توسعه همکاری با آفریقا یکی از راهبردهای سیاست خارجی دولت است


توسعه همکاری با آفریقا یکی از راهبردهای سیاست خارجی دولت است

وی گفت: تعمیق و تقویت همکاری ها با دولت و کشورهای آفریقایی یکی از مهم ترین راهبردهای سیاست خارجی دولت سیزدهم است.


به گزارش ایلنا، محمد محبر معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت توسعه روابط جمهوری اسلامی ایران و کشورهای آفریقایی، تعمیق و گسترش همکاری ها با دولت ها و ملت های آفریقایی را سیاست خارجی مهمی دانست. راهبرد دولت سیزدهم


این خبرنگار در دیدار امشب (چهارشنبه) زوبیرو دادا وزیر امور خارجه نیجریه با روسای کمیسیون های مشترک دو کشور، تاریخ ۵۰ ساله روابط دیپلماتیک تهران – ابوجا، حجم تجارت و تبادلات اقتصادی دو کشور را تشریح کرد. برای توسعه، باید اراده جدی تر و قوی تر ایجاد کنید.


ایران و نیجریه ظرفیت های گسترده ای برای سرمایه گذاری و همکاری در صنعت، پزشکی، دارویی، علم و فناوری، صنعت، کشاورزی و تولید دارند که رفع موانع همکاری و روابط عمومی ضروری است.معاون اول رئیس جمهور این امر را ضروری دانست. و بخش خصوصی در هر دو کشور سریعتر از همیشه رشد خواهد کرد.


زبیرو دادا وزیر امور خارجه نیجریه به تاریخ طولانی و روابط سیاسی جمهوری اسلامی ایران و نیجریه اشاره کرد. شاخه ها. ” منجر می شود.


وی همچنین با اشاره به اینکه محصولات صنعتی ایران مطابق با استانداردهای جهانی قابل عرضه است، گفت: توسعه عظیم علم، فناوری، کشاورزی و پزشکی در جمهوری اسلامی می تواند یکی از مهمترین زمینه های همکاری دو کشور باشد.


وزیر امور خارجه نیجریه تاکید کرد که ابوجا برای بهبود روابط با تهران جدی است.


انتهای پیام/