بایدن از ما می خواهد با آوردن ایران به میز برجام امتیاز بگیریم/دشمن به جنگ فرهنگی رفته است


بایدن از ما می خواهد با آوردن ایران به میز برجام امتیاز بگیریم/دشمن به جنگ فرهنگی رفته است

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: تمام تمرکز و اعتقاد بایدن و تیمش این است که ایران را به میز همکاری مشترک برسانیم تا با ایران امتیاز بگیرد.


به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین حسین طیب مشاور فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه جنگ امروز با دشمن یک جنگ ترکیبی است، گفت: ما در گذشته با دو نوع قدرت نرم و سخت مواجه بودیم. در سال ۲۰۰۵ قدرت نیمه سخت در متون جنگ نوشته شد، افزایش یافت و به یک نیروی هوشمند تبدیل شد، در سال ۲۰۱۵ نوع جدیدی از جنگ به نام ترکیبی یا ترکیبی مطرح شد، امروز دشمن در حال جنگ ترکیبی است؛ اما در کل در این موارد جنگ ادراکی ثابت است.


وی افزود: دشمن هر کاری از دستش بر می‌آید انجام می‌دهد تا واقعیت‌های سازمان‌های شایعه‌ساز خود را تغییر دهد؛ این یعنی تبدیل عشق به ارزش‌های دینی به نفرت، و تبدیل تنفر دینی به ارزش‌ها و عشق؛ اما آنها اراده را نادیده می‌گیرند. خداوند متعال نمی دانند که اراده خداوند این است که هر گاه مؤمنان و مؤمنان در کار هستند و خود را وقف مبارزه با دشمن می کنند، خداوند آنان را برکت دهد و دین خود را در جهان گسترش دهد.


طیب تاکید کرد: برای مبارزه باید عوامل شکل دهنده روندهای جهان را بررسی کنیم، بیایید نگرش استکبار، رژیم صهیونیستی و مظلوم آمریکایی را بسنجیم، آمریکا در دوران ترامپ آسیب های زیادی دیده است. جمعیت؛ اما کاهش در آمریکا پس از آن، بایدن تصمیم گرفت هژمونی از دست رفته آمریکا را بازگرداند. به همین دلیل، اولویت های خود را در چین و روسیه خلاصه کرد و ایران را اولویت چهارم خود قرار داد.


مشاور فرمانده سپاه افزود: تمام تمرکز و اعتقاد بایدن و تیمش این است که ایران را به میز مذاکرات مشترک برسانند تا از این طریق از ایران امتیاز بگیرند. به این ترتیب آنها می خواهند منطقه را دوباره اشغال کنند. زیرا این تنها راهی است که می توانند رژیم صهیونیستی را تامین کنند و نفت ارزان به دست آورند.


وی در تشریح شکست استراتژی آمریکا در غرب آسیا، این سوال را مطرح کرد که نتیجه آن برنامه ها چه بود؟ آمریکایی ها مجبور به خروج از افغانستان و کاهش اختیارات خود در عراق شدند. پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در اوکراین، آنها تمام تلاش خود را کردند تا کشور را غربی کنند. بنابراین اوکراین را خلع سلاح کردند، اما وقتی روسیه به اوکراین حمله کرد و این طرح شکست خورد، دوباره پول و سلاح خرج کردند تا در مقابل روسیه بایستند. آمریکایی ها هرگز فکر نمی کردند که روسیه به اوکراین حمله کند.


طیب افزود: زمانی آمریکایی‌ها می‌خواستند روسیه را کنترل کنند و ما را مجبور کنند، اما امروز روسیه، چین و کشورهای اطراف با اتحادی که با ایران پیدا کردند در مقابل آمریکا ایستاده‌اند که شکست بزرگی برای آمریکاست. “


نفتالی بنت مشاور سابق فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به نامه سرگشاده نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی گفت: نفتالی بنت در این نامه از مردم ساکت رژیم صهیونیستی خواست وارد میدان شوند و به تل آویو کمک کنید.اگر این اتفاق نیفتد دو اتفاقی که منجر به نابودی یهودیان شد دوباره تکرار خواهد شد.حالا رژیم صهیونیستی تقسیم شده است و این نشانه نابودی است.نفتالی بنت از جمعیت ساکت می پرسد. سرزمین های اشغالی برای کمک به وحدت، وگرنه صهیونیست ها هشتادمین سالگرد خود را نخواهند دید.


وی با تاکید بر اینکه هیچ اقدامی از سوی صهیونیست ها علیه امنیت کشورمان بی پاسخ نخواهد ماند، گفت: آنها با وجود اینکه امنیت سرزمین های اشغالی به نزاع و امنیت نفوذ کرده بود، به طور مخفیانه شروع به جنگ با ما کردند. در دریا و سایبر آنها هم جواب گرفتند. آنها به خوبی می دانند که اگر بخواهند اقدامی کنند، بی پاسخ نمی مانند».


