بیانیه ایران پس از تصویب مصوبه هیئت مدیره


بیانیه ایران پس از تصویب مصوبه هیئت مدیره

دستگاه دیپلماسی کشورمان پس از تایید قطعنامه هیات مدیره آژانس بین المللی انرژی اتمی بیانیه ای صادر کرد.


به گزارش ایلنا، متن بیانیه جمهوری اسلامی ایران به شرح زیر است.


نام خدا


جمهوری اسلامی ایران تصویب قطعنامه ارائه شده توسط آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان در نشست امروز هیات مدیره آژانس بین المللی انرژی اتمی را از نظر سیاسی نادرست و توسعه نیافته محکوم کرد.


بر اساس بیانیه مشترکی که در تاریخ ۵ مارس ۲۰۲۲ صادر شد، جمهوری اسلامی ایران با ارائه اطلاعات فنی دقیق تعهد خود را به آژانس نشان داده و امیدوار است که آژانس به صورت مستقل، حرفه‌ای و خلاقانه فعالیت کند. بپذیرید که آژانس نگران اشاعه سلاح های هسته ای نیست و گام های مشخصی برای عادی سازی امنیت بردارد. به نظر می رسد برخی فراموش کرده اند که جلسه هیئت مدیره در ۱۵ دسامبر ۲۰۱۵ تمام مسائل گذشته را بسته است.


جمهوری اسلامی ایران در سال‌های اخیر همواره با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همکاری سازنده داشته است و به گواه تعدادی از بازرسی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران، مغولستان در حال حاضر یکی از شفاف‌ترین برنامه‌های هسته‌ای صلح‌آمیز در جهان است. عضو آژانس


تصویب این قطعنامه بر اساس گزارش شتابزده و نامتوازن مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر اساس اطلاعات جعلی و جعلی رژیم صهیونیستی، تنها به تضعیف روند همکاری و تعامل جمهوری اسلامی ایران منجر خواهد شد. آژانس بین المللی انرژی اتمی


همانطور که قبلاً اعلام شده بود، جمهوری اسلامی ایران با توجه به رویکرد غیرمولد آژانس و تصویب قطعنامه فوق، اقدامات عملی را برای نصب سانتریفیوژهای پیشرفته و غیرفعال کردن دوربین های خارج از نسخه انجام داد. .
انتهای پیام/