«جیران» تهیه کننده: ساترا باید از سریال حمایت کند


یک نهاد حل اختلاف، ساترا، پس از شنیدن شکایات علیه جیران، مورد بررسی قرار گرفت و انتشار قسمت اول سریال را یک ماه به تاخیر انداخت. اکنون پس از مصادره «جیران»؛ تهیه کننده این سریال از ساترا حمایت کرده است.


به گزارش موکال از روابط عمومی ایلانا، تهیه کننده سریال جیران: ساترا پس از یک ماه وقفه طی نامه ای به شماره ۱۲۲۲/۲۴۶ مورخ ۱/۱۱/۱۳۰۰ به موجب شکایت اینجانب را اعلام کرد. نویسنده با دریافت، کارگردان «آهوی من مارال» با جمعی از کارشناسان حرفه ای در خصوص موضوعاتی که باید رفع شود جلسه ای برگزار کرد و در زمان رای گیری با حضور احزاب پیشنهاد شد که هیچ شباهتی وجود ندارد. بین همه اعضا دو سری اعضای تیم کارشناسی معتقدند بند دوم رای هیات داوری محقق شده است. هیچ چیزی در این زمینه منع اعطای مجوزهای ویژه به انتشارات جیران نیست.


تهیه کننده جیران خاطرنشان کرد: طرح تفصیلی جیران در سال ۱۳۹۰ نگارش شد و در سال ۱۳۹۲ با ایمیل آقای مجید مولاید برای تولید این سریال و به صورت همزمان به گروه فیلم و سریال ارائه شد. مجید مولایی و دیگران نیز بر این حقیقت خاص گواهی می دهند.


عفیفه در ادامه گفت: مطمئن بودیم که تولید جیران را شروع کرده ایم. اما تیم حرفه ای هیئت حاکمه به این نتیجه رسیدند که هیچ شباهتی وجود ندارد، بنابراین تولید ادامه یافت و ۲۳ قسمت پخش شد.


وی افزود: جیران یک بار به دلیل تحقیقات ساترا تعلیق شد. در این مدت به همکاران خود اعلام کردیم که دلیلی برای توقف وجود ندارد و با وجود تبلیغات زیاد، تصویب چاپ ماه ها به تاخیر افتاد که بر کار ما تأثیر گذاشت. بعد از بررسی اعلام کردند که حق با ماست و شباهتی وجود ندارد.


عفیفه سریال های جیران را به خاطر این تصمیمات متضرر دانست و گفت: اگر دوباره این شکایت کذب محرز شود، چه کسی پاسخگوی حقوق بینندگان خواهد بود. پس از ۲۳ هفته از تماشای سریال، اکنون مشخص نیست که چه کسی مسئول خسارات مادی وارد شده به کاربران و پلتفرم های پخش و میلیون ها بیننده خواهد بود.


عفیفه نتیجه می گیرد: روند صحیح در درجه اول این است که خود ساترا به عنوان داور نهایی که دریافته است هیچ شباهتی وجود ندارد، از تصمیم داور دفاع کرده و دستور بازپرس را به چالش کشیده است. زیرا طرفین این اختلاف ابتدا ساترا را به عنوان داور پذیرفتند و بسیار عجیب است که ساترا به جای دفاع از او، قضاوت و نظر او را کاملاً نادیده گرفت.


شاید به دلیل جنجال اخیر، او از خود راضی بوده و به سادگی این وظیفه را به عهده گرفته است که گزارش بازپرس را منتقل کند.


۱۰ قسمت اول جیران پس از طی مراحل فوق برای انتشار توسط ساترا تایید شده است.


ای کاش ساترا حداقل به خود مجوز ارزش می داد و مسائل غیرقانونی را به بهره برداری رسانه ای ترجیح نمی داد.


انتهای پیام/