ترس چیست؟ درمان نظر تپش قلب


گاهی تعارض علائم و نشانه های بسیاری از بیماری ها تشخیص را دشوار می کند ، بنابراین بهتر است با پزشک و متخصص مشورت کنید. ترس ، حمله قلبی و فشار بیماریهایی وجود دارند که هنگام برخورد با آنها یا تجربه خود می توانند شما را دچار شک کنند. در این مقاله ، هدف ما این است که به شما در تشخیص وضعیت خود با معاینه شخصی کمک کنیم ، اما به یاد داشته باشید که تنها راه تشخیص 100 درصدی مراجعه به یک متخصص واجد شرایط است. در صورت ابتلا به این بیماری ها می توانید به آنها مراجعه کنید کلینیک قلب و عروق اکسیر تشخیص و درمان:

ترس یا ترس

ترس چیست؟

علائم حمله پانیک و حمله قلبی می توانند بسیار مشابه باشند و تشخیص تفاوت را دشوار می کند. بیماری قلبی می تواند باعث ترس و گیجی شود. اگر فردی فکر می کند دچار حمله قلبی شده است ، باید فوراً به دنبال درمان باشد.

علائم ترس یا اختلالات عصبی

علائم اختلال هراس ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • درد شدید قفسه سینه

 • اندازه گیری در دست

 • تنگی نفس

 • تپش قلب

 • تعریق

 • هم بزنید

حمله پانیک می تواند به تنهایی یا به عنوان نشانه ای از حواس پرتی رخ دهد. سالانه حدود 2-3 درصد از افراد در ایالات متحده به این اختلال مبتلا می شوند و اکثر افراد بدون اختلال به این اختلال مبتلا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد رابطه بین حملات پانیک و حملات پانیک ، مقاله مهم ما را در اینجا ببینید.

 • درد قفسه سینه
 • تنگی نفس
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • تعریق

در حالی که علائم این دو بیماری ، ترس و حمله قلبی ، ازدحام بیش از حد ، دانستن نحوه شناسایی می تواند زندگی را نجات دهد.

علائم جسمی در هنگام حمله وحشت

علائم ترس شدیدتر می شود: ناگهان ، ترس بیشتر غلبه می کند. ممکن است بی جا باشد ، یا ممکن است چیزی باشد که باعث اضطراب شما می شود. ضربان قلب شما می تواند بسیار سریع باشد و منجر به سرگیجه و حالت تهوع شود. احساس می کنید هورمون های استرس – آدرنالین و کورتیزول – در بدن آزاد شده و آزاد می شوند. در هنگام مبارزه با درد و از دست دادن کنترل ممکن است درد قفسه سینه ، تنگی نفس و تپش قلب را تجربه کنید.

علائم جسمی در هنگام حمله قلبی

علائم بیماری قلبی در مردان و زنان متفاوت است. هر دو جنس اغلب از درد قفسه سینه شکایت دارند- یکی شدید و غیرقابل انکار است. یا “ممکن است درد کبودی را احساس کنید که به گردن ، فک ، دندان ها ، شانه ها و پایین دست چپ پیشرفت می کند.” شما می توانید عرق کنید و احساس سرگیجه کنید ، به خصوص اگر زن هستید – زنان اغلب حالت تهوع و استفراغ و تنگی نفس دارند.


این مقاله می تواند به شما کمک کند: هر آنچه که باید در مورد خدمات قلب و عروق اکسیر بدانید

حملات قلبی ادامه دارد (و فقط بدتر می شود)

حمله قلبی به طور کلی از قوس متفاوتی پیروی می کند. “این علائم معمولاً 15 تا 45 دقیقه طول می کشد ، با گذشت زمان بدتر می شود و اغلب شدیدتر از علائم یک حمله اشتباه است.” به عبارت دیگر ، درد قفسه سینه می تواند تا حدی تشدید شود که احساس می کنید فیل روی دنده ها نشسته است ، تنفس دشوار است ، حالت تهوع و سرگیجه بدتر می شود و – در صورت عدم درمان – ممکن است هوشیاری خود را از دست بدهید.

حملات شوک بین مردان و زنان متفاوت است

طبق گزارش ADAA ، علائم حمله پانیک در مردان و زنان متفاوت است. مردان اغلب یک ضربان قلب سریع را تجربه می کنند که به آن حمله قلبی می گویند – و احساس می کنند قابل کنترل نیست. حملات پانیک زنان معمولاً ناشی از سوزن است – هنگامی که شما سریع نفس می کشید و احساس ضعف می کنید – علاوه بر احساس گرسنگی. تحقیقات نشان می دهد زنان دو برابر مردان از افسردگی رنج می برند ، شاید به این دلیل که واکنش آنها به ترس سریعتر فعال شده است.

آزمایش تروپونین را برای تشخیص نوروپاتی انجام دهید

تست او هست بدانید که این حمله قلبی یا ترس است

در هنگام حمله قلبی ، سلول های قلب آسیب می بینند. این آسیب باعث می شود که قلب تروپونین T و پروتئین تروپونین I را وارد جریان خون کند. پزشکان در اورژانس یک آزمایش خون انجام می دهند تا میزان بالای تروپونین را دریابند ، و اگر این کار را انجام دهند ، به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی است. آنها هستند یک نوار قلب (EKG) آنها فعالیت الکتریکی ضربان قلب را اندازه گیری می کنند و به دنبال تغییراتی هستند که نشان دهنده آسیب ماهیچه های قلب و ضربان قلب غیر طبیعی است.


