تفاهم نامه ۳۰۰۰ میلیارد ریالی برای توسعه بخش برق منطقه شرق منعقد شد.


    تفاهم نامه 3000 میلیارد ریالی برای توسعه بخش برق منطقه شرق منعقد شد.

مدیرکل نمایشگاه بین المللی مشهد در نخستین روز از برگزاری پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق مشهد از امضای تفاهم نامه سرمایه گذاری سه هزار ریالی در حوزه آب و برق شرق کشور خبر داد.


به گزارش ایلنا از مشهد، سعید سیفی در این خصوص گفت: این مبلغ بخشی از تفاهم نامه ای است که در نمایشگاه بین المللی برق مشهد در کارگاه ویژه رویدادهای فناورانه حوزه آب و برق کشور امضا شد. برگزار شد.پرداخت.


وی افزود: در این رویداد حدود ۲۰۰ سرمایه گذار علاقه مند در حوزه آب و برق و حدود ۵۰ شرکت دانش بنیان با فناوری های نوین متمرکز بر بهینه سازی مصرف آب و برق گرد هم آمدند.


به گفته سیفی، برگزارکنندگان پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق مشهد، در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌زایی اعلام شده است، با شعار امسال از دانش دعوت می‌کنند. -ایده های فناورانه و دانش بنیان، شرکت های مستقر در زمینه ارتباط سرمایه گذاران و سرمایه گذاران، در همین راستا تنها در اولین روز برگزاری این رویداد، تفاهم نامه مشخصی به مبلغ ۳ هزار میلیارد ریال بین شرکت های دانش بنیان منعقد شد. سرمایه گذاران. .


وی افزود: همچنین اولین مذاکرات تفاهم نامه در مجموع ۱۴۰۰ میلیارد ریال در حال انجام است و امیدواریم حداکثر تفاهم نامه را با تمرکز بر تولید آب و برق دانش بنیان به ۵۰۰۰ میلیارد ریال برسانیم. در شرق کشور تا آخرین روز این نمایشگاه.


رئیس فدراسیون بین المللی نمایشگاه های ایران گفت: از دیگر دستاوردهای روز اول این همایش، شرکت آب خراسان رضوی و سازمان توسعه فناوری برق و انرژی با ایجاد کارخانه نوآوری در پارک نیرو موافقت کردند. امید است مرکز و صندوق توسعه نوآوری و شتاب دهنده هر چه سریعتر اجرایی و به بهره برداری برسد.


وی گفت: پانزدهمین نمایشگاه بین المللی برق مشهد از ۲۳ تا ۲۷ تیرماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی مشهد با حضور ۸۰ شرکت ایرانی و در زمینی به مساحت ۷۰۰۰ متر مربع برگزار می شود. بود


سیفی گفت: این رویدادها با همکاری معاونت علمی، وزارت نیرو، صندوق نوآوری و شکوفایی، خراسان رضوی، سیستان، بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، گلستان، شرکت های آب و برق برگزار می شود. استان های مذکور، پژوهشکده نیرو، پارک علم، خراسان رضوی در حال ساماندهی فناوری است.


انتهای پیام/