طیب در خصوص اغراق صهیونیست ها مبنی بر عدم امنیت یهودیان در ترکیه تصریح کرد: مهاجرت معکوس تحت ترکیه افزایش یافت، مردم به دلیل ترس و امنیت به ترکیه مهاجرت کردند، بنابراین رژیم در اخبار رسمی اغراق کرد، یهودیان به سرزمین های اشغالی بازخواهند گشت. “


یکی از مشاوران فرمانده سپاه با اشاره به قدرت پهپادهای ایران گفت: برای ایران توانمند است که فردی مانند ژنرال کنت مک کنزی فرمانده سنتکام بگوید ما این نوع شبکه دفاعی را ساخته‌ایم. پهپادهای کوچک و متوسط ​​ایرانی به راحتی می‌توانند. بر فراز آن پدافند پرواز کن.” من نمی دانم که آیا پدافندهای ما می توانند با چنین پیشرفت هایی هر روز در برابر پهپادهای ساده و ارزان ایرانی مقاومت کنند؟


وی گفت: متأسفانه هر بار که تیم مذاکره کننده ما وارد مذاکره می شود، طرف داخلی را می گیرند و خزانه خالی است.


طائب درباره جراحی اقتصادی دولت نیز گفت: اگر این جراحی اقتصادی انجام نشود اقتصاد ما با مشکلات اساسی مواجه می شود، شما جنگ اوکراین و روسیه را ببینید، جنگ انرژی و غذایی است که در حد یک جنگ پیش بینی شده است. جنگ جهانی اگر این عملیات انجام نمی شد انحصار غذا در دست چهار نفر بود و اقتصاد کشور سلاخی می شد.


مشاور فرمانده سپاه ادامه داد: توزیع ثروت حاصل از این عملیات اقتصادی بین مردم و شناسایی مستضعفان زمان می برد و این وضعیت اولین خونریزی عملیات است در این میان گروه‌های مافیایی هستند که دخالت می‌کنند، اما این افراد و کنار گذاشته می‌شوند، هدف‌گذاری موضوع کمی نیست، باید در اواخر دولت دهم انجام می‌شد، اما هیچ‌کس این کار را نکرده و این دولت انجام داده است.»


او هوشمندانه برنامه دولت برای حفظ انرژی و ذخایر غذایی را توضیح داد: “یک بحران جدی انرژی و غذا در جهان وجود دارد. وقتی کشورها از روسیه می خواهند که مرزهای اوکراین را برای صادرات گندم باز کند، این یک موضوع مهم است. از سوی دیگر کاهش صادرات انرژی به کشورهای اروپایی «به این معناست که زمستان سختی برای اروپایی‌ها خواهد بود. با قضاوت از این دو اتفاق می‌توان نتیجه گرفت که کشور ما در این مدت برنامه‌ریزی دقیقی انجام داده است تا کشورهای دیگر این کار را انجام ندهند. مشکل دارند.”


طیب با تاکید بر اینکه روابط با کشورهای دیگر مبتنی بر امنیت و منافع ملی است، گفت: در صورت تامین منافع ملی و امنیت ملی آماده همکاری هستیم. اگر روسیه و چین بتوانند به این هدف برسند، ما آن را می پذیریم. این منافاتی با سیاست «نه راست نه چپ» و خط قرمز ما ندارد.


مشاور فرمانده سپاه در خصوص دلایل دیدار آمریکا با عربستان گفت: علیرغم اعلام جو بایدن، من با عربستان دیدار نخواهم کرد؛ اما این بار دیدید که با عربستان سر یک میز نشستند. به چهار دلیل است؛


۱- منافع داخلی آمریکا، کمک مالی برای انتخابات آینده،


۲- حل مناقشه بین رژیم صهیونیستی


۳- تلفیق حفاظت از رژیم صهیونیستی و آمریکا.


۴- عربستان سعودی خواستار آتش بس در جنگ با یمن شد. زیرا شکست عربستان قریب الوقوع بود.


وی درباره تحولات اخیر در بحث حجاب و گشت‌ها نیز گفت: دشمن در مسائل سیاسی به جایی نرسید و به جنگ فرهنگی روی آوردند و به نام حجاب و گشت‌زنی شروع به ایجاد امنیت کردند که یکی از برنامه‌های آمریکایی‌ها است. جامعه است، تلاش برای ایجاد ناامنی در ادراک مردم است.


طیب در پایان افزود: هدف نهایی دشمن ایجاد شبهه در استحکامات ماست. ما باید در پاسخ به سؤالات و شبهات دقت کنیم; زیرا پاسخ ندادن به شبهات باعث می شود که تحلیل دشمن جای تحلیل ما را بگیرد. ماه محرم بهترین زمان برای اجرای این برنامه است.


انتهای پیام/