«برای همیشه» در جنوب اوکراین می‌مانیم


«برای همیشه» در جنوب اوکراین می‌مانیم

مسئول پارلمانی روسیه، با حضور در شهر «خرسون» که مسکو از ماه مارس گذشته مدعی تصرف کامل آن شده است، تاکید کرد که روسیه «برای همیشه» در جنوب اوکراین باقی خواهد ماند.


به گزارش ایلنا به نقل از العربیه، «آندری تورچاک» مسئول پارلمانی روسیه، با حضور در شهر «خرسون» که مسکو از ماه مارس گذشته مدعی تصرف کامل آن شده است، تاکید کرد که روسیه «برای همیشه» در جنوب اوکراین باقی خواهد ماند.


تورچاک، معاون اول رئیس مجلس جمهوری فدراتیو روسیه، به نقل از بیانیه‌ حزب حاکم «روسیه متحد»، گفت: «دوست دارم بار دیگر خطاب به اهالی منطقه خرسون بگویم که روسیه برای همیشه در اینجا حضور خواهد داشت. نباید در این موضوع تردید کرد».


این اولین بار است که یک مقام بلندپایه روسیه از تمایل مسکو برای ماندن در مناطق تحت کنترل ارتش روسیه از زمان آغاز تهاجم نظامی در اوکراین در تاریخ ۲۴ فوریه، خبر می‌دهد


تورچاک افزود: «هیچ بازگشتی به گذشته وجود نخواهد داشت. ما با هم زندگی خواهیم کرد، ما این منطقه سرشار از میراث تاریخی و ساکنان آن را توسعه خواهیم داد».


وی تاکید کرد که روسیه همانطور که به «دو جمهوری خلق دونتسک و لوهانسک» در شرق اوکراین که استقلال آنها از سوی مسکو به رسمیت شناخته شده کمک کرده است به منطقه خرسون نیز کمک خواهد کرد.


تورچاک افزود: «ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، به مناسبت ۹ ماه می، سالروز پیروزی روسیه بر آلمان نازی، هدایا و جوایز مالی را به تمامی کهنه‌سربازان ساکن این سرزمین‌ها که در جنگ جهانی دوم شرکت داشتند، اعطا خواهد کرد.»


وی اعلام کرد که به زودی، یک مرکز لجستیکی روسیه از سوی حزب حاکم، برای کمک‌های بشردوستانه در خرسون، افتتاح خواهد شد که به شکل ویژه، به تامین غذا و دارو برای اهالی خرسون خواهد پرداخت.


 


انتهای پیام/