بررسی آسیب به دیابت دکتر رضا اطمینانانی


عوارض جانبی شیرینی ها (بررسی آسیب قند)

هر فرد سالم باید 55 درصد از انرژی مورد نیاز روزانه خود را به کربوهیدرات داشته باشد. کربوهیدراتها به چند گروه مونوهیدرات (مانند گلوکز و فروکتوز) ، دو قند (مانند ساکاروز یا شکر) و بیشتر قندها یا کربوهیدراتهای جامد (مانند نشاسته) تقسیم می شوند. آنچه ما قند می نامیم یک یا دو قند است ، مانند گلوکز یا فروکتوز ، که به عنوان افزودنی در صنایع غذایی استفاده می شود ، و شکر ، که ما هر روز می خوریم و نمی توان خورد. “در این بخش از رضا اطمینانانی متخصص تغذیه سایت اصفهان ، ما مصمم هستیم که به بررسی آثار دیابت بپردازیم.

زیرا اکثر غذاها حاوی قند هستند. رعایت رژیم بدون این موارد کار ساده ای نیست. اما می توان قندهای غیرطبیعی و مضر موجود در غذاهای فرآوری شده ، نوشیدنی ها ، آب میوه های تجاری ، دسرها و سایر غذاهای شیرین را در رژیم غذایی روزانه خود کاهش داد یا حذف کرد. در صورت ابتلا به دیابت یا بیماری های دیگر ، قند را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

آسیب دیابت:

1) چاقی

چاقی یکی از ساده ترین و شایع ترین علائم دیابت است. بر خلاف شکر مصنوعی ، قند و شکر مضاعف به سرعت به بدن ما انرژی می دهند و وقتی نیازی به این انرژی نداریم ، بدن این انرژی را برای استفاده بعدی به چربی تبدیل می کند. بنابراین ، سوء استفاده از این مواد ممکن است یکی از دلایل مشکل باشد.

2) تغییرات چربی خون

مطالعات متعدد نشان داده است که خوردن شکر باعث افزایش قابل توجه تری گلیسیرید و کلسترول بد (LDL) و کاهش کلسترول خوب (HDL) می شود.

3) فشار خون

در حالی که ما نمک را یکی از مهمترین عوامل افزایش فشار خون می دانیم. مطالعات نشان داده است که خوردن قند نیز با فشار خون بالا ارتباط دارد.

4) سرطان

سلول های سرطانی از قند تغذیه می کنند. علاوه بر این ، این مواد هورمون هایی را ترشح می کنند که در رشد سلول های سرطانی فعال هستند. مطالعات نشان داده است که دیابت با رشد سرطان هایی مانند سرطان سینه ، تخمدان ، پروستات ، راست روده ، لوزالمعده ، ریه ، مثانه و معده ارتباط دارد.

5) تولید رادیکال های آزاد

رادیکالهای آزاد اتمها یا مولکولهایی با سطح ناقص الکترون هستند و به دلیل عدم ثبات و تمایل به دریافت الکترون در بسیاری از بیماریها از جمله سرطان ، بیماریهای قلبی ، گربه ، آرتریت روماتوئید و پیری زودرس و پیری دخیل هستند. تحقیقات نشان می دهد که خوردن شکر باعث افزایش رادیکال های آزاد در بدن می شود.

6) تغییرات در دستگاه گوارش

دیابت مشکلات زیادی در سیستم گوارش ایجاد می کند ، از جمله سوء هاضمه ، از دست دادن اشتها ، ادم و زخم.

7) پوسیدگی دندان

ارتباط بین پوسیدگی دندان و مصرف قند برای همه قابل مشاهده است.

8) استخوان

برخی مطالعات ارتباط بین خوردن دیابت و پوکی استخوان را نشان می دهند. دلیل این امر این است که قند باعث ایجاد وضعیت اسید در بدن می شود و کلسیم که منبع اصلی مغز استخوان است از استخوان خارج می شود تا این حالت اسیدی از بین برود و تعادل در بدن ایجاد شود. این مرحله به تدریج منجر به بی اهمیت شدن استخوان ها می شود.

بررسی فساد قند تغذیه اصفهان

9) موارد دیگر

مصرف قند و سایر مواد مانند آلزایمر ، کمبود مس ، کاهش مصرف کلسیم و منیزیم ، سنگ کیسه صفرا ، آب مروارید ، بزرگ شدن کبد و کبد چرب ، بزرگ شدن کلیه ها و سنگ کلیه ، کاهش توانایی یادگیری در کودکان افسردگی با نابرابری هورمون ها (مانند افزایش سطح استروژن در مردان و کاهش هورمون رشد).

منابع:

همانطور که قبلاً ذکر شد ، حذف قند از رژیم غذایی شما کار ساده ای نیست. با این حال ، می توان از اشکال قند بدون آسیب رساندن به بدن استفاده کرد. این به معنای تلاش برای استفاده از قندهای پیچیده (کربوهیدراتهای پیچیده) است که ما آنها را “قندهای خوب” می نامیم. این ماده در میوه ها ، سبزیجات ، لوبیا و غلات کامل (به ویژه غلات کامل) یافت می شود ، ویتامین ها ، مواد معدنی ، پروتئین ها و فیبر را برای بدن تأمین می کند و به دلیل دیر هضم و جذب ، قند خون را به سرعت کاهش می دهد. و انرژی لازم را برای مدت طولانی به بدن می بخشد.

توجه داشته باشید که در مورد میوه ، بهتر است به جای آب میوه از میوه (به طور طبیعی) استفاده کنید ، زیرا میوه های کامل حاوی فیبر و آنتی اکسیدان ها (موادی هستند که بدن را در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کنند). از بدن. علاوه بر این ، غذاهای دیگر مانند نان سفید ، اگرچه طعم خوبی ندارند ، اما به دلیل فیبر کم و میزان جذب بالا ، قند خون را به سرعت افزایش می دهند.


دکتر رضا اطمینانانی

تعمیر و نگهداری اصفهان


دکتر رضا اطمینانانی می تواند با ارائه تغذیه و کمیت اولیه و دستورالعمل های غذایی ، نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه و تغذیه اصفهان کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

رابطه تغذیه و روح

مشکلات رژیم کم کربوهیدرات

روغن مناسب برای حفظ سلامت شما

محصولات تراریخته و تغذیهPosted on

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *