به ایرانیان مقیم کانادا و آمریکا در سفارت ایران در کوبا خدمات کنسولی ارائه می شود.


به ایرانیان مقیم کانادا و آمریکا در سفارت ایران در کوبا خدمات کنسولی ارائه می شود.


به گزارش ایلنا، رضا عامری، مدیرکل امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه از امکان ارائه گذرنامه، شناسنامه و برخی دیگر از خدمات کنسولی به هموطنان ایرانی مقیم آمریکا و کانادا خبر داد. نماینده جمهوری اسلامی ایران در هاوانا (کوبا) گفت: ایرانیان مقیم کانادا اغلب به دلیل مسافت زیاد و نبود سفارت ایران نیازمند دریافت خدمات کنسولی به ویژه گذرنامه و شناسنامه هستند. در کانادا هزینه ها و مشقت های زیادی را متحمل شدند به همین دلیل تجهیزات لازم برای صدور گذرنامه و شناسنامه برای این هموطنان در اختیار سفارت جمهوری اسلامی ایران در کوبا قرار گرفت.


وی با اشاره به پروازهای متعدد بین شهرهای مختلف کانادا و بین هاوانا و سایر شهرهای کوبا، گفت: این پروازها به هموطنان ایرانی امکان سفر به کوبا و دریافت خدمات کنسولی از سفارت ایران در کوبا را در اسرع وقت می دهد. .

مدیرکل امور خارجه ایرانیان خارج از کشور ادامه داد: به عنوان مثال یکی از هموطنان مقیم کانادا صبح جمعه گذشته از تورنتو کانادا وارد هاوانا شد و در همان روز پس از اخذ پاسپورت جدید خود به سفارت ایران رفت روز بعد به کانادا بازگشت.

به گفته عامری، هموطنان ایرانی می توانند برای دریافت راهنمایی های لازم و سایر جزئیات به سایت سفارت ایران در کوبا مراجعه کنند.

وی افزود: در صورت موافقت دولت کانادا، جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا بلافاصله نمایندگی کنسولی خود در کانادا را فعال کند تا هموطنان ایرانی مقیم این کشور بدون نگرانی از مسائل سفر و کمک های اضافی، خدمات کنسولی مورد نیاز خود را دریافت کنند. خواهد بود هزینه ها


انتهای پیام/