بازنشستگی معنی ندارد/ برنامه اصلاح صندوق در حال آماده شدن است


بازنشستگی معنی ندارد/ برنامه اصلاح صندوق در حال آماده شدن است

سرپرست وزیر تعاون، کار و تامین اجتماعی ادامه داد: برنامه هفتم توسعه و بهبود سیاست کلی تامین اجتماعی و دارایی های صندوق در حال تدوین و تجمیع است.


به گفته ایلانا، محمدهادی زاهدیووا (رئیس وزارت تعاون، کار و تامین اجتماعی) وی گفت: در هفدهمین سالگرد بزرگداشت روز خانواده و تجلیل از بازنشستگان، امید به زندگی مردم به برکت انقلاب اسلامی از ۵۵ سال به ۷۶.۲ سال رسیده است.


وی افزود: در سال ۱۳۹۴ حدود ۳ درصد جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می دادند. در سال ۹۰ این شاخص ۸ درصد و در سال ۱۴۰۴ ۱۰ درصد خواهد بود.


سرپرست وزارت کار و تامین اجتماعی گفت: ایثارگران شایسته ترین قشر برای دریافت خدمات متناسب با سن هستند.


زاهدی وفا تاکید کرد: باید تلاش کنیم به روال سلول های اساسی زندگی اجتماعی برگردیم و خانواده باید بر اخلاص و احترام اعضای خانواده و بزرگترها متمرکز شود. بازنشستگی در زندگی انسان معنا ندارد، تا زمانی که زنده است باید کار کند و تلاش کند و حالا ممکن است نوع کار تغییر کند.


وی یکی از مشکلات سرویس های بهداشتی در این گروه سنی را نظام ارجاع می داند و بر رفع مشکلات این حوزه تاکید کرد.


زاهدیووا در خصوص وضعیت صندوق بازنشستگی گفت: بخشی از سهام صندوق بازنشستگی متعلق به بازنشستگان است. دولت مسئول صدور حدود ۸۰ درصد وجوه صندوق است. خوشحال می شویم که در این راستا برنامه ای برای افزایش سهم خود در جذب سرمایه داشته باشیم. یکی از مشکلاتی که در قوانین و مقررات به چشم می خورد، یافتن منابعی است که باید در مصوبه بودجه تامین شود، گاهی قوانینی تصویب می شود که به دلیل دیده نشدن بودجه اجرا نمی شود.


سرپرست وزیر تعاون، کار و تامین اجتماعی ادامه داد: برنامه هفتم توسعه و بهبود سیاست کلی تامین اجتماعی و دارایی های صندوق در حال تدوین و تجمیع است.


وی با تاکید بر اینکه ما به عنوان وزارت تعاون، کار و تامین اجتماعی همچنان به ارائه خدمات به بازنشستگان ادامه می دهیم، گفت: وزارت بهداشت متولی موضوع یارانه است. بخشی از کار ما در پایگاه داده رفاه اجتماعی ایران شامل سازمان های هدف است که تغییرات ترکیب خانوار را به ما گزارش می دهند. این اطلاعات توسط دولت قبلی به روز نشده است. یک نسخه از سال ۱۹۹۳ به روز نشده است، نسخه دیگر از سال ۲۰۱۹.


وی با اشاره به برخی مشکلات ساختار خانوار و «اندازه گیری گسترده» در پایگاه بهزیستی ایران، گفت: «وزارت رفاه بر اساس داده های موجود اندازه گیری گسترده ای انجام می دهد. ما دوباره سعی کردیم اندازه گیری گسترده انجام دهیم. یکی دو ماه گذشته. ، اما این روند است.” در حال تحول است و اگر مردم اعتراض یا مشکلی دارند، می توانند اطلاعات خود را تصحیح کنند، گزارش دهند و ما می توانیم نسبت به آن اقدام کنیم.


وی گفت: معترضان می توانند با شماره تلفن ۶۳۶۹ تماس گرفته و از طریق سایتی که طی روزهای آینده اعلام می شود، پرونده خود را ثبت کنند. امیدوارم مژده خانه دار شدن مستمری بگیران به این دولت برسد.


محمد اسکندری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در ادامه این جلسه گفت: در سه ماهه بودجه پیشنهاد کردیم ۲۰ درصد از بودجه رفاهی برای مستمری بگیران در نظر گرفته شود.


وی همچنین گفت: اگر این موضوع در قالب یک تصمیم ساده و منعکس کننده احکام بودجه در نظر گرفته شود، بار مالی ایجاد نخواهد شد.


مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر اینکه موضوع مسکن بازنشستگان را مطرح کرده است، گفت: این موضوع را به وزارت مسکن ارجاع داده ایم اما هنوز تصمیمی گرفته نشده است و امیدواریم خبرهای خوبی در این باره بشنویم. . این دولت برای گرفتن مسکن برای بازنشستگان.


وی دستور تشکیل شورای عالی مراکز را اعلام کرد و گفت: با جدیت در حال پیگیری این موضوع هستیم. زیرا بازنشستگان در صورت داشتن یک مرکز متصل بهتر می توانند از خود محافظت کنند.


اسکندری ادامه داد: در حال حاضر ۱۲ درصد از منبع پرداخت حقوق از سوی معاونت سرمایه گذاری صندوق تامین می شود در حالی که پیش از این این رقم از صفر به ۵ درصد رسیده است.


به گفته وی ۲۴ هزار میلیارد میلیون تومان از کسورات کارکنان دریافت می کنیم و می توان گفت بیش از ۲۸ درصد منابع حقوقی از کسورات کارکنان است.


انتهای پیام/