بدرفتاری با مردم و هتک حیثیت آنها گناه کبیره است/ نسل جوان خود را به اسلام تند نزنیم.


بدرفتاری با مردم و هتک حیثیت آنها گناه کبیره است/ نسل جوان خود را به اسلام تند نزنیم.

این سیاستمدار بیان کرد: آزار و اذیت مردم و تحقیر آنها گناهی بزرگ است و بر ارزش های اسلامی تأثیر منفی می گذارد، به ویژه در بین نسل جوان که چندان آگاه نیستند.


محمد هاشمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری ایلنا: این روزها برخی تندروها و تندروها به نام انقلاب و انقلاب با مردم برخورد می کنند که باعث دوری آنها از نظام می شود، روسیه یک انقلاب ارزشی و اسلامی بود.


این فعال سیاسی یادآور می شود: مکتب اسلامی خود مبتنی بر اخلاق است. وقتی حضرت رسول رسالتشان را بیان کردند و علت رسول شدنشان را پرسیدند، مرا برای ترویج و ترویج دین اخلاق فرستادند، پس اساس انقلاب ما خدا، اخلاق و توحید است. شرک و شرک برای مسلمان برای مسلمان جایز نیست و نمی تواند مخالف اخلاق اسلامی باشد. اخلاق هم تعریف شده است.


وی در ادامه گفت: از اول انقلاب این معضل در جامعه به وجود آمد، عده ای به نام اسلام و دین در رفتار و کردار خود برخلاف آرمان های اسلامی حرکت کردند، مثلا تهمت، دروغ و سلب آبروی مردم اگر یکی از مشکلات اصلی اسلام است عزت و حیثیت مؤمن از خانه کعبه ارزشمندتر است به عبارت دیگر اگر آبروی مؤمن را از بین ببریم گناه اوست. بیشتر از توهین به کعبه است، با این استدلالی که ما داریم، چارچوب فکری ما عمدتاً مبتنی بر عدالت و انصاف است و همه اینها در اسلام تعریف شده است، عدالت در اسلام تعریف شده است، چه مسئولیتی بر عهده حاکم، مدیر و مردم برای برقراری عدالت، اما در زمان های مختلف به دلیل هدف خاصی وجود داشته اند، اکنون نه تنها مسلمان هستند، بلکه در جامعه نیز مسلمان هستند، سوءتفاهم ها یا تصورات نادرست از اعمالی که با اعمال دینی در تضاد است و آنها را به عنوان اسلام معرفی می کنند.


هاشمی ادامه داد: در مسائلی مانند حجاب هنوز تکلیف اسلامی نسبت به جامعه وجود دارد اما مکلف ممکن است به آن عمل کند یا نکند. من نمی توانم در خانه روزه بگیرم و فرایض دینی را انجام دهم اما در ملاء عام نمی توانم روزه بگیرم. روزه عمومی جایز نیست، اما به تنهایی می توان هر کاری را انجام داد. حجاب نیز مصداق همین فریضه است، اما اگر احدی آن را انجام ندهد، مراحل امر به معروف و نهی از منکر و نحوه برخورد با آن برای عدم ایجاد هرج و مرج و درگیری بیان می شود. جامعه. انجام کاری به نام اسلام، برای خیر، اشتباه است، زیرا این نوع مشکلات در جامعه ما وجود دارد و کم و بیش آن را می بینیم، اما مهم این است که بر اساس ارزش ها عمل کنیم. اسلام آن را تعریف می کند.


در خصوص بحث حجاب چندین تفاوت رفتاری ایجاد کرده ایم و اداره و رئیس قوه قضائیه نسبت به رفتار ضابطان هشدار می دهند، گفت: آنچه امام راحل فرمودند را نقل می کنم. در جامعه اسلامی شکستن چراغ راهنمایی هم گناه است، زیرا در جمهوری اسلامی قانون است و عمل خلاف آن گناه است.


این سیاستمدار ادامه داد: پس اگر از چراغ راهنمایی عبور کردید حمله به مردم گناه است حتی اگر برای کار خیر باشد. این کار مربوط به افراد نیست، سازمان باید مراحل، فرآیندها و فرآیندها را تعریف کند. البته چراغ راهنمایی گناه است، بدرفتاری با مردم و هتک حرمت آنها گناه بزرگتری است و در ارزشهای اسلام به ویژه نسل جوان که چندان آگاه نیستند تاثیر منفی می گذارد. ممکن است برخی از جوانان آن را با اسلام اشتباه بگیرند، اما به هر حال خلاف ارزش های اسلامی است و نباید اجازه دهیم. رئیس جمهور تاکید کرد: رهبری باید به وظیفه امر به معروف و نهی از منکر در چارچوب سازوکارها و فعالیت های خود عمل کند تا در جامعه آشوب ایجاد نشود و اسلام در نزد مردم بدنام نشود.


انتهای پیام/