحبت از امنیت ملی می شود، نه این سازمان و نه دیگر نهادهای امنیتی و اطلاعاتی آمریکا با هیچ کس و هیچ چیز بازی نمی کنند و واشنگتن با هیچ تهدیدی از سوی اسرائیل علیه امنیت ملی مماشات و مخالفت نخواهد کرد. اگر در نظر بگیریم که اسناد هسته ای فوق محرمانه در ویلای ترامپ وجود دارد، دوباره بحث امنیت ملی آمریکا مطرح می شود که به نظر من نمی توان به آن خدشه ای وارد کرد.


وی در پایان تاکید کرد: در صورت اثبات این موارد و حکم دادگاه علیه ترامپ، وی از تصدی پست فدرال یا ایالتی منع می شود و در خصوص مالیات نیز در صورت بازگشایی پرونده و محکومیت وی، رئیس جمهور با سنگینی مواجه خواهد شد. این آمریکای قدیمی جمهوریخواه خواهد بود. بر این اساس، در صورت تشدید شرایط، احتمال کنار گذاشتن ترامپ توسط حزب جمهوری خواه افزایش می یابد، اما در هر صورت باید منتظر ماند و دید روند حل این پرونده چگونه پیش می رود. سپس، اگر جمهوری خواهان ترامپ را مقصر بدانند، ممکن است برای حل مشکل به سراغ دموکرات ها بروند. بنابراین باید منتظر تصمیمات آینده در چند هفته آینده باشیم.


انتهای پیام/