تردد زائران اربعین از مرز تمرچین برقرار می شود


تردد زائران اربعین از مرز تمرچین برقرار می شود

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور، اربعین حسینی (ع) از توافق با اقلیم کردستان عراق برای انتقال زائران از مرز تمرچین خبر داد. و در این راستا بسیار فعال خواهیم بود.


به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید مجید میراحمدی در بازدید از مرز پیرانشهر و قیلا سردشت، آب و هوا در این مسیر را مزیت خوبی نسبت به سایر مرزها دانست. اربعین حسینی اختصاص به تردد زائران دارد با اجرای این امر شاهد توسعه اقتصادی منطقه خواهیم بود.


وی مشکل مرزنشینی و ساماندهی مرزنشینان را یکی از اهداف اصلی دولت برشمرد و گفت: استفاده از ظرفیت مرزها برای تغییر اقتصاد مرزی هدف ویژه دولت است که تصمیم گرفتم از مرز بازدید کنم. آذربایجان غربی با عراق


معاون کنترل و تنظیم مرزهای داخلی، امنیتی و انتظامی وزیر کشور یکی دیگر از موضوعات مهم را لزوم حمایت از مبارزه با قاچاق غیرقانونی به ویژه قاچاق اسلحه و مواد مخدر و افزایش مبادلات تجاری و مسافری برشمرد. تاکید رئیس جمهور، تلاش مدیران، ظرفیت های مرزی، امید به توسعه سالم اقتصاد مرزی برای بهره مندی از امنیت پایدار در منطقه است.


میراحمدی به همراه محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی روز پنجشنبه از شهرستان های پیرانشهر و سردشت و همچنین مرزهای تمرچین و کیله و بخش های مختلف این دو پایانه از جمله شرکت های مستقر، پایانه ها، گمرکات، بازارچه، بازارچه اشکان و دیدار و گفتگو کردند. با شهروندان برای بررسی تغییرات اقتصادی در منطقه مرزی، بحث و تبادل نظر در مورد بازنگری راهکارهای ایجاد شده انجام شد.


انتهای پیام/