تضاد منافع دلیل عدم اعطای وضعیت لازم به زنان است


    تضاد منافع دلیل عدم اعطای وضعیت لازم به زنان است


به گزارش ایلنا، انسیه خزعلی در مراسم افتتاحیه دانشکده زنان و خانواده در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲، گفت: بانوان امیدوارند زنان ارزش خود را برای نشان دادن پیام و مهربانی خود نشان دهند و با توجه به مقام معظم رهبری عاقل باشید تلاش برای رساندن پیام، دریافت درست آن و روایت آن. بدانند، وی افزود: امام راحل فرمودند: زنان در خط مقدم نهضت هستند و من زنان را به عنوان رهبر قبول دارم. به کنترل و مدیریت قلب اشاره دارد. تفکراتی در مورد اینکه چگونه زنان می توانند این نقش مهم را به عنوان مادر، مربی و مربی ایفا کنند


وی با تاکید بر اینکه اولین قدم برای تربیت باید زنان باشد، ادامه داد: نقش انبیا و نقش تربیت نقش بسیار ارزشمندی است که برای زنان محول شده است و ما در شرایط امروز نقش بسیار مهمی داریم. جنگ نرم مسئولیت بسیار سخت و سنگینی است در این شرایط جایگاه زن و خانواده بیشتر نمایان می شود.


معاون رئیس جمهور در این سخنان تاکید کرد: باید درباره مشکلات و مبانی این صنعت تحقیق کرد، آن را منتقل کرد، هنرمند به عنوان روش و ابزار القاء، برای فهم جهان و نسل جدید. اهداف و پیام ها را به خوبی تعیین کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید


وی ادامه داد: از اداراتی که از نخبگان در حوزه های مختلف و همه کسانی که در حوزه زنان و خانواده کار کرده اند استفاده خواهیم کرد، پوشش کافی و دیدگاه ها و تحقیقات جدید را دریافت می کنیم و باید بیش از گذشته دریافت کنیم.


خزعلی با تاکید بر اینکه باید وضعیت زنان ایرانی را به گوش جهانیان برسانیم، گفت: در بسیاری از سمت ها به عنوان مثال حقوق برابر زن و مرد و در بسیاری از جلسات شرایط بهتر از میانگین جهانی است. در نیویورک، وقتی با وزرای زنان و امور اجتماعی کشورهای دیگر صحبت کردم، قانع نشدند تا اینکه وزیر فنلاند گفت که در کشور ما هنوز نمی‌توانیم حقوق برابر برای زن و مرد برقرار کنیم.


معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه هیچ کشوری بیمه درمانی یا بیمه ناباروری را اینگونه پوشش نمی دهد، یادآور شد: زمانی که به رئیس مجمع سازمان ملل در مورد بیمه سلامت روستائیان گفتم ایشان بسیار خوشحال شدند و توییت کردند.


به گزارش روابط عمومی دفتر امور زنان و خانواده دفتر رئیس جمهور، خزعلی گفت: سواد زنان، پیشرفت علمی، سلامت، امید به زندگی و… موضوعاتی است که ما به خوبی درک نمی کنیم، بنابراین یک مشکل. بیایید در مورد نقش خود در بحث اجرا صحبت کنیم.


انتهای پیام/