تهدید بازار کار در میان نانوایان صنعتی/ عدم کاهش قیمت در کمپین عدم خرید


تهدید بازار کار در میان نانوایان صنعتی/ عدم کاهش قیمت در کمپین عدم خرید

رئیس انجمن نان های نفیس و نیم جلدی نان لوکس گفت: برخی فکر می کنند اگر نخرند تغییر می کند. حتی اگر به دلایلی تقاضا کاهش یابد و کمپین عدم خرید راه اندازی شود، عرضه کاهش می یابد و زمانی که تقاضا برای محصولش وجود ندارد، واحد تجاری دلیلی برای تولید انگیزه نخواهد داشت.


به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدجواد کرمی (رئیس انجمن نان های لذیذ درشت و نیمه درشت) وی با انتقاد از کمپین عدم خرید گفت: توقعات منطقی است و البته نمی توان انتظار داشت که با افزایش قیمت ها و گران شدن تولیدکنندگان، با تحریم قیمت ها را حفظ کرد.


محمدجواد کرمی با اعلام اینکه قیمت آرد کارخانه ای ۱۰ برابر شده است، اعلام کرد: قیمت نان کارخانه ای نیز با افزایش قیمت آرد افزایش می یابد.


وی تاکید کرد: زمانی که قیمت مواد اولیه ۱۰ برابر شد، قیمت نان نیز باید افزایش یابد. ”


رئیس اتحادیه نان های لوکس باز و نیم جلدی درباره افزایش قیمت دلار و طلا گفت: چرا مردم برای کنترل قیمت دلار و سکه تبلیغات نمی کنند، آیا قیمت دلار و طلا است. مواد خامی که آنها را گران تر می کند؟” دلیل افزایش قیمت طلا و دلار آمریکا چیست؟


وی در تشریح اقتصاد عرضه و تقاضا گفت: برخی فکر می کنند اگر نخرند اوضاع عوض می شود. بنا به دلایلی حتی اگر تقاضا یا حتی کمپین عدم خرید راه اندازی شود، عرضه و تقاضا کاهش می یابد و بنگاه در زمانی که تقاضا برای محصولش وجود نداشته باشد دلیل و انگیزه ای برای تولید نخواهد داشت.


رئیس اتحادیه بزرگ و نیمه باز نان لوکس با انتقاد از اجرایی شدن ۴۲۰۰ تومانی، گفت: اگر بپذیریم که تصمیم درستی بوده و باید اجرا می شد، سخت بود، با فراگیر شدن مواجه شده ایم. مخالفت با اجرا».


وی با هشدار نسبت به زیان دهی برخی معاملات به دلیل افزایش شدید قیمت ها، گفت: این تصمیم می تواند عواقب جدی و حتی خطراتی داشته باشد.


کرمی نسبت به تهدید بازار کار نانوایان صنعتی هشدار داد و گفت: نانوایانی که بازار فروش خود را از دست داده اند، در شرایطی که مردم نان صنعتی نخرند یا نتوانند بخرند، چاره ای جز اخراج کارگران خود ندارند.


وی با تاکید بر اینکه افراد زحمت کش برای هر تولیدکننده ای ارزش دارند، گفت: برخی از نانوایان به کارکنان خود دستور داده اند که فعلا سر کار نروند تا مشخص شود آرد نان کارخانه چگونه است.


رئیس انجمن نان های فاخر و نیمه نان با اعلام اینکه سهم نان کارخانه ای در سفره مردم ۱۰ درصد است، گفت: به نظر می رسد مردم از سرناچاری به سمت نان سنتی می روند.


وی گفت: هر نانوایی به طور متوسط ​​۸ نفر پرسنل دارد و اگر تخریب ۴۲۰۰ تومانی باعث کاهش نیروی انسانی شود و چاره ای اندیشیده نشود، صنعت نانوایی همچنان رو به نزول خواهد بود و در آینده باید شاهد بحران در این بخش باشیم.


کرمی بیان کرد: دولت قصد دارد نان را به صورت کارتی توزیع کند و این تصمیم در چند استان اجرایی شده است اما می توان با نانوایی های سنتی و صنعتی به همین شکل برخورد کرد و به مردم حق انتخاب نان سنتی داد. یا محصولات کارخانه را بخرید. نان.


وی با بیان اینکه ۸۰ درصد نان کشور توسط نانوایان سنتی تامین می شود، گفت: نانوایان صنعتی سالانه ۴۰۰ هزار تن آرد و نانوایان سنتی ۱۰ میلیون تن آرد مصرف می کنند.


به گفته رئیس انجمن نان های لوکس بزرگ و نیمه باز، آرد کیسه ای ۵۰ کیلویی ۳۴ هزار تومان است. مه گران تر است.


انتهای پیام/