بیانیه خانواده مهسا امینی; ما مسیر شکایت در قوه قضاییه را انتخاب کردیم


بیانیه خانواده مهسا امینی;  ما مسیر شکایت در قوه قضاییه را انتخاب کردیم

خانواده مهسا امینی در بیانیه ای از ابراز همدردی مردم با این خانواده تشکر و تاکید کردند که مسیر شکایت به مراجع قضایی را انتخاب کرده اند. بر اساس قانون اساسی و سایر قوانین مربوطه و به قول صریح رئیس محترم دولت تمام تلاش خود را برای کشف حقیقت علت این مرگ وحشتناک به کار خواهیم بست. لحظه ای را بیاورید که او به طور غیرقانونی دستگیر و به کلانتری معروف به گشت ارشاد فرستاده می شود


به گزارش ایلنا، متن سوگندنامه خانواده مرحوم مهسا امینی به شرح زیر است.


به نام خدا

بلبل خون دل را خورد و گلی رویاند
باد حسادت دلش را خار کرد

اکنون دستگیری های غیرقانونی و پیامدهای غم انگیز آن؛ در حالی که درگذشت عجیب دخترمان مهسا (زینا) امینی وارد چهارمین هفته می شود، لازم است از تمامی شهروندان و هموطنان در سراسر کشور و خارج از ایران و همچنین هیئت ایرانی که مراتب تسلیت خود را اعلام کرده اند تشکر کنیم. موسسات دولتی و خصوصی پس از آن امیدواریم هیچ خانواده ای در کشور ما دچار چنین بدبختی هولناکی نشود.

مهسا دیگر در بین ما نیست و برنمی گردد، اما به عنوان خانواده او موظفیم اتفاقات رخ داده را منصفانه دنبال کنیم.

تلاش برای شادی پروردگار، شادی روح فرزند عزیزمان و آرامش قلب ما بیان حقیقت، کشف حقیقت، پرهیز از پوشاندن حقایق و کمک به کشف حقایق است. این جنایت

ما مسیر شکایت در قوه قضاییه را انتخاب کردیم. به سازمان ها و مسئولان مربوطه؛ بر اساس قانون اساسی و سایر قوانین مربوطه و به قول صریح رئیس محترم دولت تمام تلاش خود را برای کشف حقیقت علت این مرگ وحشتناک به کار خواهیم بست. او را به طور غیرقانونی دستگیر کرده و به کلانتری موسوم به گشت ارشاد بفرستید تا از تکرار چنین فجایعی جلوگیری شود و حقوق والدین حفظ شود و این کار را انجام دهید.

خواسته اصلی ما از دستگاه قضایی رسیدگی کننده به این پرونده این است که با توجه به حضور اساتید و روانپزشکان سرشناس اعصاب و روان و پزشکی قلب در جلسه دادگاه، جزئیات پرونده با دقت و شفافیت بررسی شود. پذیرش پرونده در کمیسیون پزشکی قانونی برای تعیین علت و علت فوت و استفاده از دانش و تجربه مراجع معتبر علمی کشورمان و پزشکان معتمد خانواده.

استاد ارجمند دکتر سید علی طباطبایی، دکتر کاظم عباسی، دکتر خوشنگ معین، دکتر علی مشکینی، دکتر موسی تکی پور، دکتر. از محمد فرجی راد، دکتر خسرو پارسا، دکتر بابک زمانی، دکتر گلمرضا بهادرخان، دکتر رضا باقری، روسای محترم دادسرای امور جنایی استان تهران اکیداً درخواست می شود تا جلسه کمیسیون پزشکی قانونی را دعوت نمایند. حداقل پنج نفر از اساتید فوق الذکر در رشته مغز و اعصاب باید تولید شوند: دکتر سیف الله عبدی، متخصص قلب، و محمد صنعتی، روانپزشک.

واضح است که در جلسه کمیسیون تعیین علت مرگ فرزندمان، بدون دعوت یا حضور پزشکان عالی رتبه و مورد اعتماد، چه نوع درمان اولیه انجام شد و جزئیات به ریاست محترم اطلاع رسانی شد. از اداره آئین دادرسی کیفری می گوییم که نظریه پزشکی «غیر ممکن» است.

لازم به ذکر است که ما و وکلای منتخب قصد دخالت در کار حرفه پزشکی را نداریم و دعوت از اساتید و پزشکان برجسته در کمیسیون برای بررسی علت فوت مهسا منکر نیست. . و این نیاز اساسی به جای انکار وظایف قانونی نهادهای پزشکی قانونی کشور، در واقع به غنای و اعتبار نظریه پزشکی قانونی، اعتمادسازی در جامعه و ایجاد اعتماد در قلب ما می افزاید.

در پایان از وکلای محترم و وکلای محترممان که آمادگی خود را برای وکالت خانواده ما در پرونده قتل مهسا عزیزمان ابراز داشتند تشکر می کنم. ضمناً از آقایان صالح نیکبخت و علی رضایی به عنوان وکلای خود از ابتدا قدردانی می کنیم و با پیگیری و رسیدگی به این پرونده در صورت داشتن نظر قانونی مراتب را به وکلای منتخب خانواده اطلاع دهند.

مژگان افتخاری و امجد امینی
مادر و پدر مهسا


انتهای پیام/