خطر تنگی آئورت – عوارض بیماری قلبی


خطر تنگی دریچه آئورت – عوارض ایست قلبی

تنگی آئورت یکی از عوارض عمده بیماری عروق کرونر قلب است. به زبان ساده ، تنگی آئورت یک محدودیت در باز شدن درب آئورت است. تنگی آئورت در واقع از خونریزی از بطن چپ به آئورت جلوگیری می کند و می تواند بر دهلیز چپ فشار وارد کند.

اگرچه برخی از افراد به دلیل نقص قلبی به نام “دریچه آئورت دو طرفه” دچار آنوریسم آئورت می شوند ، اما این حالت در سنین بالا بیشتر دیده می شود زیرا گچ یا لکه به دریچه آسیب می رساند و جریان خون را در محدوده آن افزایش می دهد.

آیا تنگی آئورت همیشه علائم ایجاد می کند؟

پاسخ آن س noال منفی است. بسیاری از افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر ، یا AS ، تا زمانی که فشار خون آنها کاهش نیابد ، علائم عمده ای را تجربه نمی کنند.

علائم تنگی آئورت ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• درد قفسه سینه

• افزایش ضربان قلب

مشکل در تنفس یا تنگی نفس

احساس خستگی یا سرگیجه ، حتی غش کردن

• مشکل در طی مسافت های کوتاه

تورم مچ دست و پا

مشکل در خوابیدن یا نیاز به خوابیدن در حالت نشسته

• کاهش فعالیت یا کاهش توانایی انجام فعالیتهای عادی

نقایص مادر در تنگی دریچه آئورت

نوزادان و کودکان مبتلا به سرطان دهانه رحم ممکن است علائم زیر را داشته باشند:

• خستگی در حین ورزش

• بدون وزن

فقر یا سوء تغذیه

• مشکلات تنفسی

علل تنگی دریچه

سه راه برای ضخیم تر شدن دریچه آئورت وجود دارد:

مجموعه کلسیم:

خون حاوی کلسیم ، در میان سایر مواد معدنی و مواد مغذی است. با عبور خون از دریچه آئورت ، رسوب دهنده با گذشت زمان دریچه را تزریق می کند. این می تواند کار را سخت تر و کوتاه تر کند.

نقائص هنگام تولد:

دریچه آئورت طبیعی دارای سه میدان یا سیم پیچ است که کاملاً متناسب است. برخی از افراد با دریچه آئورت متولد می شوند که یک ، دو یا حتی چهار طرف دارد. قلب می تواند در این سالها به خوبی از این طریق عمل کند. اما هرچه سن شما بالاتر می رود ، احتمال سفت شدن سوپاپ بیشتر می شود. چنین نقایص قلبی را می توان با تعمیر یا تعویض دریچه ترمیم کرد.

تب روماتیسمی:

اگرچه این مشکل “گلو” یا “گلو درد” مانند قبل نیست ، اما می تواند یک تهدید باشد. تب روماتیسمی می تواند به دریچه آئورت آسیب برساند. کرم گوشتی به راحتی کلسیم را روی دریچه جمع می کند.

تنگی آئورت چگونه ایجاد می شود یا عوارض متعددی ایجاد می کند؟

علاوه بر علائم تنگی آئورت که می تواند منجر به آسیب ، ضعف یا ضعف شود ، دیواره بطن چپ ممکن است ضخامت ماهیچه را نشان دهد زیرا بطن باید سخت کار کند تا خون را از طریق دریچه باریک در آئورت پمپ کند.

دیواره ضخیم فضای بیشتری را در محفظه کوچک قلب اشغال می کند ، که فضا را برای بدن برای تولید خون کافی فراهم می کند. این می تواند منجر به نارسایی قلبی شود. درمان م canثر می تواند پیشرفت بیماری را معکوس یا کند کند.

افرادی که در معرض تنگی آئورت هستند

چه کسانی در معرض تنگی آئورت هستند؟

تنگی آئورت معمولاً افراد مسن را به دلیل زخم و تجمع کلسیم در کنار دریچه (چین یا چروک) مبتلا می کند. سن مربوط به AS معمولاً بعد از 60 سالگی شروع می شود ، اما اکثر مردم تا 70 یا 80 سالگی علائم خود را نشان نمی دهند.

در نوجوانان ، شایع ترین علت تنگی آئورت در نوجوانان ، نقایص مادرزادی است. دلیل دیگر ممکن است خرابی دریچه قلب باشد. بنابراین ، قلب فشار را برای سکته مغزی وارد دهان می کند و با گذشت سالها ، دریچه آسیب دیده اغلب به دلیل تجمع کلسیم افزایش می یابد.

