جزئیات سفر به قریب آبادی جزئیات سفر به اقلیم کردستان


معاون امور بین الملل دیوان جمهوری اسلامی ایران و دبیر ستاد حقوق بشر از اقلیم کردستان بازدید و از نزدیک با مسائل حقوقی و قضایی این اقلیم آشنا شدند.


به گزارش ایلنا، کاظم غریب آبادی در بدو ورود به اقلیم کردستان با حضور در مراسم گلزار شهدا به همراه رئیس کل دادگستری منطقه و اعضای شورای قضایی ضمن تجلیل از مقام شامخ شهدا و تجلیل از ایثارگران.


نایب رئیس دیوان مسئول در امور بین الملل در ادامه سخنان خود در نشست مشترک شورای قضایی اقلیم کردستان و شورای امنیت بر لزوم داشتن نظر واحد در مورد موضوع شهروندی و حقوق بشر تاکید کرد. متهمان محترم هستند تمرکز دستگاه اجرایی و قضایی بر محکوم علیه باشد.

مسائل مرزی، مبارزه با تروریسم و ​​گروه های تروریستی، تجارت غیرقانونی و مسائل مربوط به کولوبران در نشست مشترک با سران سازمان های حفاظت از مرزها مورد بررسی قرار گرفت.

سپس با دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی نماینده ولی فقیه در اقلیم کردستان دیدار و گفتگو کردیم.

قریب آبادی در این نشست ضمن تاکید بر حمایت از ایرانیان خارج از کشور و حفظ حقوق مردم، به تشریح برنامه ها و فعالیت های معاونت بین الملل و ستاد حقوق بشر قوه قضائیه پرداخت.

دبیر ستاد حقوق بشر همچنین با خانواده های تروریست های کشته شده در سنندج تظاهرات کرد و حفظ حقوق قربانیان تروریسم و ​​اعمال تحریم ها از اولویت های مهم ستاد حقوق بشر در عرصه بین المللی است. ما در مورد محاکمه گروه های تروریستی و عاملان اقدامات تروریستی بسیار جدی هستیم.»

معاون بین الملل دیوان در سفر به اقلیم کردستان از زندان مرکزی سنندج نیز بازدید کرد و با مددجویان و برخی از زندانیان خارجی به صورت چهره به چهره گفت وگو کرد تا از مشکلات و مشکلات این زندانیان مطلع شود. توصیه های لازم را ارائه کرد.

وی همچنین از کارگاه های صنایع دستی زندانیان بازدید کرد.

این چهارمین سفر نایب رئیس دیوان در امور بین الملل و منشی ستاد حقوق بشر به استان در شش ماه گذشته است.

غریب آبادی پیش از این به استان مرکزی و گلستان سفر کرده بود.


انتهای پیام/