بیش از ۶۰ درصد از آمریکایی ها با نامزدی بایدن و ترامپ در انتخابات ۲۰۲۴ مخالفند


بیش از 60 درصد از آمریکایی ها با نامزدی بایدن و ترامپ در انتخابات 2024 مخالفند

بر اساس نتایج این نظرسنجی، بیش از ۶۰ درصد از کل شهروندان آمریکایی با نامزدی رئیس جمهور فعلی و سابق این کشور در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ مخالفند.


به گزارش ایلنا به نقل از تاس، نظرسنجی انجام شده توسط دفتر تحقیقات دانشگاه کوئینیپیاک نشان داد که بیش از ۶۰ درصد از شهروندان آمریکایی با نامزدی جو بایدن، رئیس جمهور فعلی و دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ مخالفند. .


بر اساس نتایج این نظرسنجی که دیروز چهارشنبه منتشر شد، تقریبا ۷۱ درصد از پاسخ دهندگان مخالف بایدن نامزد دموکرات ها برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ هستند.


۵۴ درصد از طرفداران حزب دمکرات نیر دارای این موضع هستند. در عین حال، ۶۴ درصد از رای دهندگان جمهوری خواه با مشارکت ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آتی مخالف هستند.


در این هفته، میزان محبوبیت بایدن به ۳۶ درصد کاهش یافت که کمترین میزان در ۱۹ ماه حضور وی در کاخ سفید بود و ۵۹ درصد از آمریکایی ها می گویند از عملکرد رئیس جمهور ناراضی هستند.


دلیل کاهش محبوبیت بایدن این است که نرخ تورم در ایالات متحده در ژوئن گذشته به بالاترین حد در ۴۰ سال گذشته رسید، یعنی ۹.۱۱ درصد در سال.


این نظرسنجی که در ۱۴ تا ۱۸ ژوئیه توسط دانشگاه کوئینیپیاک انجام شد، با ۱۵۲۳ نفر شرکت داشت و دارای حاشیه خطای دو و نیم درصدی بود.
انتهای پیام/