مشکلات تنگی دریچه

هنگامی که دریچه آئورت به طور منظم باز نمی شود ، قلب شما نمی تواند تمام خون جمع آوری شده در آن را پمپاژ کند. این وضعیت باعث می شود خون به سایر قسمت های قلب و حتی به ریه ها برسد. برای جبران ، ماهیچه قلب سعی می کند خون بیشتری به بدن اضافه کند.
برخی از عوارض جانبی احتمالی ورزش بیش از حد عبارتند از:

درد قفسه سینه ناشی از جریان خون ضعیف در ماهیچه قلب است

تشنج (به دلیل خونرسانی ناکافی به مغز)

حمله قلبی (حمله قلبی که به درستی پمپ نمی کند)

آریتمی (ضربان قلب غیر طبیعی ناشی از جریان خون غیر طبیعی به قلب).

تشخیص تنگی دریچه آئورت

روشهای تشخیص تنگی دریچه آئورت

برای تشخیص تنگی آئورت ، پزشک به دنبال علائم و نشانه ها ، از جمله بحث در مورد سابقه پزشک و انجام معاینه فیزیکی است. ممکن است پزشک از یک گوشی پزشکی برای بررسی ضربان قلب شما برای تعیین ضربان قلب که نشان دهنده وضعیت دریچه آئورت است استفاده کند.

علاوه بر این ، پزشک ممکن است چندین آزمایش را برای تشخیص این بیماری و تعیین علت و شدت بیماری قلبی توصیه کند. این آزمایشات عبارتند از:

اکوکاردیوگرام:

در این آزمایش از امواج صوتی برای تولید تصاویر ویدئویی از قلب در حال حرکت استفاده می شود. در طول این آزمایش ، متخصصان دستگاه را مانند یک مبدل بر روی قفسه سینه خود نگه می دارند. پزشکان می توانند از این آزمایش برای ارزیابی ضربان قلب ، دریچه آئورت و جریان خون در قلب استفاده کنند.
پزشکان می توانند نوعی اکوکاردیوگرام به نام اکوکاردیوگرام ماساژ توده ای را برای بررسی دریچه آئورت انجام دهند. در این آزمایش ، یک مبدل کوچک متصل به انتهای لوله به قسمت انتهایی لوله که از دهان به مری منتهی می شود ، وارد می شود.

نوار قلب (نوار قلب):

در این آزمایش ، سیم (الکترود) متصل به پد پوست فعالیت الکتریکی قلب را اندازه گیری می کند. نوار قلب می تواند بیماری های قلبی عروقی ، بیماری عروق کرونر قلب و سکته مغزی را تشخیص دهد.

عکس برداری از قفسه سینه:

اشعه ایکس قفسه سینه می تواند به پزشک شما در تعیین بزرگ شدن قلب شما کمک کند ، زیرا این می تواند نشانه تنگی آئورت باشد. همچنین می تواند نشان دهد که آیا یک عروق کوچک (آئورت) یا تجمع کلسیم در دریچه آئورت رخ داده است. روشنایی قفسه سینه می تواند به پزشکان در تشخیص بیماری های ریه کمک کند.

تست ورزش یا تست استرس:

آزمایشات ورزشی به پزشکان در شناسایی علائم و نشانه های درد دریچه آئورت در حین ورزش کمک می کند و این آزمایشات می تواند به تعیین شدت بیماری کمک کند. اگر قادر به ورزش نیستید ، می توانید از داروهایی استفاده کنید که تأثیر مشابهی روی ورزش بر قلب دارند.

سی تی اسکن قلب:

سی تی اسکن قلب از یک دستگاه اشعه ایکس برای ایجاد تصاویری از قلب و دریچه های قلب استفاده می کند. پزشکان می توانند از این آزمایش برای اندازه گیری اندازه آئورت و افزایش تعداد آنوریسم آئورت استفاده کنند.

MRI قلب:

تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) قلب از میدان های مغناطیسی و امواج رادیویی برای ایجاد تصاویر از قلب استفاده می کند. از این آزمایش می توان برای تعیین شدت بیماری و تعیین اندازه آئورت استفاده کرد.

