حجاب یک الزام قانونی است/ متخلفانی که راه آهن را جدی بگیرند عواقب قانونی خواهند داشت


حجاب یک الزام قانونی است/ متخلفانی که راه آهن را جدی بگیرند عواقب قانونی خواهند داشت

روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران در خصوص اختلاف بین مسافران قطار مسافربری تهران – یزد اطلاعیه ای صادر کرد.


به گزارش ایلنا، پس از انتشار خبری مبنی بر نزاع مسافران قطار مسافربری تهران – یزد متعلق به شرکت حمل و نقل ریلی صبا به دلیل بی حجابی یکی از مسافران، روابط عمومی جمهوری اسلامی ایران. راه آهن معتقد است که شفاف سازی افکار عمومی در این خصوص ضروری است به خصوص:


یکی از بانوان ممتاز قطار (دختر پهلوان بزرگوار جعفری) رعایت بی حجابی در کوپه مسافربری و امر به معروف و نهی از منکر را بر عهده دارد. هادی قطار، خودش از خانواده معظم شهداست و چون شهید هستند، می خواهند کارنامه ای هم بدهند.


متأسفانه این موضوع ادامه پیدا کرد و در هنگام عکسبرداری از مسافران اختلاف و درگیری به وجود آمد و پلیس با حضور رئیس منطقه، نیروی انتظامی، حراست و مسئولان با مسافران در ایستگاه مسافربری یزد جلسه ای ترتیب داد. سایر نیروهای بازرسی سازماندهی شده و تذکرات لازم نیز به متخلفان داده شد.


ذکر چند نکته در این زمینه لازم است.


۱- راه آهن جمهوری اسلامی ایران رعایت کامل حجاب اسلامی و عفت عمومی را در تمامی ادارات ضروری می داند و همواره در این زمینه امر به معروف و نهی از منکر می کند.


۲- با تاکید بر اینکه رعایت حجاب یک تکلیف شرعی و الزام قانونی است که راه آهن آن را جدی می گیرد و کادر مدیریتی قطارهای مسافری اعم از مهمانداران و مدیران قطار موظفند در صورت کشف تذکر دهند. بی حجابی در صورت لزوم برخورد قانونی و دادگاه رای صادر خواهد کرد.


۳- اینگونه موارد رسیدگی و قانون شکنان با عواقب قانونی مواجه خواهند شد. در این راستا به رفتار مسافران محترم، کارکنان قطار و پلیس توجه می شود. همچنین با توجه به اهمیت این حادثه به مراجع قانونی منتقل شده و در حال بررسی است و در حال حاضر مدیر قطار از شغل خود برکنار شده است.


انتهای پیام/