با ۳ وسیله ضروری دستگاه قلب و عروق آشنا شوید


با 3 وسیله ضروری دستگاه قلب و عروق آشنا شوید


دستگاه های مختلفی برای تشخیص علائم و مطالعه بیماری های قلبی عروقی در دسترس هستند. فشار خون هولتر دستگاه‌های هولتر ضربان قلب، الکتروکاردیوگراف، تست ورزش و اکوکاردیوگرافی دستگاه‌های ضروری هستند. هر یک از این تجهیزات در شرایط و موقعیت‌های خاصی بسیار مفید است و به پزشک اجازه می‌دهد تا بیماری را با دقت بیشتری تشخیص دهد یا تأثیر عوامل خاصی مانند تأثیر داروهای تجویزی را تعیین کند.


در این مقاله با ویژگی های هر یک از این تجهیزات مهم و عوامل موثر بر قیمت آن ها آشنا می شویم. پس منتظر پست بعدی باشید.فشار خون هولتر


هولتر فشار خون چیست؟ هولتر فشار خون یا فشار سنج سیار یکی از دستگاه های ضروری و کاربردی در زمینه قلب و عروق می باشد. فشارسنج هولتر برای اندازه گیری و نمایش فشار خون و ضربان قلب استفاده می شود و اغلب برای شناسایی افراد مبتلا به فشار خون بالا یا فشار خون بالا استفاده می شود. این دستگاه کوچک و قابل حمل است که معمولاً در یک کیف مخصوص به گردن بیمار آویزان می شود یا به کمر وصل می شود و فشار خون فرد را در شبانه روز اندازه گیری می کند.


دستگاه هولتر فشار خون چگونه کار می کند؟


هولتر فشار خون نسبتاً ساده است. هولتر مانیتور ۲۴ ساعته معمولاً هر ۳۰ دقیقه به طور خودکار فشار خون بیمار را اندازه گیری می کند. این اندازه گیری در ساعات مختلف شبانه روز انجام می شود و تمام ساعات روز را برای فرد در بر می گیرد. استراحت، فعالیت و حتی زمان خواب. در نتیجه، اطلاعات مناسب برای تشخیص بهتر به پزشک ارائه می شود.


استفاده از هولتر فشار خون


 • فشار خون خود را در طول روز اندازه گیری کنید و نتایج دقیق و قابل اطمینان تری دریافت کنید.
 • قابلیت کنترل فشار خون و اندازه گیری فشار خون در شرایط مختلف.
 • پتانسیل تشخیص بهتر و تجویزهای غیرضروری کمتر بیمار.
 • در شرایطی که فشار خون توسط داروها کنترل نمی شود، به طور گسترده استفاده می شود.
 • برای زنان باردار مبتلا به فشار خون بالا قابل استفاده است.
 • پزشک ممکن است فشار خون را تحت شرایط مختلف اندازه گیری کند، مانند بررسی تغییرات فشار خون تحت تأثیر برخی داروها.
 • برخی افراد هنگام مراجعه به پزشک دچار تپش قلب و فشار خون بالا می شوند. این عامل منجر به خطا در دقت آزمایش می شود. در نتیجه هولتر فشار در طول روز و شب در شرایط عادی فشار خون را اندازه گیری می کند و در نتیجه این خطا را کاهش می دهد.قیمت هولتر فشار خون


بدون شک قیمت و ارزش آن از فاکتورهای مهم در خرید فشارسنج هولتر می باشد. قیمت دستگاه فشار خون به پارامترهای مختلفی بستگی دارد و اگر به لیست قیمت دستگاه فشار خون نگاه کنید این مشکل نمایان می شود.


نوع فشارسنج یکی از عوامل مهمی است که بر قیمت و خرید دستگاه فشار خون تاثیر می گذارد. کیفیت ساخت، برند سازنده، وزن دستگاه، پاشش پاشیده شدن، مقاومت در برابر گرد و غبار و ضربه، نوع آستین و کیفیت و صدا در حین کار از تاثیرگذارترین عوامل هستند. قیمت خرید دستگاه فشار خون هزینه های اضافی مانند هزینه نصب فشارسنج از دیگر عواملی است که بر قیمت دستگاه فشار خون تاثیر می گذارد.


خرید اینترنتی دستگاه فشار خون راه حل مناسبی برای تهیه و خرید هولتر فشار خون است زیرا می توانید مشخصات و نظرات مشتریان را با هم مقایسه و بررسی کنید. علاوه بر این، گارانتی تجهیزات و تخفیف های ویژه در تهیه هولتر فشار خون با قیمت مناسب بسیار موثر است. بنابراین اگر قیمت دستگاه فشار خون هولتر برای شما بسیار مهم است، توصیه می کنیم با لیست محصولات مراکز فروش فشارسنج اینترنتی هولتر آشنا شوید.


145


ریتم قلب هولتر


ریتم قلب هولتر این یکی دیگر از ابزارهای کاربردی برای اندازه گیری سلامت قلب است. این دستگاه کوچک به روش های مختلفی طراحی و ساخته شده است. ضربان سنج هولتر با چسب مخصوصی به نام سیم سینه به پوست متصل می شود و بسته به قابلیت های دستگاه هولتر ضربان قلب بین ۲۴ ساعت تا ۱۴ روز ثبت می شود. البته این بار طبق نظر پزشک تغییر می کند. پس از اتمام جلسه، دستگاه هولتر به کامپیوتر متصل می شود و سپس پزشک با نرم افزار مخصوص هولتر تجزیه و تحلیل داده ها را ارائه می دهد که مهمترین قسمت این فرآیند را بر عهده دارد.


هولتر مانیتور ضربان قلب چگونه کار می کند


هولتریتم چیست؟ هولتر قلب دستگاه کوچکی است که می تواند فعالیت قلب از جمله ضربان قلب را در مدت زمان نسبتا طولانی اندازه گیری کند. این دستگاه‌ها که الکتروکاردیوگرام قابل حمل نامیده می‌شوند، اغلب در انواع مختلفی تولید می‌شوند، که رایج‌ترین نوع آن دارای صفحه‌ای شبیه به تلفن همراه است و تکانه‌های الکتریکی را از طریق کابل‌ها و الکترودهایی دریافت می‌کند که سیگنال‌ها را از طریق پوست بدن دریافت می‌کنند.


هولتر نتایج را در طول دوره استفاده ثبت می کند و پس از اتمام دوره، پزشک می تواند داده ها را تجزیه و تحلیل کند و با نرم افزار برای تشخیص و تجزیه و تحلیل بیماری چک کند.


استفاده از ریتم قلب هولتر


 • یکی از مهمترین کاربردهای هولتریتم اندازه گیری و بررسی ریتم قلب و کمک به تشخیص بهتر بیماری ها و عوارض قلبی است.
 • در صورت وجود علائمی مانند تپش قلب، سرگیجه، غش و اختلالات مغزی ناشی از اختلالات سیستم قلبی عروقی می توان از آن استفاده کرد.
 • این به تجزیه و تحلیل اثربخشی داروهای خاص تجویز شده در طول دوره بیماری کمک می کند.
 • اگر علائم آریتمی قلبی وجود داشته باشد، هولتر قلب می تواند در تشخیص دقیق کمک کننده باشد، به خصوص اگر EKG نتواند به وضوح علت را شناسایی کند.


قیمت هولتر قلب


دستگاه‌های هولتر ریتم قلب معمولاً نسبتاً گران هستند و معمولاً طبق برنامه‌ای که از قبل برنامه‌ریزی شده است با یک بیمارستان یا مرکز پزشکی و با رعایت اصول قابلیت اطمینان برای چند روز اجاره می‌شوند. کارت ملی و غیره فروشگاه های اینترنتی مختلف با بررسی لیست قیمت و بررسی مشخصات امکان خرید هولتر ریتم قلب را با قیمتی مناسب فراهم کرده اند.


قیمت هولتر مانیتور ضربان قلب به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از آنها نوع هولتر مانیتور است. هولتر ضربان قلب بی سیم و هولتر ضربان قلب سیمی از مهم ترین انواع هولتر ضربان قلب هستند. برند دستگاه، کیفیت ساخت و سایر ویژگی های جانبی دیگر عوامل مهمی هستند که بر قیمت هولتر ریتم قلب تأثیر می گذارند.


146


الکتروکاردیوگرافی


دستگاه الکتروکاردیوگرافی چه مفهومی داره؟ دستگاه الکتروکاردیوگراف یا نوار قلب یکی دیگر از وسایل کاربردی و ضروری در زمینه قلب و عروق است. این دستگاه فعالیت، سیگنال های الکتریکی و ضربان قلب را ثبت می کند. این سیگنال ها معمولاً از طریق الکترودهای فلزی که به قفسه سینه متصل هستند دریافت می شوند. در نهایت با نشان دادن منحنی های مربوطه و ویژگی های اندازه گیری شده به پزشک کمک می کند تا عوامل غیرطبیعی یا علت بیماری را تشخیص دهد.


استفاده از نوار قلب


 • تعداد ضربان قلب را تعیین کنید و طبیعی یا غیر طبیعی بودن آنها را مشخص کنید
 • می تواند با شناسایی ضربان قلب و الگوها و منحنی های مربوط به آن به تشخیص علت علائمی مانند تپش قلب، درد قفسه سینه، تنگی نفس و سرگیجه کمک کند.
 • تشخیص اثرات حمله قلبی یا سکته قبلی یا اختلالات الکترولیتی در بدن
 • با کمک نتایج الکتروکاردیوگرافی، می توان اثربخشی داروهای مختلف را بررسی کرد.
 • اگر دستگاه ها در قلب بدن استفاده شوند، می توان نحوه عملکرد آنها را ارزیابی کرد.
 • آزمایشات قبل از عمل انجام می شود و شرایط برآورده می شود.


انواع الکتروکاردیوگرافی


دستگاه های الکتروکاردیوگرافی انواع مختلفی دارند که نمونه های متداول آن مدل های قابل حمل ۳ کانال و ۶ کانال می باشد. مدل ۱۲ کاناله در بیمارستان ها و مراکز درمانی نیز استفاده می شود که دقت و هزینه های اکتساب در آنها بالاست.


هزینه تجهیزات الکتروکاردیوگرافی به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم ترین آنها نوع الکتروکاردیوگرافی است. برند سازنده، مرکز فروش تجهیزات و گارانتی از دیگر عوامل موثر است.


نتیجه


دستگاه های مختلفی برای اندازه گیری عوامل قلبی عروقی مانند ضربان قلب، فشار خون و … وجود دارد که هولتر فشار خون، هولتر ضربان قلب و الکتروکاردیوگرام (دستگاه کاردیوگرام) سه دستگاه ضروری در این زمینه هستند. همانطور که در این مقاله توضیح داده شد، هر یک از این دستگاه ها ویژگی ها و مزایای خاص خود را دارند که باید با صلاحدید پزشک از آنها استفاده کرد.


منبع:


https://sinamedel.comپایان پوشش تبلیغاتی