کاتتریزاسیون قلب:

این آزمایش برای تشخیص بیماری دریچه آئورت استفاده نمی شود ، اما در صورتی که سایر آزمایشات نتوانند بیماری را تشخیص دهند یا شدت آن را تعیین کنند ، می تواند مورد استفاده قرار گیرد. به این ترتیب ، پزشک یک لوله ضخیم (کاتتر) را از رگ های خونی بازو یا ران عبور داده و آن را به سکته قلبی می رساند.

سپس تزریق از طریق لوله انجام می شود ، که به شریان ها کمک می کند تا در اشعه ایکس (آنژیوگرافی کرونر) ظاهر شوند. این آزمایش تصویر کاملی از عروق کرونر و نحوه عملکرد قلب به پزشک می دهد. همچنین می تواند فشار را در حفره های قلب اندازه گیری کند.

درمان تنگی دریچه

درمان تنگی دریچه

درمان تنگی آئورت بستگی به شدت بیماری دارد:

اگر علائم خفیف هستند یا هیچ علائمی ندارید ، پزشک از طریق ملاقات های منظم بر وضعیت شما نظارت می کند. پزشک همچنین به شما توصیه می کند که شیوه زندگی سالم خود را تغییر دهید و از داروها برای درمان علائم یا کاهش خطر عوارض استفاده کنید.

در نهایت ، ممکن است برای ترمیم یا تعویض دریچه بیمار به جراحی نیاز داشته باشید. در برخی موارد ، حتی اگر هیچ علائمی را تجربه نکنید ، پزشک ممکن است جراحی را توصیه کند.

جراحی ترمیم یا تعویض دریچه آئورت معمولاً از طریق سوراخی در قفسه سینه انجام می شود. البته ممکن است وسایل خشونت آمیزی وجود نداشته باشد.

در صورت ابتلا به تنگی آئورت ، با تیمی از متخصصان قلب و سایر پزشکان و متخصصان مراقبت های بهداشتی که در ارزیابی و درمان بیماری عروق کرونر تخصص دارند ، در یک مرکز درمانی مورد ارزیابی و درمان قرار بگیرید. این تیم می تواند پزشک را توصیه کند تا مناسب ترین درمان را برای شما تعیین کند. قلب و عروق اکسیر می تواند تا پایان مراحل پزشکی در زمینه خدمات پزشکی برای بیماران مبتلا به نارسایی قلبی همراه شما باشد.

گزینه های جراحی عبارتند از:

• ترمیم دریچه آئورت

• شیر طبیعی را تعویض کنید

• شیر طبیعی را تعویض کنید

جراحان نمی توانند دریچه آئورت را برای درمان آنوریسم آئورت ترمیم کنند ، زیرا تنگی دریچه آئورت به طور کلی نیاز به تعویض دریچه آئورت دارد. برای ترمیم دریچه آئورت ، جراحان می توانند پوشش کاسپ را بردارند.

والوپلاستی بادکنک
پزشکان ممکن است از یک لوله باریک و بلند (کاتتر) برای ترمیم تنگی دریچه آئورت استفاده کنند. در این روش که “بالون ولووپلاستی” نامیده می شود ، جراح یک کاتتر را در داخل ورید یا لگن با بالن در قسمت پایین قرار داده و آن را به دریچه آئورت هدایت می کند. پزشک این جراحی را انجام می دهد.

تعویض دریچه آئورت

موتور سوپاپ ماشین

تعویض دریچه آئورت اغلب برای درمان تنگی آئورت ضروری است. در تعویض دریچه آئورت ، جراح دریچه آسیب دیده را برداشته و آن را با یک دریچه مکانیکی یا دریچه ای ساخته شده از قلب گاو ، خوک یا انسان (دریچه طبیعی) جایگزین می کند.

سوپاپ سوپاپ ها به مرور آسیب می بینند و ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند. افرادی که دارای دریچه های مکانیکی هستند باید از داروهای ضد انعقاد مادام العمر برای جلوگیری از کم خونی استفاده کنند.

دریچه آئورت ترانس برش

پیوند دریچه فیزیکی (TAVR) پزشکان از یک روش جراحی کوچک به نام جایگزینی دریچه آئورت (TAVR) برای جایگزینی دریچه آئورت استفاده می کنند. در TAVR ، پزشکان یک سوند را در ساق پا یا قفسه سینه قرار می دهند و آن را در قلب قرار می دهند. سپس سوپاپ جایگزین از طریق یک لوله وارد شده و به قلب هدایت می شود. هنگامی که دریچه وارد می شود ، پزشکان کاتتر را از جریان خون شما خارج می کنند.

www.mayoclinic.org
www.heart.org

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]
Posted on

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *