خواب چگونه بر سیستم ایمنی شما تأثیر می گذارد


خواب و سیستم ایمنی بدن با هم در ارتباط هستند. در اینجا ، دکتر معروف دکتر کریس وینتر به ما کمک می کند تا رابطه بین خواب و دفاع شخصی را بررسی کنیم.

دلیلی وجود دارد که ممکن است مژه هایتان را در خواب سخت کرده و بخواهید هنگام بیماری روی مبل خم شوید: بدن شما باید بخوابد تا مطمئن شود سیستم ایمنی بدن شما به درستی کار می کند. اما خواب به همان اندازه مهم است که اطمینان حاصل شود ایمنی شما گاهی اوقات تشدید می شود.

با این حال ، بر اساس گزارش سال 2016 مرکز کنترل بیماری (CDC) ، بیش از یک سوم بزرگسالان کمتر از هفت ساعت در شب می خوابند – حداقل به طور متوسط ​​توصیه می کنند از خطرات عمده سلامتی جلوگیری شود.

خواب خوب شبانه علاوه بر کمک به سیستم ایمنی بدن ، به شما کمک می کند تا سالم بمانید:

برای درک اینکه چگونه خواب سیستم ایمنی بدن شما را بهبود می بخشد ، با W.Cristopher Winter ، MD ، D-ABSM ، D-ABIM ، D-ABPN ، F-AASM تماس گرفتیم. دکتر وینتر مستقر در شارلوتسویل ، ویرجینیا ، متخصص خواب دارای مجوز هیئت مدیره ، متخصص مغز و اعصاب و نویسنده است کودک آرامبه

استرس فردی که نیمه شب کار می کند و خواب کافی ندارد

چگونه خواب باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود؟

در اینجا نگاهی دقیق تر به نحوه تاثیر خواب بر سیستم ایمنی بدن می اندازیم.

خواب اثرات استرس را کاهش می دهد

دکتر وینتر می گوید: “هنگامی که خواب مختل می شود ، سطح بالایی از کورتیزول و سایر هورمون های استرس را مشاهده می کنیم.” “با گذشت زمان ، این می تواند پیامدهای جدی برای توانایی ما در افزایش توانایی بدن در دفاع از خود در برابر بیماری های مختلف در زندگی ما داشته باشد.”

به طور خاص ، مطالعه 2020 نشان می دهد که اختلالات خواب منجر به افزایش فعالیت محور axothalamic-pituitary-adrenal (HPA) می شود. نتیجه؟ هورمون های استرس بیشتری در بدن گردش می کنند. همانطور که انجمن روانشناسان آمریکا هشدار می دهد ، استرس طولانی مدت می تواند “سیستم ایمنی را از خستگی بیش از حد آسیب برساند” و پاسخ سلول های T را تضعیف کند. سلول های T با استفاده از پاسخ ایمنی از مهاجمان خاصی محافظت می کنند.

از طرف دیگر ، با خواب مناسب ، هورمون های شما شانس بیشتری برای پیروی از الگوی گردش طبیعی دارند.

خواب از تولید سلول های T پشتیبانی می کند

حالا ، به آن سلول های T برگردید.

دکتر وینتر به مطالعه ای در سال 2008 اشاره می کند که نشان می دهد چگونه سیستم ایمنی بدن بر ریتم ثابت و خواب ثابت و با کیفیت متکی است تا پاسخ بدن را در برابر بیماری های خارجی افزایش دهد.

اگرچه در این مطالعه از نمونه کوچکی استفاده شد ، اما بیان شد که “نشان داد که تولید سلول T در شب زیاد است ، [indicating] اثر آشکار چرخش ”

خواب عملکرد سلول های T را بهبود می بخشد

به تازگی ، یک مطالعه در سال 2019 پیوند دیگری بین خواب و دفاع شخصی در برابر سلول های T پیدا کرد: محققان دریافتند که عملکرد یکپارچه و عملکرد سلول T در شرکت کنندگانی که استراحت بیشتری داشتند بیشتر از کسانی بود که تمام شب بیدار بودند.

سلولهای T برای اتصال و نابودی مهاجمان مضر نیاز به سنتز (نوعی پروتئین چسبنده) دارند. مفاصل نسبت به استرس حساسیت کمتری دارند ، همانطور که در بالا مشاهده کردیم ، خواب آلودگی را افزایش می دهند و می توانند سیستم ایمنی بدن را تضعیف کنند.

به بیان ساده تر ، چند هورمون استرس و فرآیندهای التهابی از سطح خواب معادل ترکیبی قوی از قدرت و انرژی جسمانی است.

خواب به کنترل التهاب کمک می کند

به شب بی خوابی دیگری فکر می کنید که مهم نیست؟ بر اساس یک مطالعه کوچک در سال 2008 ، مشخص شد که از دست دادن چند ساعت خواب در شب می تواند باعث التهاب شود ذهن ذهنبه

این نیز به مرور زمان ادامه می یابد. یک مطالعه در سال 2020 بر روی 1600 بزرگسال یا مسن نشان داد که کم خوابی مزمن با التهاب مزمن مرتبط است.

التهاب مزمن با مشکلات بی شماری در ارتباط است و خواب زیاد یکی از بهترین راه ها برای حفظ آن است.

خواب از سرماخوردگی محافظت می کند

در عین حال ، واضح است که اگر به اندازه کافی zzZz را تماشا کنید ، می توانید قدرت طبیعی خود را در تمام طول سال بدست آورید. سرماخوردگی یکی از بارزترین مزایایی است که می توانید از تجربه خود بدست آورید.

در تحقیقی در سال 2015 ، 164 الگوی خواب برای بزرگسالان و افراد سالم بیش از هفت روز متوالی مورد آزمایش قرار گرفت. افرادی که کمتر از 6 ساعت در شب می خوابیدند در مقایسه با افرادی که بیش از 7 ساعت می خوابیدند بیشتر در معرض ابتلا به سرماخوردگی بودند. محققان معتقدند که این ممکن است به دلیل ارتباط بین آپنه خواب و کاهش تولید برخی سایتوکاین ها باشد که در واکنش بدن دخیل هستند.

زن برای بهبود خواب و محافظت از خود چراغ را خاموش می کند

نحوه خواب بهتر امنیت قوی تر است

در حالی که درک اینکه خواب چگونه سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند خوب است ، اما یادگیری نحوه بهبود خواب مفیدتر است تا بتوانید از تمام مزایا و موارد دیگر بهره مند شوید.

با این اوصاف ، در اینجا سه ​​نکته از دکتر وینتر برای خواب آورده شده است:

  • همیشه خواب کافی را تنظیم کنید. CDC حداقل هفت ساعت استراحت در شب را توصیه می کند ، اگرچه ممکن است احساس کنید که هشت ساعت بهترین قیمت است. در این میان ، برخی از کارشناسان پیشنهاد می کنند تمرکز بر تکمیل چرخه کامل ، که هر کدام حدود 90 دقیقه طول می کشد ، باشد ، سپس هفت ساعت و نیم ممکن است هدف بهتری باشد. دکتر وینتر به اشتراک گذاشتن این لیست را دنبال کنید و “سعی کنید با یک برنامه خواب ثابت بخوابید”.
  • برای ایجاد پیش فرض روی ذخیره کلیک کنید. ترفند اینجاست که این چرت ها را بلافاصله پس از از دست دادن ساعت های ارزشمند چشم نواز انجام دهید. “اگر سرپرست شما دیر کرد ، بهتر است زمانی را که در رختخواب گذرانده اید با کمی خواب در روز شنبه جبران کنید – اما لازم است این یکی شنبه ، نه یک ماه دیگر ، “او توصیه می کند.
  • شرایط را برای خواب بهتر برنامه ریزی کنید. دکتر وینتر می گوید این شامل کاهش کافئین و الکل قبل از خواب است. در عوض ، ممکن است بخواهید برای محدود کردن پخت و پز در شب ، از این نوشیدنی ها استفاده کنید. علاوه بر این ، او از همه می خواهد که “در مکانی راحت ، آرام ، خنک و تاریک بخوابند”.
Posted on

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *