توافق هسته ای با ایران هنوز امکان پذیر است


توافق هسته ای با ایران هنوز امکان پذیر است

رئیس جمهور فرانسه معتقد است که امکان احیای توافق هسته ای با ایران وجود دارد.


به گزارش ایلنا به نقل از دویچه وله، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه معتقد است که امکان احیای توافق هسته ای با ایران وجود دارد.


کاخ الیزه اعلام کرد، مکرون در تماس تلفنی با ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران تاکید کرد که توافق هسته ای ۲۰۱۵ با ایران “امکان پذیر است”.


وی افزود که این توافق باید «هرچه زودتر» بازیابی شود.


به گزارش ایلنا، رئیسی در این گفتگو با اشاره به اینکه همکاری های سیاسی و اقتصادی ایران با کشورهای مختلف جهان افزایش چشمگیری داشته است، معتقد است تحریم های آمریکا علیه ایران برای اقتصاد جهان به ویژه اروپا مضر است.


وی تاکید کرد: اگر جمهوری اسلامی ایران از نقش امنیت منطقه به ویژه مبارزه با تروریسم، تمامیت ارضی و استقلال ملی کشورها حمایت نمی کرد، امروز داعش در اروپا اعلام خلافت می کرد. تاکید شد که راه حل مشکلات منطقه در دست ملت ها و دولت های منطقه است و مداخله علیه امنیت و ثبات است.


رئیس جمهور با رد نیاز به ایجاد اعتماد امنیتی که ماهیت اول جنگ برای حل اختلافات بین کشورهاست، گفت: جمهوری اسلامی ایران آماده ایفای نقش در پایان دادن به مناقشه در اوکراین و حل مشکل است. از طریق گفتگوی سیاسی


رئیسی اقدامات و مواضع غیرمولد آمریکا و کشورهای اروپایی را محکوم کرد و با صدور قطعنامه ای به آژانس انرژی هسته ای، بحرانی را با هدف فشار بر ملت ایران و لطمه زدن به اعتماد سیاسی به وجود آورد.


وی در ادامه گفت: جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که دستیابی به توافق در گرو حل و فصل کامل مسائل امنیتی و ارائه تضمین‌های لازم از جمله تداوم پایبندی طرفین به توافق و همچنین منافع اقتصادی ایرانیان است. ملت .


رئیس جمهور فرانسه در این گفتگوی تلفنی با تاکید بر اهمیت نقش جمهوری اسلامی ایران در موفقیت روند سیاسی منطقه خاطرنشان کرد: فرانسه از موضع ایران در مخالفت با عملیات نظامی علیه برخی کشورهای منطقه حمایت می کند. سوریه.


وی همچنین بر ادامه نقش کشورش در نهایی کردن توافق هسته ای تاکید کرد.انتهای پیام/