همچنین بخوانید: سوالات متداول در مورد نوار قلب

چگونه تفاوت را درک می کنیم؟

دانستن تفاوت بین حمله پانیک و حمله قلبی می تواند دشوار باشد ، به خصوص اگر کسی قبلاً علائم نداشته باشد. با اندازه گیری بسیاری از موارد می توان بین دو موقعیت تفاوت قائل شد ، از جمله:

علائم درد

اگرچه درد سینه در حملات قلبی و سکته های قلبی شایع است ، علائم درد همیشه متفاوت است. در طول حمله وحشت ، درد قفسه سینه تیز یا تیز باقی می ماند و درد در وسط قفسه سینه است. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی را می توان به استرس یا احساس افسردگی تشبیه کرد. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی نیز می تواند از وسط قفسه سینه شروع شود ، اما می تواند از قفسه سینه تا بازو ، فک یا شانه ها ادامه یابد.

شروع شدن

علائم می تواند به فرد کمک کند تا ببیند دچار حمله پانیک یا حمله قلبی شده است. اگرچه هر دو حالت می توانند به طور ناگهانی و بدون هشدار رخ دهند ، اما برخی بیماری های قلبی می توانند ناشی از فعالیت بدنی مانند بالا رفتن از پله ها باشند.

زمان

زمان بندی علائم می تواند به تشخیص حمله قلبی و سکته مغزی کمک کند. اکثر حملات در عرض چند دقیقه از بین می روند ، اگرچه ممکن است مدت زیادی طول بکشد.

در طول حمله قلبی ، علائم بیشتر طول می کشد و با گذشت زمان بدتر می شود. به عنوان مثال ، درد قفسه سینه ممکن است در شروع بیماری قلبی خفیف باشد اما تنها پس از چند دقیقه تشدید شود.

ترس و تماس قلبی

آیا ترس می تواند به بیماری قلبی حمله کند؟

ترس یا وحشت باعث بیماری قلبی نمی شود. مهار یک یا چند رگ خونی در قلب ، که جریان خون را مختل می کند مهم است و باعث بیماری قلبی می شود. اگرچه ترس می تواند باعث حمله قلبی شود ، اما استرس و افسردگی می توانند به بیماری قلبی کمک کنند. حملات پانیک می تواند به عنوان یک رویداد واحد یا به عنوان بخشی از یک اختلال افسردگی رخ دهد. برخی از مطالعات نشان می دهد که افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی ممکن است خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب (HRV) را افزایش دهند. HRV زمان بین هر قلب است. سیستم عصبی خودمختار ضربان قلب را کنترل می کند. ضربان قلب با توجه به فعالیت ها و احساسات فرد در طول روز متفاوت است.

HRV بالا نشان می دهد که ضربان قلب فرد بسته به کاری که انجام می دهد در طول روز به طور چشمگیری تغییر می کند. این همچنین نشانه این است که سیستم عاطفی مستقل به درستی کار می کند. HRV پایین به این معنی است که قلب شخص دنده را به درستی تغییر نمی دهد. سایر مطالعات HRV را با کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی مرتبط کرده اند. تجزیه و تحلیل محققان در مورد افراد مبتلا به HRV در افرادی که مبتلا به اختلالات اضطرابی ، از جمله زوال عقل تشخیص داده شده بودند ، نشان داد که HRV کمتر از افراد بدون افسردگی در شرکت کنندگان بود.

درک این نکته ضروری است که حمله پانیک به این معنی نیست که شما دچار حمله قلبی شده اید. فرد مبتلا به صرع ممکن است حملات پانیک مکرر را تجربه کند ، اما تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا حملات پانیک خطر بیماری های قلبی را افزایش می دهد یا خیر.

به پزشک مراجعه کنید ، حمله هراس

کی به پزشک مراجعه می کنید؟

از آنجا که علائم حمله قلبی و سکته مغزی یکسان هستند ، همیشه توصیه می شود در صورت شک و تردید بلافاصله به دنبال درمان باشید. در صورت بروز هر یک از علائم زیر بلافاصله به دنبال درمان باشید:

 • درد ناگهانی و قفسه سینه
 • بیش از 2 یا 3 دقیقه روی سینه فشار دهید
 • درد قفسه سینه از ناحیه تحتانی بازو یا فک.

گزینه های درمان

بسته به این که فرد مبتلا به بیماری قلبی یا ترس باشد ، نظرات متفاوت خواهد بود. اگرچه ترس ممکن است ناخوشایند باشد ، اما تهدید کننده زندگی نیست. افراد هنوز نیاز به درمان مناسب برای حمله دارند ، که می تواند بر کیفیت زندگی آنها تأثیر بگذارد. پزشک می تواند به شما در مقابله با استرس و اضطراب از راه های مختلف ، از جمله تغییر شیوه زندگی ، داروها و مشاوره کمک کند. در برخی موارد ، بیماری قلبی تهدید کننده زندگی است. او به نظر می رسد حمله قلبی، فرد باید اقدامات لازم را برای کنترل بیماری اولیه قلبی انجام دهد.

منبع:

https://www.healthcentral.com

https://www.medicalnewstoday.com

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 3.5]
Posted on

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *