تشریح مصوبه سیزدهمین جلسه کمیته فوریت های مبارزه با آلودگی هوا


تشریح مصوبه سیزدهمین جلسه کمیته فوریت های مبارزه با آلودگی هوا

معاون استاندار تهران تصویب سیزدهمین جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا را تشریح کرد.


به گزارش ایلنا، عابد ملکی در تشریح مجوز کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران گفت: سیزدهمین جلسه کارگروه اورژانس آلودگی هوا با حضور نمایندگان دستگاه های ذیربط برگزار شد. با توجه به کاهش کیفیت هوا، الگوی گرد و غبار و بررسی تصاویر ماهواره ای، بیمارستان ها و مراکز بهداشتی درمانی فردا (دوشنبه) برای خدمت رسانی به شهروندان در حالت آماده باش در نظر گرفته شده است.


وی در ادامه گفت: افراد آسیب پذیر، سالمندان، افراد مبتلا به بیماری های قلبی عروقی، ریوی و تنفسی، کودکان به مسافرت و پیک نیک نروند، در فضای باز ورزش نکنند، ورزش در فضای باز انجام ندهند و مراکز درمانی سیار از جمله قرار دهند. اورژانس و اولان. هلال در نقاط پرتردد و شلوغ شهر از دیگر مصوبات این جلسه بود.


وی در ادامه گفت: سازمان‌های صدا و سیما، رسانه‌ها و روابط عمومی‌ها باید نسبت به اطلاع‌رسانی، توصیه‌ها و مشارکت مردمی برای رعایت توصیه‌های بهداشتی در مواقع اضطراری مانند آلودگی هوا اقدامات لازم را انجام دهند. . همچنین افرادی که بیشتر در معرض آلودگی هوا هستند و خارج از منزل هستند به ویژه کارکنان پلیس راهنمایی و رانندگی و مدیریت شهری باید از ماسک های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی استفاده کنند.


انتهای پیام/